Премини към съдържание

Мнение за гуми


Vanjo

Препоръчано мнение

Колеги, кажете си мнението за видовете гуми - наш колега трябва да си избере един от видовете.

Цените са относително еднакви...

post-469-045916100 1288206925_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В последния брой на Autobild имаше статия за зимните гуми - сравнителен тест.

Най-добре се представиха зимните гуми Dunlop, Goodyear и Vredestein.

Това е, което мога да кажа.

 

:mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В последния брой на Autobild имаше статия за зимните гуми - сравнителен тест.

Най-добре се представиха зимните гуми Dunlop, Goodyear и Vredestein.

Това е, което мога да кажа.

 

:mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley:

 

Давай по-конкретно....

Има въпрос относно трите...

Редактирано от Vanjo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди време и аз бях пред подобна дилема и след няколко консултации (чрез e-mail) с информационните центрове на фирми производители разбрах, че по принцип зимни гуми с асиметрична шарка (като крайната в ляво) се препоръчват за климатични райони, където снегът не натрупва много и не се задържа дълго, т.е. пътните условия са мокра настилка и киша. За такива гуми е характерно означението M+S.

За разлика от тях, зимните гуми със симетрична шарка (като тези в средата) се препоръчват за райони, в които се задържа значителна снежна покривка през зимата и за по-дълъг период от време. За такива гуми е характерен символът снежинка.

 

В резултат на това проучване и описаните изводи, до които стигнах, си взех гуми с асиметрична шарка, от които съм много доволен като поведение на силно заснежен терен (не буксуват) и при мокро, а дори са и относително тихи в сравнение с чисто зимни гуми на познати, вероятно защото не са чак толкова меки (гумите, не познатите :) ).

 

Така, че нека колегата прецени в какви условия ще се движи и да решава.

 

Поздрави и успех в избора.

Редактирано от наката
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре, колеги - ще го напиша още веднъж, защото явно не можем да се разберем напълно.

Става въпрос за Вашето предпочитание и избор на ЕДИН ОТ ТРИТЕ ПОКАЗАНИ ВИДА гуми.

Ще се ползват за сняг, лед и въобще -зима /централна северна България/.

Повечето от нас знаят теориите за видовете шарки и т.н.

Просто си кажете конкретното предпочитание за ЕДИН вид и толкова !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Средната.

Според мен, най-добре ще копае снега...

Ама твое средно, или мое ? :lol:

И защо мислиш че ще копае повече от а-симетричната Йокохама ?

 

 

Давай по-конкретно....

Има въпрос относно трите...

Ваньо, ако колегата за когото ще са гумите е твой човек, наистина е по добре да го откажеш и от трите и да го насочиш към избор на Скандинавски гуми за зимата ..:icon_thumbup:

Нито Азиатците, нито Италианците са добри в направата на такива ..:)

Особено пък това Кумхо (дето Вальо го хареса) е пълно с "лайнон", а той не държи на хлъзгаво както трябва ..

Ако все пак избора трябва да остане върху трите, заложи на Йокохамата ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На двата си автомобила съм със симетрична шарка, подобна на средната гума.

На трите служебни автомобила - също.

През зимата горните автомобили са качват на Панорамата - докато колеги, с асиметрична - не успяват.

Може би асиметричната гума е удачна за сравнително по-топлият климат в Тракийската равнина и конкретно, за района около Стамболийски....:P

Но за Северна България не са най-удачният вариант.

Според мен....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на мен средната гума като шарка ми изглежда най-добре за сняг, НО шарката не е всичко, важен е и каучука. Ако другите две гуми са доста по меки от средната ще са по-добри, въпреки шарката си. А йокохамата като я гледам си е повече за чист асфалт и даже има канали за вода. Лично обаче и аз като Марин не ти препоръчвам азиатски гуми за зимни условия, а често и за летни (тъй като са с висок температурен клас и искат доста загряване за да имат сцепление).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моите искрени благодарности за отзивчивостта.

Ограничихме се с тези три вида, защото тях ни предложиха от фирмата вносител.

Днес, по желание на приятелят ми, проверих за марката GISLAVED при друга фирма.

Предложиха новия модел Gislaved Eurofrost 3 , приятелят ги хареса и ги поръчахме.

Още веднъж :thx: за коментарите на колегите.

Моето лично мнение е, че модераторите могат да заключат темата.

 

PS. Сега вече мога да обявя, че като протектор на мене най-ми харесва средната /Kumho/,

но по отношение на всичко друго на първо място - Yokohama.

Емо, според мен точно тази Yokohama е за Варненския регион - главно за киша и студен дъжд

/като изключим миналата варненска зима :icon_thumbup: - дано не се повтаря, че ще сдадете багажа - като цяло, не лично ти... :icon_doh: /

Редактирано от Vanjo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.
×
×
  • Създаване...