Премини към съдържание

Табло


Vudu

Препоръчано мнение

Колеги здравейте. Искам да ви попитам как да си направя таблото бяло, а стрелките червени. Днес смених всичките крушки по уредите със сини и стана много готинко :) Ако боядисам някак стрелките няма да отразяват цвета и ще стане кофти... Моля ви ако някои го е правил или има идея как се прави нека сподели :) Скоро ще сложа снимки на сегашното състояние :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм боядисвал стрелките и стана почти идеално. Само трябва внимание:

Стрелките са прозрачни с бяла или червена боя на задната страна, което им определя цвета. Ако боядисаш плътно цялата стрелка, няма да стане нищо, защото няма да минава светлината през нея.

Варианта е следния - с шкурка изтъркваш старата боя, с по-фина шкурка заглаждаш (и да не стане полирана - прозрачна задната страна, не е проблем), накрая с акрилна боя внимателно боядисваш. Внимавай да не боядисаш стрелката отстрани, а само отзад (можеш да маскираш с хартиено тиксо страниците). Боята е по предпочитание, но 100% ще стане доста силно и равномерно осветено, ако сложиш UV реактивна боя и UV светодиоди отзад. Но тогава трябва да сложиш електро-луминисцентни пластини на цифреблатите, за да светят и те, че UV диодите не отдават адекватна за подсветка светлина. Така би станало доста добре, но ще заминат парички :)

Аз съм пробвал да пребоядисам стрелките от бели в червени и стана доста читаво.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Незнам колега, но аз си сложих плазмен километраж и се съмнявам че боядисян тякъв би изглеждал по-добре!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз обмислям да слагам външен оборотомер, че нямам. Бях гледал някъде из форума тема за външните оборотомери, трябва да ги видя на какви цени са и какви модели могат да се изровят... но това за осветлението е задължително :)

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Аз обмислям да слагам външен оборотомер, че нямам. Бях гледал някъде из форума тема за външните оборотомери, трябва да ги видя на какви цени са и какви модели могат да се изровят... но това за осветлението е задължително :)

 

 

 

 

 

 

  :mitsu-smiley:Виж тук - http://racing-mania....ategory/id/10/   :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley:Виж тук - http://racing-mania....ategory/id/10/ :mitsu-smiley:

О да ! Доста добър сайт, с доста добри цени! Евала колега :) Мисля да поръчам първия оборотомер (само трябва да измисля къде да го монтирам :rolleyes: )

Редактирано от Emil Dimitrov
Колега моля пишете по-грамотно. Не използвайте цифри вместо букви. Масово пишете "убортомер".
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колта го направих със син километраж.Ползвах и маркер за стрелките,но не се получи.Ако се боядиса стрелката с някакъв червен цвят,от тези,които светят на ултравиолетова светлина ,може да се монтират някъде 3-4 ултравиолетови диода.Така ще светят само стрелките

http://img843.imageshack.us/i/image0204.jpg/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...