Премини към съдържание

Мотор


Препоръчано мнение

Здравейте, какъв е моя галант.... купе, етерна, мотор 4G37,oбикновен карбуратор. Скъсах ангренаж, оказа се че има защита. 1.8gl, никога не ми дават части за него от първият път. По талон - ,,април 1988", не стават от 90,91? Откачих, седан е.

Редактирано от Brigadiro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Галант шеста генерация с 4G37 двигател --> :link:

 

Какъв е моя галант...скъсах ангренаж...никога не ми дават части за него от първият път...Откачих,sedan

Какъв е проблема че нещо се обърках? :blink:

Редактирано от steam
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зравейте ,какъв е моя галант....купе :етерна:,мотор 4G37,oбикновен карбуратор,скъсах ангренаж ,оказа се че има защита 1.8gl. никога не ми дават части за него от първият път,по талон ,,април 1988,не стават стават 90,91,,??? Откачих,sedan

 

Ами дай VIN-a и лесно ще се разбере. Така както го описваш е Е32, който е от 87 до 93г.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То с такъв проблем наистина човек може да откачи, но ако си напишеш номера на рамата мисля, че колегите ще ти помогнат доста.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата ти е декември 87 г..1.8 4G37 така че няма причина да ти объркват частите..

Какво точно ти трябва за галанта, та да ти дадем гочен номер на самата част, за да няма объркване..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, ама не. По големия талон е с тези данни - 22.04.1988 г. Второ - трябваха ми странични стъкла, леви. Те ми дават с прави ръбове горе, а моите са обли, бъркат го със старото купе, което прилича на джета.

Редактирано от Brigadiro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А откъде се опитваш да си купиш стъкла? Най-лесно ще стане с втора употреба - в подфорума за частите има няколко обяви за Галанти като твоя. ;)

Между другото не съм виждал Галант с прави ръбове на стъклата, да не се опитват да ти пробутат някое менте? :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, ама не. По големия талон е с тези данни - 22.04.1988 г. Второ - трябваха ми странични стъкла, леви. Те ми дават с прави ръбове горе, а моите са обли, бъркат го със старото купе, което прилича на джета.

Талоните не са това което са...:D МВ517485 ти е парт номера на лявото предно стъкло със син оттенък..

МВ517487 ти е с бронзов оттенък..

Иди с тези номера в магазина и виж какво ще ти предложат..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А за стъклата, най-лесно е да намериш някой такъв на части и срещу 20-30лв на брой да си вземеш оригинални. Единственото с което трябва да се съобразиш е дали е седан или хечбек, но като гледам годината на 90% съм сигурен че е седан. А това в талона е датата на регистрация, а не датата на производство. То и моят е регистриран 92, ама е произведен 88.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички...за сега май разбрах.по принцип съм много доволен от колата,4 години яко каране,никви проблеми...

до оня ден в който по баир с 110км натоварен до горе бам и угасна,,,погледнах разпределителния вал не се върти ,а на стартер върти като луда.....

колкото и да си тъп разбираш че е ремък ,ангренажен,и стомаха ти става на буца лед :),после теглич и до най близкия сервиз.и затайваш дъх и чакаш да ти кажат колко кобилици клапани и сумата е между 3 и 4 цифрена,,,,,Да ама не смениха всички ремъци,завъртяха няколко пъти коляножия вал на ръка ,премериха компреция и казаха че няма никакви поръжения,,,е това ми обеснете колеги...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...сумата е между 3 и 4 цифрена,,,,,Да ама не смениха всички ремъци,завъртяха няколко пъти коляножия вал на ръка ,премериха компреция и казаха че няма никакви поръжения,,,е това ми обеснете колеги...

Просто караш Мицубиши! :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

има ли взаимозаменяемост на части с други или е "автентичен"само за себе си.

дайте линкове за мотор ,ел идр...ако обичате де :)искам да го продам да додам и да взема малко по нов но пак галант.ламарината не е мръднала/на снимката е той/най много малко да се надигнат или сменят задните пружини,тожа е...Благодаря ви пак.не очаквах такъв отклик ако тр да бъда откровен,занимавам се с компютри ако мога да бъда полезен на някой няма грижи,:)...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...