Премини към съдържание

Поддръжка на японски автомобил


Препоръчано мнение

Здравейте.

 

Някой може ли да направи приблизителна класация на японските автомобили по цена на поддръжка, резервни части?

Да речем за автомобили като - сивик седан , мазда 323 (protege) corolla, и lancer за модели ок. 97,98 година.

 

Харесвам Мицубиши, особено галанта 98 нагоре, но винаги ме е плашила поддръжката на японски автомобил.

В един форум обаче фен на мазда 323f се изказа, че консумативите и някои части на за 323 са по евтини от рено !!!

Къде се вписва Мицубиши в общата картинка.

 

Също под-въпрос, чувал съм че дизелите Мицубиши са от най-добрите в света, с кой японски марки са на едно ниво?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Японските марки автомобили са сглобени от под доставчици, които правят отделните системи на автомобила (окачване, ел. система, метални части и т.н).

Като цяло частите им в определен клас са еднакви, разбира се с малки изключения на редки автомобили, произвеждани в малки количества.

Имаме Мазда 3 в семейството и мога да кажа, че това не е евтина кола за поддръжка. Имаме и Корола и тя също не е евтина.

Галанта е автомобил, който си има определени специфичности и няколко слаби места, които изискват 100% оригинални части, за да издържа на натоварването (например дискове и накладки). Така че за евтина поддръжка - забрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е да, но мазда 3 не е това_

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11282856377612563&f1=details

 

Колкото до мицубиши, нека ограничим до лансер 7 генерация.

 

Също някой ако може да направи паралел между хонда и мицубиши, фаворити са ми сивик 5/6 седани.

По-скоро по-стария и евтин 5, тъй като ще ми е първи автомобил.

 

Корола и сивик 6 (японскaта хонда) са по-скъпи от мазда 323 (protege мисля) и лансер 7, които са излезнали малко по-рано като модел.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Колега, вземи си конкретизирай въпроса, за да получиш адекватен отговор! Паралели на колите не са необходими.

Питаш за Лансер - отговаряме ти.

 

Виж ТУК

 

За другите японски коли питай колегите от другите форуми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, вземи си конкретизирай въпроса, за да получиш адекватен отговор! Паралели на колите не са необходими.

Питаш за Лансер - отговаряме ти.

 

Виж ТУК

 

За другите японски коли питай колегите от другите форуми.

Доколкото прочетох, точно такова ми трябва. Значи е само японска изработка и няма нужда да гледам VIN code.

Само че наистина не се виждат обяви за продан...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.

В един форум обаче фен на мазда 323f се изказа, че консумативите и някои части на за 323 са по евтини от рено !!!

Къде се вписва Мицубиши в общата картинка.

 

 

Този същият фен, има магазин за авточасти и за това на него са му по евтини...:D Освен това и никът му в същия форум е 323f-фен, та какво друго очакваш да ти отговори...:lol:

Също така кара и Опел Астра овен Маздата и ако видиш нея как я хвали, ще си купиш направо Опел..:D

Най евтини за поддръжка от онези години са Колт и Лансер... И не защото частите им са най евтини (те всички части за Японки от един и същи клас са еднакви), а защото не се налага да купуваш части...

Повечето хора тука не знаят колко струват частите на такъв колт и лансер, защото никога не им се е налагало да ги сменят..:)

Виж при Галанта вече нещата стоят другояче ..Той е доста по тежък и усложнен и там си иска сериозна поддръжка, но така стоят нещата и при Хонда, Тойота и Мазда от по горните класове...

 

П.П. Сега видях че пак си писал..

Само че наистина не се виждат обяви за продан...

Сам си отговори на въпроса, кое е най добро от онея години..:) Други Японки на пазара колкото щеш, а тези си ги карат собствениците и не си ги продават.. Защо ли ?..

Редактирано от mario64
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поне на вид лансера 7 изглежда по-солидно от сивик 6 седан, цената му е по-ниска от на истински японски сивик, но и обикновено има по-малко екстри.

 

Имам подобен пост и във форума на хонда, там естествено говорят за тяхната марка, но въпреки всичко се опитвам да събера впечатления от хора, който знаят по нещо за 2,3 различни марки. (демек паралели търся)

 

Харесвам хонда, но харесвам и мицубиши, а в крайна сметка ми трябва практичен и здрав автомобил, кво да направа....

