Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Помощ за обозначнията!


cawo

Препоръчано мнение

Къде мога да намеря повече инфо за това, какво означават различните обозначения на колите, като напр. GLXI, GSR, GLS, GSI.... и т.н.т ???

Благодаря Ви предварително!!! :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Тези съкратителни абревиатури означават ниво на оборудване от най-ниско до най-високо както следва:

GL, GLX , GLS , GLSI

В новите модели отговарят на Classic, Comfort, Sport, Elegance

Високите класове спортни са GSR или VR-4.

Трудно е да се обясни с две думи, но обикновенно екстрите са свързани по някъкъв начин с двигателите. Може да се срещнат и GTI, без климатик, но със всички други екстри за модела.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези обозначения показват дори дали имаш шибидах или не! Разрови се в линковете, оставени в темата Полезни линкове, аз там ги намерих.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

...за пореден път си помагам сам... http://tuning.bg/abbr.php - ето ви съкращения B)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... интерсуваше ме не, какво означава само GLXI а и всякакви подобни обозначения...

 

...попаднах случайно на тази тема със съкращенията във друг форум и тъй, като никой от Вас не ми помогна, кой знае колко, по моя въпрос, реших да пусна темата и тук, като се надявам да помогна и на други колеги, които също не са на "ти" със тези обозначения (а те сигурно са много).

 

Сигурен съм, че и Вие (тези, които се смееха) не сте много на ясно с повечето от нещата, които бяха публикувани в темата, която поустнах по-горе и сигурен съм също така, че сте научили нещо ново!

 

Надявам се да съм бил полезен и да съм Ви помогнал с нещо, пък било то и малко! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...за пореден път си помагам сам... http://tuning.bg/abbr.php - ето ви съкращения B)

Колега cawo, посочените в линка от теб съкращения нямат нищо общо със въпроса ти. Освен това една и съща абревиатура може да означава различно ниво на оборудване при различните марки автомобили. Big Boss е посочил във възходящ ред нивата на оборудване специално за Митсубиши, защото се предполага, че точно тази марка те интересува.

Нищо лично, като се надявам да не се сърдиш нито на мен, нито на Big Boss и останалите в този клуб. Виждам, че си отскоро тук, затова смятам за нужно да ти кажа, че всички клубари сме много свестни и добронамерени хора. Сигурен съм, че и ти сам да се убедиш в това.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... интерсуваше ме не, какво означава само GLXI а и всякакви подобни обозначения...

Просто въпроса не беше зададен правилно явно. Този вид въпроси - "въпрос по пример" се ползваха в някой бази данни преди време, но както виждаш не е много ясно за отговарящия какво точно искаш :icon_angel:

Ако искаш речник на автомобилни термини и съкращения - има много такива - например този на англ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...