Премини към съдържание

Плащане на данъци


Препоръчано мнение

Днес жена ми ходи, но не е успяла да плати данъка за колата, защото е имало много народ и обстановката била доста изнервена :icon_blush:

 

Сега го платих по банков път, през Epay.bg

Информация за БИН-а и Банковия код и сметка на всяка община и район има тук

http://www.nap.bg/about/bin_local_taxes.htm

За данък превозни средства БИН /бюджетен индентификационен номер/ е 7311230009

 

Тук има обяснено повече как се плащат данъци по Интернет http://www.nap.bg/e-services/individuals_01.htm но от тази година това се прави по сметки на всяка от общините, така че в общата система са само държавните плащания.

 

Тук са телефоните на общините за въпроси, свързани с плащането по Интернет.

 

Аз не им се обаждах, защото нямах време, но няма какво толкова сложно - през Epay се пише вносна бележка по съответния БИН, Банков код, Код на Сметка за сумата сметната от този калкулатор /отчетете и 50% за катализатор/ и това е.

 

Като преведат парите трябва да ми пратят мейл за това /до 3 дни/. Таксата за превод е 1 лв, но зависи от банката и сумата точно колко ще е.

Аз дадох и да ми пратят и писмо по пощата за потвърждение - 3 лв.

 

За данък сгради и смет има улеснение в Epay тук - https://secure.datamax.bg/taxes/?page=login

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

лошото е, че за колите над 100 к.с. не важи правилото за намаление с 50% - независимо дали имат катализатор или не. За моя Галант например /93 киловата=127 к.с./ данъка е над 153 лв. Лошо :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да пиша че като основание за плащането се пише марката и модела кола и рег. номер :icon_blush:

 

Ами...много ти е як Галанта :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

лошото е, че за колите над 100 к.с. не важи правилото за намаление с 50% - независимо дали имат катализатор или не. За моя Галант например /93 киловата=127 к.с./ данъка е над 153 лв. Лошо :icon_doh:

От каде имаш тази информация??? :icon_hmm: :icon_hmm: :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От каде имаш тази информация??? :icon_hmm: :icon_hmm: :icon_hmm:

ами влез в калкулатора за изчисление, който е изпратил Б.Александров и ще видиш, че там си го пише точно и ясно :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ами влез в калкулатора за изчисление, който е изпратил Б.Александров и ще видиш, че там си го пише точно и ясно :icon_doh:

Гадове........... :icon_censored: до преди един месец го нямаше това..........мамка им........... :icon_n_furious: :icon_n_furious:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гадове........... :icon_censored: до преди един месец го нямаше това..........мамка им........... :icon_n_furious: :icon_n_furious:

 

гадове, но ще ни съдерат кожите като стой та гледай :icon_censored: :icon_box: :icon_box: :icon_box:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Аз в тая скапана страна данъци не плащам!!! Това е положението. Малко неща ме задържат в разграбена и опозорена от политици-нещастници едвам дишаща държавица и не са познали, че ще има платя такъв данък. Питам - къде отиват всичките тези пари от данъци, винетки, прегледи, актове и глоби, регистрации на номера, смяна на книжки..... да изреждам ли още :icon_censored: :icon_n_evil2: :icon_n_sick:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз в тая скапана страна данъци не плащам!!! Това е положението. Малко неща ме задържат в разграбена и опозорена от политици-нещастници едвам дишаща държавица и не са познали, че ще има платя такъв данък. Питам - къде отиват всичките тези пари от данъци, винетки, прегледи, актове и глоби, регистрации на номера, смяна на книжки..... да иреждам ли още :icon_censored: :icon_n_evil2: :icon_n_sick:

може би си прав - плащаш по банков път една трета, за да можеш да минеш преглед и другото - чао. Нито пътищата са като пътища, нито пък каквото и да било друго :no2:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно така- плащаш само по банка и то възможно най-малката сума САМО АКО ПРЕХВЪРЛЯШ КОЛАТА.

2- ро никога не си носете синия талон /Така не могат да ви актуват сериозно/ не подписвайте акта, ако ви съставят такъв; 3-то връщайте писмата които ви пращат по пощата. Така нито точки ще ви вземат нито пък ще се разправяте със заядливи полицаи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Със синия талон не съм съгласен. Ако не го носиш ти се пише незабвано акт и до месец трябва да отидеш до КАТ за издаване на дубликат. Единственото, което те спасява по време на писане на акта е да кажеш, че вчера или преди няколко часа са ти проверявали документите и си е бил там, за да ти пишат административен (личен опит). Но вече влизаме в сверата на лъжите, което не е добре <_>

Но какво да правим вече?! Те ни лъжат, ние ги лъжеме и така сме в един порочен кръг..............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не, не си прав, аз вече 3-4 години си карам без да им давам синия талон. Като не им го дам или ми искат акт или искат да ми пишат. По често не смеят да пишат или пишат фалшиви /ходят с по два кочана/. Ако ти напишат акт, не се разписваш и им даваш възможно най малко информация. Ако са писали на истинска бланка, след известно време ти идва писмо от кат с което те викат /писмото идва от пощата под формата на разписка, аз отивам в пощата гледам писмото от каде е и щом е от кат им казвам че такова лице няма и да върнат писмото на КАТ. Тай като честичко ме спират- за превишена скорост предимно и нямам нито една взета точка- мисля че тази система работи и е доста ефикасна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай колега но това нещо не схванах мисълта ти :wacko: Как така не се разписваш на акта и им даваш грешна информация? Нали я взимат от личната ти карта и по местоживеене по пощата пак те знаят къде живееш и кой си

