Премини към съдържание

надраскана боя


Препоръчано мнение

Колеги, ще съм ви благодарен ако ми помогнете с един козметичен проблем. Наскоро някой приятен елемент от нашето общество реши да маркира автомобила на приятелклата ми със следа от ключ или нож по цялата дължина на дясната страна на колата. Резката не е много дълбока, но ми се струва, че се е показал кита под боята. Та въпроса ми е има ли някакъв вариант да се прикрият тези следи или си трябва пребоядисване? Благодаря ви предварително. :( :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доскоро това го правеха на колата на сестра ми, но винаги я пребоядисват. Тя все пак си е в гаранция де, но аз не се сещам за друг начин, поне не съм чувал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Ники, ама се надявах на друг отговор :) И аз имах подобни подозрения , но се чудих дали с някаква паста или нещо друго е възможно да се скрие тази следа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Ники, ама се надявах на друг отговор :) И аз имах подобни подозрения , но се чудих дали с някаква паста или нещо друго е възможно да се скрие тази следа.

 

 

Няма друг начин :icon_censored:

Много злобен, завистлив и уродлив народ, ей...

Миналата година на светофар един ме удари с вратата си 3 пъти и остави дупки само защото не исках да наруша предимството при ляв завой и чаках, а той зад мен бързал... Застана ми от дясно и ме фрасна с вратата... :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма друг начин :icon_censored:

Много злобен, завистлив и уродлив народ, ей...

Миналата година на светофар един ме удари с вратата си 3 пъти и остави дупки само защото не исках да наруша предимството при ляв завой и чаках, а той зад мен бързал... Застана ми от дясно и ме фрасна с вратата... :icon_censored:

 

Абсолютно си прав в това отношение за съжаление. Не знам що за народ сме, ама в някои отношения сме под всякаква критика. Дай боже скоро да се пооправим, че иначе пак ще се излагаме пред света. :icon_censored: Мерси за отговора все пак. Дано поне застрахователната компания да си свърши работата и всичко да е ок :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно си прав в това отношение за съжаление. Не знам що за народ сме, ама в някои отношения сме под всякаква критика. Дай боже скоро да се пооправим, че иначе пак ще се излагаме пред света. :icon_censored: Мерси за отговора все пак. Дано поне застрахователната компания да си свърши работата и всичко да е ок :)

 

 

Застрахователя няма да ти плати за цялостно пребоядисване на издраните плоскости с качеството на фабричната боя и фабричното пръскане. Застрахователя само покрива (евентуално) разходи по ликвидиране на щета, но никъде не се упоменава качеството, с което тя би била ликвидирана. А това е все едно че няма застраховка. Боядисване със спрей е де факто ликвидация на щета. Има ли драскотина? Няма. Няма щета. Ама няма гланц, цвета не е верен, има потекло. Заведете нова щета или подайте писмено възражение до Арменския поп.

 

При това БГ застраховките са около 2 пъти по-скъпи от аналогични в чужбина. С многократно по-висока вероятност за застрахователно събитие.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип застрахователят плаща за пребоядисване на повредения елемент, съотв. врата, калник или каквото е там. Сумата няма пряка връзка с качеството на ремонта, просто защото се определя по някакви таблици от експерти. Съвсем друг е въпроса, че поправката може да е некачествена, но пък също така е вероятно пребоядисването да стане в рамките на изплатената сума и да стане добре. Тогава главоболията са основно от разкарването и губенето на време.

Не съм убеден, че в Западна Европа застраховките са по-евтини, може би съотнесено към доходите - да, но доколкото ми е известно, там сумите са няколко пъти по-високи от тук. Друг е въпроса, че имат съвсем други системи за оценяване на рискове, информация от полиция и т.н.

