Премини към съдържание

Смяна на челното стъкло на Каризмата


Препоръчано мнение

Здравейте колеги. Стана вереме да се сменя челното стъкло (след жегите цепнатината се увеличи и си привлича вниманието). Прочетох темите за смяна на стъкла и честно малко съм раздвоен. Бях се насочил към Кобра, но от 10 мнения - повечето от половината са негативни. Дадоха ми координати на някаква фирма ЕТ Тани. Идват на място и уж добре работели. някой има ли повече инфо за тях? . Като се сравнят офертите на двете - цената е еднаква, стъклата са китайски, със зеленикав оттенък. Явно при равни други условия оства качествово на монтажа (и двете фирми уж дават гаранция за монтажа). Някой има ли пресни впечатления (може и от друга фирма).

мерси.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега преди година и аз сменях челно стъкло и тогава доста проучих нещата и точно в Кобра го смених , китайските стъкла са с доста лошо качество, зависи има си и изключения може да случиш на хубаво , аз сложих турско и не съм имал проблеми до момента :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега преди година и аз сменях челно стъкло и тогава доста проучих нещата и точно в Кобра го смених , китайските стъкла са с доста лошо качество, зависи има си и изключения може да случиш на хубаво , аз сложих турско и не съм имал проблеми до момента :icon_dance:

 

Мерси...въпроса е че те други нямат в наличност...само китайски имали. На още две места - пак китайски. :(

А като казваш че е с лошо качество какво имаш предвид? Очите ли те заболяват (чух, че май това им е големия проблем)...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как така ще те заболят очите? Нали е стъкло...все едно като си стоиш вкъщи да те заболят очите от стъклата... нещо не разбирам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как така ще те заболят очите? Нали е стъкло...все едно като си стоиш вкъщи да те заболят очите от стъклата... нещо не разбирам.

 

ох, знаех, че ще стане полемика... :D абе един приятел се е возил в колата на негов познат, който си сменил стъклото и явно е имало някакъв дефект при oтливка ли, не знам си кво си (фабрична работа) и пречупвало видимостта (явно 1:1000 е вероятността ама ето на и те такива проблеми имали китайските)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, китайските не се отливали качествено и голям процент от тях били с неравности , най-добре се познава като пуснеш чистачките и вземат да ти подскачат, явно нещо калъпите им не са наред на китайците :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, прочети тази тема:

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=12770

 

didov, мерси. това между другото беше една от първите теми които подхванах...и се почна едно ровене по другите форуми и търене на кобра, мустанг и т.н. Утре ще ходя в един по-голям сервиз и там ми казаха, че могат да ми направят оферта - та да видим те с какво ще изкочат. (досега са се държали коректно, да видим какво ще предложат този път). Иначе за кобра - 3 пъти съм им звънял (централния им сервиз)....лелката си беше убедена, че цял живот само китайски имали за Каризма (някъде порчетох в Троян имало турки , немски - е някога може и да имало)

 

В крайна сметка китайско - китайско....ще ми праснат 2 акта (за 45 санта иде реч) и все едно не европейско ами американско ще излезе...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ред е и мойто да го сменям вече, че карам от 6месеца така.

 

ами днес си взех колата. стъклото изглежда добре.работили са чисто (Кобра). НО...понеже бързах за работа не знам какво съм гледал, но по пътя забелязах че е поставено с леко изместен център в ляво..разбирайте половин сант - как познах ли...ами цялото стъкло има по едни 2-2.5 санта като "рамка"..т..е. малко по тъмно е в краищата...е, по дясната вертикална страна на стъклото тази черна ивица е "по-голяма" гледайки отвътре отколко в лявата - демек - вкарано е малко повече у лево. Утре отивам да го видят...че и на тях го обясних като на вас (почти не се разбира). Не че ме дразни, просто ако има дори и толкова малко изместване се опасявам да не прави някакво напрежение и си вкарам пак ядове...иначе като стъкло ми изгежда добре....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Миналия месец и на мен ми се наложи да сменя предното стъкло на Каризмата.