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: И аз нещо не можах да разбера!! Как така не им подписваш акта? На какво основание трябва да им откажа? Не се ли пишеше някакво възражение на бланката и въпреки него пак подписваш? И по какво се познава фалшв ли е акта или е истински? :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да взимат ти данните от личната карта / ама не прилагат нищо към акта, нямат нищо срещу теб освен някакви данни, които нали се сещате, че винаги могат да си ги пишат/. А като ти доиде призовката- отиваш в пощата и я връщаш. Често го правя този номер, полицаите много се дразнят, защото не им давам талона и не се разписвам и общо взето все едно са си измислили, че са ме спрели. :icon_thumbup: :icon_clap: Ако почнеш да пишеш възражения , трябва в три дневен срок , ако се не лъжа да отидеш и да подадеш молба и т.н. / успех нулев- ядове на 100%/ За това никакво писане и разписване на актовете, да си пишат каквото си пожелаят, само трябва да ги прецениш дали да си го вземеш копието или не. Но тук вече си е нужен опит ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно бележка за платен данък - смятах да разпечатам мейла със справката от банката за превода, но вчера я получих - доста е постна - само номер на превода и сума - изобщо не става ясно за какво и къде е преведена...ще чакам писмото за потвърждение по пощата ако е по-представително - с него :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не можах да се ориентирам. Balexandrov kаде по точно се намира тоя БИН за който пишеш най-горе? Като влезна за да направя ново пластане ми дава само тези (погледни закачения файл). В никоя подкатегория не можах да го намеря. :help:

P.S. Big Boss има проблеми нещо с закачането на файлове. Опитах и 20 кб файл да закача и него не ми даде. Та пускам линк кадето съм качил снимката: http://www.perfectfences.com/screen.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да взимат ти данните от личната карта / ама не прилагат нищо към акта, нямат нищо срещу теб освен някакви данни, които нали се сещате, че винаги могат да си ги пишат/. А като ти доиде призовката- отиваш в пощата и я връщаш. Често го правя този номер, полицаите много се дразнят, защото не им давам талона и не се разписвам и общо взето все едно са си измислили, че са ме спрели. :icon_thumbup: :icon_clap: Ако почнеш да пишеш възражения , трябва в три дневен срок , ако се не лъжа да отидеш и да подадеш молба и т.н. / успех нулев- ядове на 100%/ За това никакво писане и разписване на актовете, да си пишат каквото си пожелаят, само трябва да ги прецениш дали да си го вземеш копието или не. Но тук вече си е нужен опит ;)

Батка аз лично да ти кажа в грешка си и предполагам че си млад шофиор

Те ти пишат ЕГН-то приателю и рег.номер така че да се подпишеш или не е се тая те актовете си ти ги трупат в даначното или там каде беше....,а за талона ако ги излъжеш допалнителни актове ти лепкат ......не е нужно никаде да се подписваш, то ако беше така никой нямаше да се подписва никаде, то кат ти имат ЕГН и регистрационният номер за какво са им изобщо подписите ти и т.н

Тя системата е измислена се пак :icon_bye: най-добре си провери там работите да не те изненадат и да ти преберат Митсуто,че ще е голяма загуба :icon_box: :coffee: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами имам вече 7-8 години зад волана както в БГ така и навън. Скоро проверявах в КАТ- имам пълен актив от точки. А в данъчното нито един АКТ /Теглих заем/!, от тези следствия мисля че съм прав. А що се отнася до данните- по тази логика могат да си ми го пишат по всяко време когато си поискат и номера и ЕГН-то. Ами ако им докажа че съм бил на другия край на България /доста се притесняват в такова отношение/! Но не искам с никого да споря- давам си моето мнение и казвам следствията. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не можах да се ориентирам. Balexandrov kаде по точно се намира тоя БИН за който пишеш най-горе? Като влезна за да направя ново пластане ми дава само тези (погледни закачения файл). В никоя подкатегория не можах да го намеря. :help:

P.S. Big Boss има проблеми нещо с закачането на файлове. Опитах и 20 кб файл да закача и него не ми даде. Та пускам линк кадето съм качил снимката: http://www.perfectfences.com/screen.jpg

Там, в онзи сайт вече ги няма тези плащания - дал съм го само за справка за обясненията, там са само плащанията към бюджета, а към общините са махнати тази година. Сега няма такйв сайт, а има само сметки по които трябва да преведеш "ръчно". Виж горе обясненията ми и звънни на телефона на твоя район най-добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не можах да се ориентирам. Balexandrov kаде по точно се намира тоя БИН за който пишеш най-горе? Като влезна за да направя ново пластане ми дава само тези (погледни закачения файл). В никоя подкатегория не можах да го намеря. :help:

P.S. Big Boss има проблеми нещо с закачането на файлове. Опитах и 20 кб файл да закача и него не ми даде. Та пускам линк кадето съм качил снимката: http://www.perfectfences.com/screen.jpg

 

Място за БИН има в другите платежни нареждания, които се водят за "към бюджета". С тях се превеждат бюджетни плащания, като данъци, такси, осигуровки и т.н. За ориентация са големи колкото половин А4 лист.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...