Премини към съдържание

Съжалявам че пак ще ви тормоза


Gr1nGo

Препоръчано мнение

Здравейте колеги. :icon_bye:

 

Колата: Митсубиши Каризма 1,6 1996 16V 90 коня Пълна инжекция. Гориво Газ/Бензин

 

На газ колата няма грешка! +-9/100 и все пада :)

Значи проблема е следния:Когато колата е студена работи горе долу добре (около 1500 оборота) със лека вибрация във двигателя.Като почне да загрява съответно падат оборотите (около 600 700), вибрациите се увеличават и дори понякога гасне.

Карането е почти невъзможно докато е под 2000 оборота, след 2000 оборота има си мощност (всичко е ок). Консумацията не мисля че добра защото според мен не гори хубаво бензина [ много гадно миришат и лутат на очите изгорените газове ].

 

Сменени са: бензиновата помпа, филтъра и инжекторите минаха на ултразвук.

 

Съжалявам ако правя правописни грешки или се изказвам некомпетентно.

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Закоравейте пак

 

Гледам че никой си няма представа за какво става дума.

Моля ви се кажете нещо, ако трябва да добавя снимки каквото и да е.

 

Все пак мерси.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Без да имам претенции за майстор, ми прилича на дюзи на инжекцията, въпреки, че са почистени..... Търси нещо по бензина, щом на газ е ок..... А за друго - не се сещам.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм носил инжектори на ултразвук и когато ги взимах, запитах сервизния работник - "мога ли да разчитам ?", отговорът беше: НЕ ?!?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. :icon_bye:

 

Колата: Митсубиши Каризма 1,6 1996 16V 90 коня Пълна инжекция. Гориво Газ/Бензин

 

На газ колата няма грешка! +-9/100 и все пада :)

Значи проблема е следния:Когато колата е студена работи горе долу добре (около 1500 оборота) със лека вибрация във двигателя.Като почне да загрява съответно падат оборотите (около 600 700), вибрациите се увеличават и дори понякога гасне.

Карането е почти невъзможно докато е под 2000 оборота, след 2000 оборота има си мощност (всичко е ок). Консумацията не мисля че добра защото според мен не гори хубаво бензина [ много гадно миришат и лутат на очите изгорените газове ].

 

Сменени са: бензиновата помпа, филтъра и инжекторите минаха на ултразвук.

 

Съжалявам ако правя правописни грешки или се изказвам некомпетентно.

Този проблем кога го прави? На бензин или на газ ,или на двете ???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този проблем кога го прави? На бензин или на газ ,или на двете ???

 

Само и единствено на бензин.

 

На газ колата е като оса в лимонадено шише. ( върви супер )

 

Аз също съм носил инжектори на ултразвук и когато ги взимах, запитах сервизния работник - "мога ли да разчитам ?", отговорът беше: НЕ ?!?

 

Е то ако ще стигам до нови инжектори ... нямам пари за такива екстри.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само и единствено на бензин.

 

На газ колата е като оса в лимонадено шише. ( върви супер )

 

 

 

Е то ако ще стигам до нови инжектори ... нямам пари за такива екстри.

Според мен ,най вероятно са инжекторите, тъй като това че ги почистваш на ултразвук, не значи че не са увредени.........при мен едно 30% от инжекторите ,които съм чистил не са годни за ползване ,защото ултра звука само чисти ,но не ремонтира дюзата.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. :icon_bye:

 

Колата: Митсубиши Каризма 1,6 1996 16V 90 коня Пълна инжекция. Гориво Газ/Бензин

 

На газ колата няма грешка! +-9/100 и все пада :)

Значи проблема е следния:Когато колата е студена работи горе долу добре (около 1500 оборота) със лека вибрация във двигателя.Като почне да загрява съответно падат оборотите (около 600 700), вибрациите се увеличават и дори понякога гасне.

Карането е почти невъзможно докато е под 2000 оборота, след 2000 оборота има си мощност (всичко е ок). Консумацията не мисля че добра защото според мен не гори хубаво бензина [ много гадно миришат и лутат на очите изгорените газове ].

 

Сменени са: бензиновата помпа, филтъра и инжекторите минаха на ултразвук.

 

Съжалявам ако правя правописни грешки или се изказвам некомпетентно.

Здравейте Колеги! Преди година и аз имах такъв проблем, само че колата беше Ланчиа. Оказа се, че магнитният клапан на газта не затваря добре, и в смукателният колектор постъпва постоянно газ. Когато е на газ - ОК, но на бензин сместа става много богата и двигателят започва да се дави, тресе и да гасне. След подмяната му, колата си върви много добре и в двата режима.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ,най вероятно са инжекторите, тъй като това че ги почистваш на ултразвук, не значи че не са увредени.........при мен едно 30% от инжекторите ,които съм чистил не са годни за ползване ,защото ултра звука само чисти ,но не ремонтира дюзата.......

Като споменаваш "но не ремонтира дюзата" аз мога ли да го направя. Смисъл да го дам някъде или...

Мерси

Здравейте Колеги! Преди година и аз имах такъв проблем, само че колата беше Ланчиа. Оказа се, че магнитният клапан на газта не затваря добре, и в смукателният колектор постъпва постоянно газ. Когато е на газ - ОК, но на бензин сместа става много богата и двигателят започва да се дави, тресе и да гасне. След подмяната му, колата си върви много добре и в двата режима.

 

Здрасти Колега

 

Много добър отговор ще по говоря със монтьора ми и ще го видим тоя магнитен клапан.

 

Мерси на всички.

Ако има други идея да се казват :) Аз ще пиша какво става.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като споменаваш "но не ремонтира дюзата" аз мога ли да го направя. Смисъл да го дам някъде или...

Мерси

 

Дюзата не може да се ремонтира, защото е капсулована, дори и да я отвориш , пак не можеш да я оправиш, защото не може да се затвори херметично..............просто казах че едно е почистване, друго е ремонтиране ........а дюзата не може да се ремонтира .......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...