Премини към съдържание

Пробег за смяна на ремъците?


milenjs

Препоръчано мнение

Сменях тези дни накладките и установих че съм изминал малко повече от 60000км. след смяна на ангренажните ремъци и ролки. Зачудих се на колко км. пробег трябва да се сменят? Ремъците и ролките са оригинални с надпис :mitsu-smiley: , сменяни в Ратола ПЛ преди 3 години.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ангренажния ремък (няма значение на кой автомобил) го сменям на 50 000 км по принцип-това че някой му дават 80 000 км-аз лично не им вярвам.

Така че моето непрофесионално мнение е-Време е за смяна! :icon_thumbup: !

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сменях тези дни накладките и установих че съм изминал малко повече от 60000км. след смяна на ангренажните ремъци и ролки. Зачудих се на колко км. пробег трябва да се сменят? Ремъците и ролките са оригинални с надпис :mitsu-smiley: , сменяни в Ратола ПЛ преди 3 години.

Щом са ОЕМ ремъците, 85-90000 км. им е препоръчителният пробег за смяна ..:icon_thumbup:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Все си мисля, че пише MitsubOshi..... Подготвяй се за смяна, както се казва - скоро... А най-добре питай Миро. Но пак се подготвяй..

 

П.П. На мен може и да не ми вярваш много, защото имам фобия. Както каза кумът ми - ако съм бил имал възможност - съм щял да го сменям ....... на всяка смяна на маслото :-(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом са ОЕМ ремъците, 85-90000 км. им е препоръчителният пробег за смяна ..:icon_thumbup:

Не е така............препоръчителния пробег на оригиналните агр. ремъци и ролки е 90 000 км. но само ако са сменени и масления обтегач ,а в някои случаи и водната помпа ............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Роско, пише Mitsubishi, само на този за климатика пише MitsOboshi ;)

Не съм сменял нито масления оптегач, нито помпата.

Миналото лято по неволя погледнах състоянието на ангренажния ремък и този на баланс вал, бяха все едно сега поставяни.

Та значи да карам още една година, км ще станат долу-горе 80-85к. и тогава ще ги сменя или ще сменя автомобила. Естествено с :mitsu-smiley:, като на Роско ама от тези с махащите се седалки :)

Редактирано от milenjs
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е така............препоръчителния пробег на оригиналните агр. ремъци и ролки е 90 000 км. но само ако са сменени и масления обтегач ,а в някои случаи и водната помпа ............

Е то не е така и както ти казваш, защото обтегача не е маслен ..:icon_thumbup: Маслен е на моят Мерцедес и на Нисаните ..

А в неговият случай, водната помпа няма никакво значение, дали е сменена или не ..

Редактирано от mario64
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е то не е така и както ти казваш, защото обтегача не е маслен ..:icon_thumbup: Маслен е на моят Мерцедес и на Нисаните ..

А в неговият случай, водната помпа няма никакво значение, дали е сменена или не ..

Ми пак не си прав,неговия мотор си е баш маслен обтегача...............а и за водната помпа мисля че така се изказах , да е ясно че има и водни помпи ,които се въртят от агр. ремък (примерно 6А13 ) и тя също се сменя ако искаме да се даде гаранция че ремъка ще изкара 90 000 км...........това че в неговия случай не е наложително, не означава че изобщо не е наложително..............всичко зависи според мотора.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...