А че сме идиотска държава, пълна с комплексари, които вредят на останалите, в това няма никакво съмнение. Проблемът е, че я няма държавата, да ги бие по главата тия дето се правят на много отворени.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ще съм ви благодарен ако ми помогнете с един козметичен проблем. Наскоро някой приятен елемент от нашето общество реши да маркира автомобила на приятелклата ми със следа от ключ или нож по цялата дължина на дясната страна на колата. Резката не е много дълбока, но ми се струва, че се е показал кита под боята. Та въпроса ми е има ли някакъв вариант да се прикрият тези следи или си трябва пребоядисване? Благодаря ви предварително. :( :good:

Нека кажа и аз............ :D

Така както ми го описваш ,дефекта се отстранява по няколко начина, съответно и има няколко нива на качество..............1-вия е да се пребоядиса цялата страна, естествено качеството ще е най голямо, поне от "виждане" :D т.е. няма да се вижда че е надраскана колата с последвало отстраняване на проблема, друг е въпроса че ако боята не са я нацелили точно , тогава ще си личи......

Втория вариант е да се купи пълнители, като флумастер( продават ги по Горубляне)със съответния цвят и самата драскотина да се мине с него няколко пъти ............ако колата ти е с нестандартен цвят, то има пак такива флумастери, които можеш по поръчка да си ги направиш като за твоя цвят..........струват някаде около 8-12 лв. само че трябва с колата да си ,за да могат да нацелят най точно боята............. :D

Третия вариант е да се вземе около 50 гр. боя хубава и с клечка за зъби да се запълни драскотината,после като изъхне боята , се минава с паста за пастиране ( не полир паста) защото тя съдържа абразивни съставки и действа като шкурка............с нея се натърква мястото,за да стане гладка повръхността, и след това чак се полира с друга паста..............проблем на този вариант е че като обработиш само на едно място повръхността с пастиране и полиране , ще си личи ,боята там щще стане с гланц, хубава чиста повръхност , а около нея ще е мат и по мръсна..............затова се пастира цялата кола после ..............дори в някои случаи се пръска с спец. химикал, който служи за по добро преливане на новата със старата боя .......така че да не си личи много много............ :D Всички варианти съм ги изпитал в/у мои коли и знам че най добрия вариант в такъв случай е 3 вариант......... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нека кажа и аз............ :D

Така както ми го описваш ,дефекта се отстранява по няколко начина, съответно и има няколко нива на качество..............1-вия е да се пребоядиса цялата страна, естествено качеството ще е най голямо, поне от "виждане" :D т.е. няма да се вижда че е надраскана колата с последвало отстраняване на проблема, друг е въпроса че ако боята не са я нацелили точно , тогава ще си личи......

Втория вариант е да се купи пълнители, като флумастер( продават ги по Горубляне)със съответния цвят и самата драскотина да се мине с него няколко пъти ............ако колата ти е с нестандартен цвят, то има пак такива флумастери, които можеш по поръчка да си ги направиш като за твоя цвят..........струват някаде около 8-12 лв. само че трябва с колата да си ,за да могат да нацелят най точно боята............. :D

Третия вариант е да се вземе около 50 гр. боя хубава и с клечка за зъби да се запълни драскотината,после като изъхне боята , се минава с паста за пастиране ( не полир паста) защото тя съдържа абразивни съставки и действа като шкурка............с нея се натърква мястото,за да стане гладка повръхността, и след това чак се полира с друга паста..............проблем на този вариант е че като обработиш само на едно място повръхността с пастиране и полиране , ще си личи ,боята там щще стане с гланц, хубава чиста повръхност , а около нея ще е мат и по мръсна..............затова се пастира цялата кола после ..............дори в някои случаи се пръска с спец. химикал, който служи за по добро преливане на новата със старата боя .......така че да не си личи много много............ :D Всички варианти съм ги изпитал в/у мои коли и знам че най добрия вариант в такъв случай е 3 вариант......... :D

 

Мерси Ди Джей, ще се доверя на твоето предложение пък ще видим какво ще стане. А може ли въобще от някъде да се намери толкова малко количество боя, от някой сервиз или....? :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Ди Джей, ще се доверя на твоето предложение пък ще видим какво ще стане. А може ли въобще от някъде да се намери толкова малко количество боя, от някой сервиз или....? :icon_thumbup:

Ми каква е боята, ...........??? металик или обикновенна, нитроцелулозна или емайл лак............цвят ???

