Премини към съдържание

Днес сложих антифриз-събра само 2.5 литра!


ilhanbg

Препоръчано мнение

Здравейте приятели!

Лятото долната скоба на радиатора беше изгнила и ми изтече антифриза.

Така с оглед очакваното застудяване купих туба 4 л. антифриз, ходих на няколко сервиза всеки вика чакай или остави колата, но аз нямам мн време и реших да видя дали не мога да източа сам водата.Колата беше загрята.

В долната част на радиатора открих една пробка развих я, отворих капачката на радиатора и започна да тече.

След изтичанто запалих да изтече каквото е останало, след това завих и започнах да наливам концентрата (Верила -60 градуса) но побра само 2.5 литра, въпреки че колата беше заграла, запалих пак разходих се из града, но нивото не спадна...

Въпросът ми е дали е добре това съотношение 2.5 л концентрат и остатъка (колко ли литра е) вода?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хм, ами течността в двигателя? Пък и Верила антифриз....

Колега, кажи с кой двигател си, но и това не е гаранция да се определи на колко градуса ще замръзне, че не се знае само вода ли е другото, или е останал и антифриз... Иди в сервиз да ти го премерят, а най-добре си сложи читав антифриз. Това Верила ми напоня за едновремешното Веро

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хм, ами течността в двигателя? Пък и Верила антифриз....

Колега, кажи с кой двигател си, но и това не е гаранция да се определи на колко градуса ще замръзне, че не се знае само вода ли е другото, или е останал и антифриз... Иди в сервиз да ти го премерят, а най-добре си сложи читав антифриз. Това Верила ми напоня за едновремешното Веро

 

1.6 96 г 90 коня е мотора, а Верилата я зех от Косер друго нямаше- 18 лв за 4 литра концентрат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По мои спомени Каризмата събира около 6,2 л.антифриз...

 

А от двигателя нищо ли не източи?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, към 6 л.

http://jdmfsm.info/A...l/Manual/14.pdf

Вземи си го смени целия....

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....Въпросът ми е дали е добре това съотношение 2.5 л концентрат и остатъка (колко ли литра е) вода?

Охладителната система на твоя автомобил събира 6 л.течност. Сметни колко градуса в момента е при теб - около 25 градуса.

Не виждам къде живееш, затова не мога да разбера ориентировъчно какви са зимните температури при вас. Ако не искаш да имаш изненади, трябва да си поне на 30 градуса. По принцип, и при сегашното състояние няма реална опасност от тотално замръзване, защото антифриза става като каша/киша/ при екстремни температури. Колкото до това, че е производство на Верила-нямам мнение, защото не знаех, че още правят антифриз. Ако търсиш по-евтиния вариант, препоръчвам ти Приста - в сервиза ползвам и него от години и не е имало проблем.

Ако не искаш да се набутваш допълнително, послушай поне съвета на колегите и отиди в сервиз да ти проверят сегашното състояние.Имай в предвид и още нещо:

1. Антифриза се мери студен

2. Желателно е да се мери с оптичен уред, защото механичните дават доста противоречиви и грешни показания.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако пък искаш, издърпай с една спринцовка течност от радиатора, сложи я заедно с един термометър в камерата на хладилника или във фризер ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пък ако искаш, направи същото упражнение с източването (този път може и на студен мотор) на радиатора и налей после и другият концентрат който ти е останал ..:yes3:

Така хем ще спиш по спокойно зимата, хем ще имаш литър и половина разреден антифриз за доливане ..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако пък искаш, издърпай с една спринцовка течност от радиатора, сложи я заедно с един термометър в камерата на хладилника или във фризер ...

 

Ако пък искаш....намери си пещера и се върни в първобитно-общинния строй....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май вече излишно се дъвче по темата...

Просто нямаш много варианти - има написани мнения,

препоръките съвпадат - какво още :confused1:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Премерете го, както каза mario64 и му донагласете концентрацията, ако е прекалено много антифриза пак не е много добре. Ако ще го сменяте всичкия и ако няма пробка разкачете малкия кръг към купето и трябва да изтече доста повече от 2.5литра. После ако имате желание е добре да се промие с дестилирана вода, да се разреди каквото е останало. Ако се ходи да се мери се мери на радиатора, не на разширителния съд. Може да се намери някой, който да иска да мери в разширителя. Има и значение какъв е бил антифриза преди това, в който е долят новия. Ако са различни видове има известен шанс да се "пресече".

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Имам Carisma GDI '98 вече втора година и когато я купихме не бях аз този, който се погрижи за зимната й подготовка. Сега трябва да сменя антифриза - мислех, че ще се справя сам като разпитам тук. Но катоо чета, че трябва и от радиатора, и от двигателя, май е по-добре да си я закарам до сервиз, та да я промият хубавичко.. Да ми препоръчате марка антифриз за тоз мобил?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам Carisma GDI '98 вече втора година и когато я купихме не бях аз този, който се погрижи за зимната й подготовка. Сега трябва да сменя антифриза - мислех, че ще се справя сам като разпитам тук. Но катоо чета, че трябва и от радиатора, и от двигателя, май е по-добре да си я закарам до сервиз, та да я промият хубавичко.. Да ми препоръчате марка антифриз за тоз мобил?

Колега аз карам вече четвърта година с червен немски антфриз и все още е добър. Мазен и чист. Моето мнение е да си вземеш вносен за не по-малко от 14-16 лв. литъра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

14-16 лева/литър антифриз, или концентрат? Че той златен излезе, бре.....

 

Добър антифриз е IGAT. Продава се в Евро 07, 1,5 л. концентрат миналата година струваха 13.50лв. две бутилки вършат идеална работа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...