Премини към съдържание

Проблем със Светлините!


Препоръчано мнение

Здравейте колеги! :icon_bye: Днеска ходих да ми поставят ксанони светлени,но уви не стават за моята мицо. :mitsu-smiley: :icon_crying: Майстора се дупи два часа и нищо не направи каза ми ,че компютъра ми спирал тока към фаровете когато се опитам да си пусна светлените на къси,демек да запаля ксанона не става и постоянно мени изхода на тока от буксата на крушката като маса,къси и дълги. Направо се отчаех :icon_crying: :icon_crying: :icon_crying: .мицото ми е 2002г.

Някой знаели добър майстор за ксанони във или около Пловдив който може да ми ги постави без да лъжи компютъра или да ми полудеят фаровете като днеска??? :mad:

Дано някой ми помогне и аз да съм ксанонен. :help: :help: :help:

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знаем знаем....супер елементарно е ама си попаднал на гоуфаджия. Глей какви глупости за компютри и т.н........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Миленски човека се човърка доста и ми каза ,че системата ми е била обратна като на мерцедесите,имал такъв случай с един мерцедес както и да завърташе буксите не светваха или ако светнат само къси и вътре на таблото синята лампа за дългите ми свети постоянно и на дълги и къси,накрая ми каза ,че ключа за фаровете ми е развален да си го оправя и тогава да си сложа ксанони ако изобщо станат останах си без фарове :icon_crying:

Миленски поемаш ли предизвикателството :rolleyes: да ми сложиш ксеноните ми, ако имаш желание :worthy: :please: и колко ще ми струва удоволствието :bg:

Редактирано от tmintov
Правопис! Колега, пишете грамотно!!!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами обърнати са ами, ама нищо не ти е развалено. Пък и компютър за фаровете нямаш...... Ще ти ги сложа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

О.о..о.. Велике Везире! :worthy: Ти ще ми збъднеш моята мечта която бе брутално погазена от гадните Голфаджиите.

От мен Едно ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ предварително :worthy: :worthy: :worthy:. Сега съм много Happy :drag:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз моите ксенони ги сложих пред блока, за 20 минути.

Значи, ставам за гоУф-майстор......:giggle:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой да заключи темата. :mitsu-smiley:

 

 

Що бе, я ни светни откъде купи ксенонките и колко ти струваше всичко?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти темата за ксенона: http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=14230&st=0

Ксенонов комплект може да си вземеш евтино от някой сайт, предлагащ такива работи (има 3-4 занимаващи се предимно с това и то на доста добри цени и с отстъпки), има вече и комплекти с лупи за под 200лв., но не ми е известно дали могат да се поберат във фаровете без голямо преправяне.

 

По темата: Моя ксенон имаше някакъв управляващ блок (ненужен) с електроника и релета на окабеляването и не съм имал подобни проблеми при монтажа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз моите ксенони ги сложих пред блока, за 20 минути.

Значи, ставам за гоУф-майстор......:giggle:

Тц, не ставаш, те не могат да ги сложат :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти темата за ксенона: http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=14230&st=0

Ксенонов комплект може да си вземеш евтино от някой сайт, предлагащ такива работи (има 3-4 занимаващи се предимно с това и то на доста добри цени и с отстъпки), има вече и комплекти с лупи за под 200лв., но не ми е известно дали могат да се поберат във фаровете без голямо преправяне.

 

По темата: Моя ксенон имаше някакъв управляващ блок (ненужен) с електроника и релета на окабеляването и не съм имал подобни проблеми при монтажа.

Владимиров, я ме светни от къде си се сдобил с тези ксенонки 50w и на каква цена си ги взел и коя фирма пиши на кутийката.

Още не съм си ги купил и гоУфаджиятя дето се опита да ми ги сложи, нямаше такива релета в комплекта. Искаше да ми ги слага допълнително, да дупчи и реже лошо ми стана :icon_doh: , а комплекта му беше много странен ксенон за късите и халоген за дългите в една крушка и ми обясни,че биксенона се нагрявал ел.магнита втулката която мести пластината и след време блокирала от самото нагряване,при теб имали нещо подобно.

Засега съм се спрял на Луксима,чакам мнения за фирмата. :icon_hmm: Доста форуми са доволни от тях??? :icon_hmm: :mitsu-smiley: :)

Редактирано от tmintov
Правопис! Колега, пишете грамотно!!!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мисля, че ксенон за къси и халоген за дълги е най-доброто решение за H4, имайки предвид, колко рядко се ползват дългите и проблема със "светлинния клаксон" при евтините комплекти. Т.е. това не е проблем, а по-скоро предимство.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мисля, че ксенон за къси и халоген за дълги е най-доброто решение за H4, имайки предвид, колко рядко се ползват дългите и проблема със "светлинния клаксон" при евтините комплекти. Т.е. това не е проблем, а по-скоро предимство.

