Премини към съдържание

Bluetooth в Аутлендър


Препоръчано мнение

Здравейте,

не мога да ползвам блутут в колата с iPhone 3GS.

Ако някой може да ми помогне със съвет, или поне да каже, че няма проблеми със свързването, за да търся причината при мен.

Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Карам Outlander 2008, 2000 cc, но не мисля, че това е от значение за Bluetooth връзката, досега не съм имам проблем с моя, но никога не съм пробвал с iPhone. Жена ми има такъв телефон, ще пробвам да го вържа и ще ти пиша.

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Уф, било елементарно, просто трябвало да се регистрира телефона в системата на автомобила.

 

:icon_doh: :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здравейте прочетох за проблема за ползване на Блу-тут в Аутлендъра.Аз не мога също да го ползвам - пуснал съм на телефона за сдвояване , но връзка не се получава.Може ли конкретно стъпка по стъпка като на лайк да обясните.Благодаря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко на спомени ще карам, дано не объркам нещо:

 

0. Спираш на тихо място и си затваряш прозорците за да е максимално тихо в колата, ако си на шумно може и нищо да не стане.

1. Пускаш си Блутута на телефона.

2. Даваш на контакт.

3. Натискаш бутона на волана, който е за гласова команда - блутута на колата ще се включи и ще те пита каква опция да избереш, като ги изброи една след друга.

4. Като бип-не след като спре да говори, значи тогава колата те чака да кажеш нещо - казваш - SETUP. Ако може да е ясно и към плафона на колата, защото там е микрофона.

5. Пак ти изброява опции - като спре казваш : "Pairing Options".

6. След това те кара да кажеш 4-ри цифрен код. Аз го правя с One-One-One-One.

7. После колата минава в режим на PAIR, т.е. търси други устройства - тука пускаш търсене на Блутут устройство от телефона и той веднага ще намери този на колата. Като зададеш от телефона да се конектне, ти иска кода - вкарваш 1111.

8. После ще те пита за име на телефона - Каваш например Нокия, или Ериксон или каквото си искаш.

9. После те пита за приоритет на телефона, т.е. ако има повече от 1 pair-нат телефон към Блутута на колата, да знае системата, кой да върже първо.

.... мисля, че това беше, просто трябва да следиш какво ти приказва колата и да правиш каквото те пита.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко на спомени ще карам, дано не объркам нещо:

 

0. Спираш на тихо място и си затваряш прозорците за да е максимално тихо в колата, ако си на шумно може и нищо да не стане.

1. Пускаш си Блутута на телефона.

2. Даваш на контакт.

3. Натискаш бутона на волана, който е за гласова команда - блутута на колата ще се включи и ще те пита каква опция да избереш, като ги изброи една след друга.

4. Като бип-не след като спре да говори, значи тогава колата те чака да кажеш нещо - казваш - SETUP. Ако може да е ясно и към плафона на колата, защото там е микрофона.

5. Пак ти изброява опции - като спре казваш : "Pairing Options".

6. След това те кара да кажеш 4-ри цифрен код. Аз го правя с One-One-One-One.

7. После колата минава в режим на PAIR, т.е. търси други устройства - тука пускаш търсене на Блутут устройство от телефона и той веднага ще намери този на колата. Като зададеш от телефона да се конектне, ти иска кода - вкарваш 1111.

8. После ще те пита за име на телефона - Каваш например Нокия, или Ериксон или каквото си искаш.

9. После те пита за приоритет на телефона, т.е. ако има повече от 1 pair-нат телефон към Блутута на колата, да знае системата, кой да върже първо.

.... мисля, че това беше, просто трябва да следиш какво ти приказва колата и да правиш каквото те пита.

Ще следвам инструкциите.Дано ми се получи.Предварително Благодаря.Ще се обадя отново.Успехи : :callgsm:callgsm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Ще следвам инструкциите.Дано ми се получи.Предварително Благодаря.Ще се обадя отново.Успехи : :callgsm:callgsm:

Малко позъкаснях с благодарностите.Супер точни инструкции.Всичко е ОК

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам проблем с HTC Tattoo. Сдвояват се ОК, но няма никакъв начин да укажа на телефона да е в режим с Bluetooth слушалка. Дано проблема да е в телефона! Ако някой е успял с този телефон ще се радвам да сподели ....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 години ...

