Премини към съдържание

Търся да закупя ECU може и повредено


Препоръчано мнение

Купувам Контролера за двигател (ECU) за Еклипс 95година 2.0 150HP 4G63

Номера на контролера е - MD 169144 /E2T36583/

Mоже и повреден контролер с изтекли електролити и разядена платка, във който има чип (драйвер-инвертор) - M59107J

Спешно е..... Благодаря предварително.

тел.0887 817552 или 0896 633459

Редактирано от Иван Мийков
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

-Отбой, След задълбочен ремонт и подмяна с нов чип М59104,- отремонтирах компира днес! "Самолета" пали на четвърт и работи перфектно.

Темата за ключ или за триене!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега дай да измислим нещо с моя комп става въпрос за еклипс 4г63 1г от каде си

Какво ти е на компа, какво прави колата??

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега дай да измислим нещо с моя комп става въпрос за еклипс 4г63 1г от каде си

Какво трябва да се направи? Ще помогна с каквото мога, ..-,DJ Tymbi също може да помогне ,

Аз съм в София , като гледам ти си от Пловдив, там ако не се лъжа имаше много добър специалист на "самолетите" , за съжаление не помня никнейма му тук във форумите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво трябва да се направи? Ще помогна с каквото мога, ..-,DJ Tymbi също може да помогне ,

Аз съм в София , като гледам ти си от Пловдив, там ако не се лъжа имаше много добър специалист на "самолетите" , за съжаление не помня никнейма му тук във форумите.

Milen_z

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Milen_z

 

Аз го бях дал на Milwn_z ама той каза че не става има ли вероятност някой друг да го оправи. По принцип визуално му бяха изгоряли кондензаторите ама какво друго е станало незнам

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз го бях дал на Milwn_z ама той каза че не става има ли вероятност някой друг да го оправи. По принцип визуално му бяха изгоряли кондензаторите ама какво друго е станало незнам

Щом Милен е казал че не става, ме съмнява някой да го оправи, но опитай и на този тел. 0888704906 - Петко ...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз го бях дал на Milwn_z ама той каза че не става има ли вероятност някой друг да го оправи. По принцип визуално му бяха изгоряли кондензаторите ама какво друго е станало незнам

-Моля те обясни накратко, от каква кола е ЕЦУ ...марка , модел, година на производство код на мотора????..., по възможност серийният и партидният номер на компира, и какво прави колата с този дефектирал компир.

-Няма искра ли ?, или няма инжекторен цикъл ??, или някакви други симптоми.. ...-по точно?!

-В крайна сметка бих могъл да се опитам да го отремонтирам, но ще трябва по някакъв начин , "компира" -да пристигне при мен в сервиза. :rolleyes:

Редактирано от Иван Мийков
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По ника не се сещам за кои човек става въпрос.....Има две ЕКУ-та които не съм успял да оправя в Пловдив. И двете са от Еклипс 1Г и двете са с изгорял процесор. Пълни мъртъвци бяха :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз го бях дал на Milwn_z ама той каза че не става има ли вероятност някой друг да го оправи. По принцип визуално му бяха изгоряли кондензаторите ама какво друго е станало незнам

По принцип щом е казал че не става, тогава може и наистина да не става да се ремонтира ЕКУ-то ти, защото визуално кондензаторите ако са издали "фира" ,не значи че компа е здрав и само със смяната им ще се оправи ЕКУ-то ти...............кондензаторите ти са най малкия проблем от редицата други ,които възникват вследствие на протеклите кондензатори..................и при мен са идвали такива ЕКУ-та, които за нищо не стават .......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

най добре е да си взема ново искам само да питам задължително ли е да съвпадат номерата на ЕКУ-то и ако не съвпадат какво ще стане

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

най добре е да си взема ново искам само да питам задължително ли е да съвпадат номерата на ЕКУ-то и ако не съвпадат какво ще стане

Ново ще ти излезе скъпо, втора ръка - там 80% са на същото дередже,т.е. пак с проблеми като твоя..................ако си вземеш различен от твоя ,много рискуваш, тъй като може и колата ти да е запали въобще................