Да колега Дарг,съгласен съм за този вариант , но когато ми ги сложи ми се видяха доста фалшиви, не може 5000к да светят супер синьо, а халогенната светлина уж е 55w свети като свещ. :mad:

 

Модератор: Колега, едно изречение- 4 груби грешки. Моля, вземете се в ръце!

Редактирано от tmintov
Правопис! Колега, пишете грамотно!!!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да колега Дарг,съгласен съм за този вариант , но когато ми ги сложи ми се видяха доста фалшиви, не може 5000к да светят супер синьо, а халогенната светлина уж е 55w свети като свещ. :mad:

 

Модератор: Колега, едно изречение- 4 груби грешки. Моля, вземете се в ръце!

Направено е колега,взел съм се! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Владимиров, я ме светни от къде си се сдобил с тези ксенонки 50w и на каква цена си ги взел и коя фирма пиши на кутийката.

 

Proparts.bg от http://www.avtosklad.bg/ (май една и съща фирма) с два диодни габарита и гаранция за 180лв. Ама както каза BAlexandrov като са с 50W баласт и светят малко по-жълто и нямам идея дали така трябва да свети 4300К - на тъмно цвета им е близък до на обикновени крушки, на мокро се вижда отлично, но препоръчвам да вземеш 5000k ако ще са 50W. Отдолу на предпазителите на крушките има едно прозорче за дългите, аз съм го затворил с фолио, че леко заслепява, на дълги няма разлика. Бях гледал на Luxima че имаха и някакви крушки, на които тръбичката им е боядисана или е в термосвиваем шлаух, ама пак няма да се получи. Винаги ще осветява и малко навънка. Горната задна част на рефлектора всъщност фокусира светлината и е с доста голяма площ и частино видима отпред през стъклото и за това се получава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, за да не правя нова тема по въпроса с ксенона, преди седмица си сложих ксенон (каризма 95г. 1.6) и имам следния проблем, когато включа къси светят дълги на крушките и като щтракна с лосчето да превключа уж дълги светват къси и вътре ми свети синята лампичка всичко правилно съм свързал, и не разбирам къде е проблема...

Редактирано от stalef
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш допълнителен блок, който да взема сигнал от оригиналния цокъл за крушките размени му пластините за къси и дълги (ако не знаеш погледни на някоя крушка например).

Ако не е така действаш по отделно за двата фара, може да се наложи да разменяш тези които са на куплунга на колата, което не е добра идея. Ако е с единичен проводник управлението къси-дълги не си го свързал на правилното място.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш допълнителен блок, който да взема сигнал от оригиналния цокъл за крушките размени му пластините за къси и дълги (ако не знаеш погледни на някоя крушка например).

Ако не е така действаш по отделно за двата фара, може да се наложи да разменяш тези които са на куплунга на колата, което не е добра идея. Ако е с единичен проводник управлението къси-дълги не си го свързал на правилното място.

Да, имам допълнителен блок, до колкото разбирам трябва да разменя пластините на буксата на блока! Ако е така, не съм сигурен дали ще е възможно, а иначе като си го слагах съм сигурен, че всичко е нормално. Всичко е на букси само 2 минуса съм взел и един плюс.Ще погледна дали мога да ги разменя и пак ще пиша. :)

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, моят проблем беше същият. Както съм го описал по горе,гоУФаджията който се опита да ми го сложи въртя всякакви варианти ,но не стават без някакви допълнителни релета. При мен изпълнението беше като при тебе, затова утре ще ходя при Милен да ми ги сложи,защото ми се вижда доста сложно с тези допълнителни релета. Системите на японските автомобили са обратни на всички останали.Моят тъст има джип Нисан Патрол и тоѝ ми каза, че е същата система като на :mitsu-smiley: . По добре търси майстор който разбира от :mitsu-smiley: .

Имам въпрос към всички колеги. Казаха ми ,че да сложа ксенон кабелите трябвало да ми бъдът пригодени за това напрежение, иначе можело да изгори цялата ел. система(да се запали).Имали нещо вярно в това твърдение и дали :mitsu-smiley: ел. системата ще издържи? :icon_hmm: :icon_thumbup:

Редактирано от tmintov
Правопис! Колега, пишете грамотно!!!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бих желал да изкажа огромна благодарност на Милен, за проявеният професионализъм към моето :mitsu-smiley: .Той сбъдва мечти. :icon_clap:

От днес имам уникални ксенони светлени.

Благодаря ти Миленски!!! :worthy:

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...