Здравейте

Аз съм със iPhone 6s,следвам инструкциите но поради незнайна причина не ми се включва гласът на колата при натискане на бутона на волана в спряло полужение докато съм на контакт.

При натискането на бутоните нищо не се случва и променя???

Проверих има ли въобще микрофон в плафона за дасъм сигурен че има такава инсталация-там си е.

Някакви идеи?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Блутут устройството също си е там.

http://media.snimka.bg/s1/6076/038395723.jpg?r=0

 

Но при таблото на бушоните намерих няколко кабела които най вероятно трябва да са свързани някъде,но идея си нямам къде,някои да е забелязал как са вързани?

 

http://media.snimka.bg/s1/6076/038395725.jpg?r=1

 

 

единият е някаква антена която се връща и стои свободно при блутутът със лепенка на 3М

 

http://media.snimka.bg/s1/6076/038395728.jpg?r=0

 

при натискане на бутоните на волана за вдигане,затваряне и гласови команди не се включва никакъв глас и на дисплея нищо не изписва,не видях да има бушон специално за Блутут !!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ХФ модула се е развалил! Това е масов проблем при Mitsubishi! По чуждите форуми също се оплакват от този проблем. В нашия подфорум за Lancer също има такава тема. От известно време ровя из интернет но не намирам информация дали този модул може да се ремонтира.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

аз си купих аутлендър 2007 година преди няколко дни.

Не мога да свържа телефона, защото при първоначално включване на блутуута, ми иска код.

Има ли нещо като код по подразбиране? (от типа на 1111 или 0000).

 

Поздрави,

Радо

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Иска ти код защото търси телефона на стария собственик. Трябва да изтриеш телефона и да си въведеш твоя. Сдвояването е описано горе, слушай каката какво плямпа и ще стане.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Иска ти код защото търси телефона на стария собственик. Трябва да изтриеш телефона и да си въведеш твоя. Сдвояването е описано горе, слушай каката какво плямпа и ще стане.

 

Благодаря ти.

Утре ще опитам отново. Каката си иска кода, но може и аз да съм пропуснал нещо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Иска ти код защото търси телефона на стария собственик. Трябва да изтриеш телефона и да си въведеш твоя. Сдвояването е описано горе, слушай каката какво плямпа и ще стане.

Пробвах, но не става.

Каката казва, че хендсфрее-то е заключено и си иска кода.

Има ли друг начин за отключване?

 

Поздрави,

Радо

 

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разгледай упътването на колата, там трябва да пише нещо. Като цяло упътването е много добро.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Смених ХФ или Bluetooth модулът и нещата заработиха,сега обаче ми иска старият код който е ползвал предишният собственик.

 

Намерих това във един форум на Аутлендър и утре ще пробвам работи ли.

 

Включете на контакт(не двигателя) и не докосвайте нищо.

Натиснете бутона за освобождаване на телефона за 2 секунди, след което го освободете. Натиснете отново бутона за освобождаване на телефона за 2 секунди и го освободете. Натиснете бутона за освобождаване на телефона трети път за 2 секунди и го освободете.

Цялата операция трябва да се извърши в рамките на 10 секунди.

Управляващият блок за свободни ръце е вече отключен.

 

 

а колкото до не работещият модул на хендс фри то - Bluetooth пишеше че има вариант да проработи ако се свали - откачи от инсталациата за половин един час. - това не съм го пробвал и не мога да твърдя работи ли.

Късмет

Редактирано от Tzufa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно рестартирането на модула към фабричните му настройки с цел да си забрави предишните и да не иска кодът от предишният собственик мога да кажа че комбинациата с копчета РАБОТИ :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравейте, сдвояването на блутуут с телефона ми не става всеки път. Телефона ми е Самсунг С6 ейдч. Къде може да е проблема?

Поздрави,

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...