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ново ще ти излезе скъпо, втора ръка - там 80% са на същото дередже,т.е. пак с проблеми като твоя..................ако си вземеш различен от твоя ,много рискуваш, тъй като може и колата ти да е запали въобще................

 

Аз мисля да е втора ръка ново няма смисъл аз по добре да я хварля :) а за компа толкова голяма разлика ли имат чак да не запали ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля да е втора ръка ново няма смисъл аз по добре да я хварля :) а за компа толкова голяма разлика ли имат чак да не запали ?

Има , то има разлика и в ЕКУ-тата м/у кола с ръчна ск. кутия и същата , но автоматик............

Може да има разлики и в захранванията на ЕКУ-то - начина , по който се захранват релетата за ЕКУ-то и помпата и т.н. ................трябва да се внимава ..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има , то има разлика и в ЕКУ-тата м/у кола с ръчна ск. кутия и същата , но автоматик............

Може да има разлики и в захранванията на ЕКУ-то - начина , по който се захранват релетата за ЕКУ-то и помпата и т.н. ................трябва да се внимава ..........

 

Аз карам 4г63 с ЕКУ от хюндай лантра 1.6 и коалта върви ама не както трябва в усеща се че не и стига горивото ама върви от Карлово до Плевен стигнах без проблем. По принцип съм теглил от много сайтове ръководства и навсякаде показват че пиновете на ЕКУ-тата са едни и същи. Даже карам и с инсталацията на хюндая.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам 4г63 с ЕКУ от хюндай лантра 1.6 и коалта върви ама не както трябва в усеща се че не и стига горивото ама върви от Карлово до Плевен стигнах без проблем. По принцип съм теглил от много сайтове ръководства и навсякаде показват че пиновете на ЕКУ-тата са едни и същи. Даже карам и с инсталацията на хюндая.

И такъв случай съм имал.................има разлики в горивните карти ...........т.е. в таблиците със стопйностите за управление на параметрите на мотора като цяло или казано по друг начин - софтуерен ти е проблема.............Предполагам че си на ЕПРОМ или ПРОМ............ако е така, просто прехвърли чипа на оригиналното ЕКУ в този, който го ползваш сега.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам 4г63 с ЕКУ от хюндай лантра 1.6 и коалта върви ама не както трябва в усеща се че не и стига горивото ама върви от Карлово до Плевен стигнах без проблем. По принцип съм теглил от много сайтове ръководства и навсякаде показват че пиновете на ЕКУ-тата са едни и същи. Даже карам и с инсталацията на хюндая.

Пробвано от мен, /за "спорта" ,както се казва/ на еклипс стават два блока управление от Хюндай лантра 1.8 ГТИ и от хюндай Соната 2.0 и , пасват си по конектори, колата пали и работи нормално в различните диапазони, според мен с този на лантрата е малко спъната във високите! С този от Сонатата няма видима разлика която да се усеща! нямах време и нерви тогава за да я тествам с мотортестера и газанализатора та да видя за какво иде реч, записал съм само номерацията на ЕЦУ-тата, и този който ги донесе за пробата си ги отнесе нанякъде.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвано от мен, /за "спорта" ,както се казва/ на еклипс стават два блока управление от Хюндай лантра 1.8 ГТИ и от хюндай Соната 2.0 и , пасват си по конектори, колата пали и работи нормално в различните диапазони, според мен с този на лантрата е малко спъната във високите! С този от Сонатата няма видима разлика която да се усеща! нямах време и нерви тогава за да я тествам с мотортестера и газанализатора та да видя за какво иде реч, записал съм само номерацията на ЕЦУ-тата, и този който ги донесе за пробата си ги отнесе нанякъде.

 

Коя година е Сонатата? Аз познавам един където има комп, освен да пробвам с неговия да видя как ще е.

Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...