Маздата и королата не са ми фаворити толкова.

Королата изглежда също да е доста здрава, но е по скъпа и има много олигофренски дизайн на задницата при хечбека, седани почти няма. Комбито е по-красиво от хечбека!

 

Някой има ли впечатления от двата автомобила? (сивик, лансер)

Редактирано от emosms
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Имам подобен пост и във форума на хонда, там естествено говорят за тяхната марка, но въпреки всичко се опитвам да събера впечатления от хора, който знаят по нещо за 2,3 различни марки. (демек паралели търся)

 

 

Те там освен за тяхната марка, за друго не говорят ..:D От такива фанатици, компетентно мнение няма да получиш..:)

Оня ден в една тема, изкараха сивик тайпе -р по хубав от новата Alfa Romeo 8C Competizione , която между другото е с двигател на Ферари..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Те там освен за тяхната марка, за друго не говорят ..:D От такива фанатици, компетентно мнение няма да получиш..:)

Оня ден в една тема, изкараха сивик тайпе -р по хубав от новата Alfa Romeo 8C Competizione , която между другото е с двигател на Ферари..

Type R e симпатична кола, но няма нищо общо с духа на сивика... въобще този тип коли си отиват както са си отишли muscle cars от 70/те.

Каква спортна кола може да е това високо нещо, което е като миниван едва ли не.

 

При мицубиши има по-голяма приемственост като дизайн.

 

Все пак, лансера не е ли по-голяма брадва за поддръжка от сивика?

 

Въпреки че - лансер 7 с климатик и мотор над 1.3 е толкова трудно да се намери колкото и сивик 6 седан, японска сглобка.

 

Само 1.3 и 1.5 ли са бензиновите мотори? Не мога да намеря информация в нета, попаднах на един пост в този форум, където се споменава за тези 2 мотора.

Редактирано от emosms
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... а в крайна сметка ми трябва практичен и здрав автомобил, кво да направа....

Купи си Каризма.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Само 1.3 и 1.5 ли са бензиновите мотори? Не мога да намеря информация в нета, попаднах на един пост в този форум, където се споменава за тези 2 мотора.

 

Колега, точно преди 2 поста над твоя ти дадох чудесна статия с пълно обяснение от нашия сайт за двигатели и какво ли още не за колата. Да четеш ли те мързи?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, точно преди 2 поста над твоя ти дадох чудесна статия с пълно обяснение от нашия сайт за двигатели и какво ли още не за колата. Да четеш ли те мързи?

Статията е за lancer 6, в wikipedia одеве видях за lancer 7, има и моторите:

http://en.wikipedia.org/wiki/Mitsubishi_Lancer

Но в обявите има само 1.3 и случайно някакъв 1.5

 

А каризмата е грозна. Предполагам е същото като да си вземеш сивик "англичанка" вместо правена в япония.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ееее, не е точно така. Каризмата си е добър избор, лесна за поддръжка... А и с добри мотори... Никак не е за подценяване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Още в началото на темата те призовах да уточниш до колко пари и коя генерация искаш. :)

Ако Kаризма ти е грозна Lансер 7 красив ли ти е? Иначе колата си заслужава.

Явно не си чел пак сайта ни.

Ето ти малко материал.

 

:link:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво да кажа, губи ми се тръпката. Не е японски автомобил.

 

Това е японски автомобил.

http://www.cars.bg/u183184

То хубаво има лансери и каризми под 4 бона ама.. има и сивик 5 седани по 3 бона.

 

А лансера определено има по-изчистени линии. Купето е по-елегантно.

За 1.3 ясно защо струва толкова.

 

Абе ясно защо са оставили лансера на това 1.3 - за да не подяжда пазара на каризмата в европа.

Някакъв глобал маркетинг си имат хората :rolleyes:

Редактирано от emosms
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, според мен ти вече си се насочил към определена марка автомобили. И пак според мен тук само търсиш причина да не си купиш мицубиши. Дано да бъркам. Каквото и да си вземеш, дано да го караш дълги години без да се налага да го ремонтираш, защото ремонтите болят - каквито и да са.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз така и не разбрах освен Хонда.. какво друго за теб е японски автомобил. Но няма значение, просто имай в предвид, че евтините коли 2-ти се плащат. Хубаво е да не гледаш в една кола само колко е лъскава боята и колко е заоблена, все пак трябва да ти е комфортно докато я караш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лансера ме кефи определено. Евентуално бих го взел дори и на 75 коня.