Обикновенно в магазините за автобои могат и 1 грам да ти дадат............всичко може....... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми каква е боята, ...........??? металик или обикновенна, нитроцелулозна или емайл лак............цвят ???

Обикновенно в магазините за автобои могат и 1 грам да ти дадат............всичко може....... :D

 

Ми зелен металик. По втората част на въпроса - нитроцелуозна или емайл лак нямам никаква идея? Как може да се провери? Но ако мислиш, че в някой магазин за автобои могат да го определят точно то значи няма грижи. Само трябва да намеря такъв :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми зелен металик. По втората част на въпроса - нитроцелуозна или емайл лак нямам никаква идея? Как може да се провери? Но ако мислиш, че в някой магазин за автобои могат да го определят точно то значи няма грижи. Само трябва да намеря такъв :D

Щом е металик , значи е нитроцелулозна с последващо лаково покритие..............т.е. боята на колата е с две основи...........боя и след това лак..........който придава на металика дълбочина на боята...........за по добра ефектност..........и за защита от външната среда............. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом е металик , значи е нитроцелулозна с последващо лаково покритие..............т.е. боята на колата е с две основи...........боя и след това лак..........който придава на металика дълбочина на боята...........за по добра ефектност..........и за защита от външната среда............. :D

 

Отново научих нещо :icon_thumbup: Мерси DJ Tynbi :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип застрахователят плаща за пребоядисване на повредения елемент, съотв. врата, калник или каквото е там. Сумата няма пряка връзка с качеството на ремонта, просто защото се определя по някакви таблици от експерти. Съвсем друг е въпроса, че поправката може да е некачествена, но пък също така е вероятно пребоядисването да стане в рамките на изплатената сума и да стане добре. Тогава главоболията са основно от разкарването и губенето на време.

Не съм убеден, че в Западна Европа застраховките са по-евтини, може би съотнесено към доходите - да, но доколкото ми е известно, там сумите са няколко пъти по-високи от тук. Друг е въпроса, че имат съвсем други системи за оценяване на рискове, информация от полиция и т.н.

А че сме идиотска държава, пълна с комплексари, които вредят на останалите, в това няма никакво съмнение. Проблемът е, че я няма държавата, да ги бие по главата тия дето се правят на много отворени.

 

 

Застраховката поне в Австрия zависи от каталожната цена на колата (която е еднаква с България), години управление беz катастрофа и въzраст. Доходите нямат връzка (доходите действително имат връzка, но при други случаи).

 

За справка, онлайн калкулатор http://www.hdi.at/index.html

 

За Mitsubishi Galant, 30 000?, 120KW, 2004, 1974 дата раждане на водача, SF1 клас водач, пълно Каско с вандалиzъм и гражданска отговорност струва 1.427,41 ? на година.

 

В Бул Инс, например, е 8% от цената на колата, или 2400 .... евро, да, евро. :D

 

Поправете ме ако греша... Имам кола zастрахована в HDI в Австрия и едновременно в Бул Инс и би трябвало да zнам как е положението.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това с пастата звучи доста добре, само дано да е добър ефекта. То и нашето Мицу има нужда от боя на цялата дясна страна след като го издраха някви лайнари. Ами моята сестра живее в Хърватска, колата(New Beatle) й е застрахована и като има какъвто и да е проблем застраховката го поема. А на нея доста често и деряха с ключ боята, но я оправят в сервиза. Но има нещо странно, което незнам на какво се дължи: винаги като пребоядисат колата ( черен металик ) и излизат някакви като миниатюрни шуплички, които според бояджиите в сервиза са от искрите, които хвърлят трамваите, минавайки покрай колата!?