Имаше пукнатина около двайсетина сантиметра, но не можех да си позволя да карам така.

Ходих в Кобра да видя за какво става въпрос (и аз бях чел за оптичните дефекти на китайските стъкла), та хората казаха, че уж няма проблеми, но наистина даваха гаранция само за монтажа, и то само за протичане.

И то само ЕДНА година.

Цената беше около 150 лв. - всичко.

В крайна сметка го смених в друга фирма, където ми дадоха безсрочна гаранция (утре ще пиша коя, че всичко ми е в колата).

Разполагаха със стъкла от различни производители.

На мен ми сложиха стъкло от (уж) английска фирма, които оригинално поставяли стъкла на Мицубиши. Ме мога да си правя експерименти и затова поръчах "оригиналното"

Цената беше 205 лв.

Стъклото е перфектно, нямам никакви забележки. Относно монтажа - също.

Много чиста и бърза работа.

 

Като се има в предвид, че застрахователите ми дадоха 180 лв. - бива работата.

Редактирано от todormitew
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Миналия месец и на мен ми се наложи да сменя предното стъкло на Каризмата.

Имаше пукнатина около двайсетина сантиметра, но не можех да си позволя да карам така.

Ходих в Кобра да видя за какво става въпрос (и аз бях чел за оптичните дефекти на китайските стъкла), та хората казаха, че уж няма проблеми, но наистина даваха гаранция само за монтажа, и то само за протичане.

И то само ЕДНА година.

Цената беше около 150 лв. - всичко.

В крайна сметка го смених в друга фирма, където ми дадоха безсрочна гаранция (утре ще пиша коя, че всичко ми е в колата).

Разполагаха със стъкла от различни производители.

На мен ми сложиха стъкло от (уж) английска фирма, които оригинално поставяли стъкла на Мицубиши. Ме мога да си правя експерименти и затова поръчах "оригиналното"

Цената беше 205 лв.

Стъклото е перфектно, нямам никакви забележки. Относно монтажа - също.

Много чиста и бърза работа.

 

Като се има в предвид, че застрахователите ми дадоха 180 лв. - бива работата.

 

Да, на мен ми излезе 150 лева (със слънцезещитната лента)...хванах някаква "промоция". По-горе написах каква ми е забележката ама сега нямям време да ходя да ми казват че "всичко е наред". Гаранцията на Кобра също е доживот...но за монтажа само. стъклото като цвят е като оригиналното...и май вече работят САМО с китайски...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не е някакво Пилкингтън или нещо такова? Още като взех колата, забелязах, че има нещо английско у него. На всички останали си пише :mitsu-smiley: SECURIT, само не и на предното. Нормално ли е? Имам предвид такова стъкло ли се слага фабрично ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи е нормално да е с такова.

Остава колегата todormitew да каже коя е фирмата, която ги предлага, да бягаме по-далеч от китайците.

 

P.S. Някой знае ли в дали във фирмите за стъкла възстановяват драскотини - разпадна ми се пасажерската чистачка, преди време и по ръба където се движи се е поодбелязала върху стъклото.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Та последно къде в София е най-добре с по-добро стъкло и на по-добра тарифа се сменя стъкълце, че next week съм аз наред а все още не съм се ориентирал ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Up на темата.

 

В Сим Пет Сим нямат Пилкингтън за Carisma-та ми.

В Кобра имат само китайско предно стъкло - някой има ли впечатления как са като качество?

Също за други варианти в София да се сещате? Стъклото ми се покрива от каското напълно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Up на темата.

 

В Сим Пет Сим нямат Пилкингтън за Carisma-та ми.

В Кобра имат само китайско предно стъкло - някой има ли впечатления как са като качество?

Също за други варианти в София да се сещате? Стъклото ми се покрива от каското напълно.

 

Колега, аз съм доволен от китайското стъкло. От момента на пускане на темата съм с него. Не е и текло от никъде :) Също е и с оригиналния зеленикав оттенък.

Редактирано от valboss
Коригирано с главни букви в началото на изриченията.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...