Макар че хич не ми се губи от тънкия данък до 101 к.с. и колата да е леко спъната.

 

Хондата не е толкова практична, част от тръпката е и ореола около марката..

 

Но ако ще е японски автомобил, който не е правен в япония, какви евтинки сузуки балено има само.

Пък може и да попадна на такъв, правен в япония :icon_thumbup:

 

Като цяло доста се обърках, от няколко дни ровя яко за различни модели. Не искам при някой оглед да ахна и да взема каквото ми попадне.

(в момента главата ми е мармалад и може точно това да стане :yes3: )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

emosms, ето още една статия от сайта ни за Лансер. Видя ли я?

 

http://mitsubishibg.com/index.php?lang=bg&do=3&id=45

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък стигам до извода, че не знаеш какво искаш, но го искаш веднага и ако може да е без пари. :)

Има нещо :icon_dance:

Мога да кажа, че харесвам лансера, и ще го имам предвид.

 

Доколкото разбрах от феновете на мазда и хонда, основното преимущество на японската кола е ... да е произведена в япония.

 

Просто недоумявам защо слагат на лансера в европа двигател, който е стандартен за колт. Все пак е видимо по-тежка машина.

Освен да си лансират каризмата...

 

Колкото до сузуки балено - кофти ли е да ти изгнива предния мост ?? (четох им из форума малко)

 

Не знам дали споменах, но това, което търся, ще ми е първи автомобил.

Може би ще е ок да взема каквото и да е и да се уча, само да не ме остави и поне 6 месеца да покарам ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Доколкото разбрах от феновете на мазда и хонда, основното преимущество на японската кола е ... да е произведена в япония.

 

 

Не чух нищо до сега за комфорт, поведение на пътя... слушам само за кое къде е правено. Аз като си взех галанта, до последно си мислех, че дизеловото ми моторче е на рено. Уви на сбирката на Ксилифор, колегите ми казаха, че двигателя ми е японски. Това ми хареса, но и да не беше.. пак нямаше да си намразя колицата. Доста е удобно и комфортна за пътуване.. не бих казал, че е много мудна, нищо че мотора ми е малък. Та бих ти препоръчал освен да четеш поемите из нета да пробваш колите. Лично аз имам много хубаво мнение и за колтчетата, нищо че са малки.

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз харесвам колт.

Но колкото и да съм неориентиран в това какво искам, то задължително трябва да е с над 3 врати :rolleyes:.

Ако става въпрос и ванове харесвам.

А до японската сглобка - като е гарга да е рошава. Частите на каризмата значително по евтини ли са от тези на лансера?

(ако и да е с оригинални японски компоненти, не съм наясно в детайли).

Лансер 9 е супер, обаче бая над "ценовия" ми клас. Също, напомня малко на хонда по външен вид ... :icon_censored: ...

Редактирано от emosms
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не са по-евтини, как да са по-евтини, като са японски - частите на всичките коли, за които питаш (по думи на човек, на който вярвам)са сходни. Каризма не е никак лош вариант, ама на мен ми харесва едно - на друг - друго. Аз пък по никакъв начин не мога да харесам Хондата, която даде за пример. Каризмата ми харесва много повече, при все, че от ван няма да сляза!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не са по-евтини, как да са по-евтини, като са японски - частите на всичките коли, за които питаш (по думи на човек, на който вярвам)са сходни. Каризма не е никак лош вариант, ама на мен ми харесва едно - на друг - друго. Аз пък по никакъв начин не мога да харесам Хондата, която даде за пример. Каризмата ми харесва много повече, при все, че от ван няма да сляза!

Да не отварям друга тема, като зачекнахме ванове, преди седмица бях луднал по рено сценик. Само че пак исках да мина тънко и гледах само сценик 1, а те повечето са с някакъв насран мотор 1.6 8v, който най-малкото мешал антифриз с масло и даже пукал блок.

 

Та като гледам, space runer май е точно в класа на сценика. Тука мернах, че слабо място е скоростната кутия. Имал ли си проблеми и скъп ли е ремонта?

 

Колкото до текущата тема, да взема да я преименувам на:

"Откъде да си намерим лансер 7, бензин, над 1.3, не комби" :icon_dance:

 

Лансера е як, хонди монди и други работи ще си ги гледам отделно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...