Иначе успех с пастата, дано да стане добре! :) :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом е металик , значи е нитроцелулозна с последващо лаково покритие..............т.е. боята на колата е с две основи...........боя и след това лак..........който придава на металика дълбочина на боята...........за по добра ефектност..........и за защита от външната среда............. :D

Опс............ :icon_blush: пърдон, обърках се, не е нитроцелулозна боята , а акрилна......... :icon_blush: :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Опс............ :icon_blush: пърдон, обърках се, не е нитроцелулозна боята , а акрилна......... :icon_blush: :D

 

DJ, аz имам цяла технология zа клечката. Клечката е потопена в гъста боя, и почти веднага след нанасяне се иzтрива с... пръст. :D Боята остава само в канала на иzдрасканото. Като поzасъхне малко, с леко напоено парцалче ацетон се маха остатъка около реzката, с бърzо движение. Лакът толерира малки количества ацетон беz проблем. Парцалът трябва да е бил напоен преди няколко минути, zа да се е поиzпарил, а не да е мокър. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам перфектна драскотина около 2 метра дълга, от средата на предната врата до стопа. :icon_dance: Направих си я обаче сама в движение тука зад работа в едно дипломатическо ВАН-че. Той не спря, са аз кво да го гона да ме обявят за атентаторка после и да обяснявам за коя точно алкайда работя.. Не съм се показвала на застрахователи и си карам така. Надран е лака само на по-голямата дължина, има само една-две съвсем къси стъргунки в боята около ръбовете на плоскостите.

 

Някак си .. цялостно пребоядисване не ми се нрави, по-скоро ще изчакам още нещо да сътворя по колата и тогава. Гледах ги аз на горубляне тези фулмастри с боя.. ама в по-голямата си част моя проблем е само в слоя с лака и ако му нафлякам още боя ще стане лудница. А пък аз съм с 2 леви ръце относно равномерно лъскане. Имате ли идея къде могат да ми направят т.нар. вариант 3 на ДиДжея? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 10 месеца ...

:mitsu-smiley: Ами и аз от 2 седмици имам една "хубава" черта през предния капак. Някой олигофрен е минал с ключ като че ли, защото не е много дълбока. Но е ужасно дразнещо. Щом в тъмното я забелязах :icon_censored: . Мисля, че дори се сещам, кой я е направил, но няма какво да направя. Една вечер спрях пред Wasabi бар-а под Плиска и един суек на около 45 години от съседния блок се беше вторачил в мен 5 минути докато се паркирам и разтоваря багажа. Чудех се защо ме е зяпнал...и явно докато съм бил вътре (не повече от 2-3 минути) е минал с ключа. Дано му изсъхне ръчичката, с която го е направил :icon_censored: ! Във Виликар обаче казват, че могат да се справят с такива дреболии. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Незнам.но с тези драсканици по колите това може да се опредали като най-голямата простотия която някои идиот може да направи :icon_censored:

Няма да забравя хубавото ми галантче как една вечер си го намерих цялото...като казвам цялото наистина цялото надрано и не сключа с нещо доста големичко :icon_censored: бях побеснял,но така и него направих защото трябваше целия да го пребоядисвам и се отказах :icon_crying:

А ний пресния ми случаи е с новата количка която купих и петанце нямаше по нея и пак се намери някакъв идиот и цялата лява страна ми е минал на ключ. :icon_censored: Направо съм бесен ...казвам ви ако го хвана такъв :icon_box: ще го вържа за някои радиатор и цял месец няма да го пусна само ще го ритам и ще го дера с ключ както тои прави и най накрая ще го дам в Бул инс и те да го потормозят малко :icon_box:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много добро инфо... но като гледам много хора са пострадали като нас... още на първата вечер джипа ни беше надраскан и то доста дълбоко според мен, отзад се вижда и кита (едно бяло, сигурно е това). Въпроса ми е колко време отнемат процедурите с пълнителите и полирането, защото бащата неможе и 1 ден без мицуту?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ще съм ви благодарен ако ми помогнете с един козметичен проблем. Наскоро някой приятен елемент от нашето общество реши да маркира автомобила на приятелклата ми със следа от ключ или нож по цялата дължина на дясната страна на колата. Резката не е много дълбока, но ми се струва, че се е показал кита под боята. Та въпроса ми е има ли някакъв вариант да се прикрият тези следи или си трябва пребоядисване? Благодаря ви предварително. :( :good:

съжалявам братле но само боядисване ти оправя проблема .Аз съм автокозметик и знам че няма друг начин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...