Премини към съдържание

Проблеми покрай алармата и електрониката


rafaelo

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

Нещо странно ми се случи днес сутринта. Влизам си в колата, вкарвам ключа, пускам на контакт, паля, и след 3 секунди, цялата електрическа система на колата гасне за 1 секунда, но не толкова за да изключи двигателя и след това пак тръгва. След 3-4 секунди пак същото. Натискам копечтата на алармата, не хващат, а колата я отключих с алармата и работеше нормално. Между другото цяла вечер валя дъжд. Излизам от вън, затварям вратата, натискам копчета за заключване, нищо. Отварям я с ключа, паля, пак същото. Не знам от къде ми щукна, реших да натисна докато е запалена, копчето за отключване. Хвана, и проблема с гасненето спря. Загасих, запалих, пак същото, натискам копчето за октлючване, оправи се. До тук добре, имам работещ двигател. Натискам мигачи - няма, натискам копчето за аварийки - нищо. Фаровете бачкат.

Какво да правя, потеглих, отидох в един сервиз за аларми да я погледнат, разглобиха и таблото, намериха 2 изгорели бушона. Подкарахме мигачите, и аварийките, обаче аварийките светят като се пусне алармата (което е нормална функция на алармата). Натискам обаче копчето за аварийките - нищо. Момчетата от сервиза заключиха, че ми в изгорял бутона на аварийките. Всичко в момента бечка перфектно, без копчето за аварийките.

 

В крайна сметка, преди да предприемам купуване на ново, бихте ли си казали мнението, дали има още нещо, което ще е хубаво да проверя?

 

Мерси!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво има да изгори на едно копче, ти повярва ли им? Ако е изгоряло нещо, то е релето на мигачите (ако е просто реле а не ел.блок. не знам как е на тези коли). Но по принцип така както обясняваш може да е просто диода, който би трябвало да са сложили да ограничава в едната посока като са закачали алармата. При мен беше пробил този диод (или бяха "пропуснали" да го сложат при монтажа, което повече ме съмнява :icon_hmm: но нз) , и ефекта беше че не можех да включвам алармата когато колата е на авариики .. вземи смени сервиза най-добре на първо време ...

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами склонен съм да им вярвам, защото авраийките работят. Алармата ми е направена така, че като се отвори врата, да се пускат аварийките и да светят 7-8 пъти. Това в момента работи безпроблемно. Обаче ако се пробвам да пусна аварийките от самото копче, не работят, не се чува и релето, нищо не става.

 

А за копчето, не е както го описваш. Копчетата на аварийките си имат платка вътре със схема. Не е толкова просто. Може нещо по тази схема да е заминало.

Редактирано от rafaelo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами склонен съм да им вярвам, защото авраийките работят. Алармата ми е направена така, че като се отвори врата, да се пускат аварийките и да светят 7-8 пъти. Това в момента работи безпроблемно. Обаче ако се пробвам да пусна аварийките от самото копче, не работят, не се чува и релето, нищо не става.

 

А за копчето, не е както го описваш. Копчетата на аварийките си имат платка вътре със схема. Не е толкова просто. Може нещо по тази схема да е заминало.

И аз не вярвам причината да е в копчето, провери за още някой изгорял предпазител или за изваден/прекъснат кабел. Ако не можеш сам, смени майсторите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Ей аз я забравих тази тема и не описах как се оправи проблема. Та... проблема се оказа в системата с мигачите. Някой от мигачите ми връщаше ток или даваше на късо не знам. От там е тръгнало всичко. Тоест, като е върнал ток, това отива директно в алармената система. От там самата алармена система е изгоряла, едно от релетата за мигачите беше изгоряло. Няколко бушона трябваше да се сменят, а относно копчето за аварийките, неговото реле също беше изгоряло, (копчето няма никаква електроника в него, някой ме е излъгал) и за това не даваше никакъв контакт. Лампичката му също беше изгоряла :). Общо взето много щети. За щастие попаднах на страхотен майстор жичкаджия - Милко (зад кино арена), ако някой му трябват контакти за добър електричар, давам и препоръчвам горещо!!!

 

Та, сложихме 2 бушона на мигачите разкарахме старата аларма, малко пренареждане на кабелите, смяна на релетата (вече карам с релета от Мерцедес :icon_doh:) и вече 2-ри месец (да чукна на дърво) нямам никакви ядове. Майстора е страшен, обяснява като Пламен (ако знаете за какво говоря), много интелигентен и разбран човек, и даже едната вечер стояхме до 12 докато ми оправи всичко.

 

Айде поздрави на всички!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами пусни му координатите в "Сервизи", определено винаги е полезно кадърни и съвестни майстори да се знаят.. да не кажа безценно..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бих искала да използвам темата на колегата, за да не пускам нова.

 

И аз днес установих проблем с алармата и заключването на колата, което доста ме притесни.

Излизам от колата, натискам копчето, алармата се активира и се заключват вратите.

Винаги обаче проверявам предната врата на шофьора, или другата. Тази вечер обаче вече бях отзад и дръпнах задна, дясна врата.

Е...останах като гръмната, тъй като вратата се отвори без проблем. Алармата се включи и започна да пищи, но в момента, в който затворих вратата спря.

Включвах и изключвах няколко пъти алармата и съответно при включена такава пробвах да отварям вратите. Всички останали оставаха заключени, но тази се отваряше безпроблемно.

Накрая ръчно сложих защитата за отваряне от деца, така че да не може да се отваря вратата от вътре. Това явно подейства по някакъв си начин и при включване на алармата вратата вече не се отваряше.

Не знам от кога е този проблем, тъй като до сега не ми е хрумвало да пробвам задните врати.

 

Някакви предположения?

Ясно е, че ще се кара при майстори да се види какъв е проблема, но все пак ако някой се е сблъсквал с нещо подобно ще ми е от полза.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако и от ключа се получава същото - прекъснат кабел, ако не - механичен проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...