Премини към съдържание

Проблем с акумулатора Space Star 1.3


Препоръчано мнение

Когато колата не се кара околo две седмици акумулатора се изтoщава.Възможно ли е да има консумация при изваден ключ? И може ли да се появи някакъв проблем, ако се сваля клемата на акумулатора, когато не се кара за по дълго време?

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Peter G !

 

След няколко измервания установих, че тока който консумира при изваден ключ е 25 милиампера, а тока на едно друго мицубиши (същия модел и година) е 8 милиампера.Какво може да означава това ? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Peter G !

 

След няколко измервания установих, че тока който консумира при изваден ключ е 25 милиампера, а тока на едно друго мицубиши (същия модел и година) е 8 милиампера.Какво може да означава това ? :icon_hmm:

 

 

Не може 25 милиампера да съборят акумулатора. Някъде другаде е проблема. Пробвай с друг акумулатор да постои. Щот има и саморазряд, ако е по-стар акумулатора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега за да сме по-точни би ли обяснил, на какъв обхват включваш уреда като мериш тока в покой, и какви показания ти показва уреда.

Пример обхват 20А показания 0,25 което ще рече 250 милиампера!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има вероятност при наличие на аларма тя да консумира, ако е дала фира. Също така, както колегите казват, акумулатора ако е стар, той се саморазрежда. Измери на запален двигател + и - колко напрежение дава. Трябва да е около 14Волта. Премери и само акумулатора, който трябва да е около 12,8В +,-

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има вероятност при наличие на аларма тя да консумира, ако е дала фира. Също така, както колегите казват, акумулатора ако е стар, той се саморазрежда. Измери на запален двигател + и - колко напрежение дава. Трябва да е около 14Волта. Премери и само акумулатора, който трябва да е около 12,8В +,-

 

Аз също мисля че най-голямата вероятност е алармата. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега за да сме по-точни би ли обяснил, на какъв обхват включваш уреда като мериш тока в покой, и какви показания ти показва уреда.

Пример обхват 20А показания 0,25 което ще рече 250 милиампера!

 

На обхват 200 милиампера показва околу 25,3

Акомулатора е 12,6 V и май проблема наистина е от старостта.

Аларма има, но тя е добавена допълнително и може да се изключва и когато я изключа тока пада с 1,5 - 2 милиампера.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,аз имам подобен въпрос.Искам да ви попитам възможно ли е ако съм забравил фаровете за около 5 часа и да ми падне акумулатора толкова,че да не мога да си отключа колата....просто нямаше ток дори за алармата?акулулатора е нов Varta 44 A .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...