Премини към съдържание

Замяна на алтернатора и акумулатора с по-големи


Препоръчано мнение

Днеска отивам в Емкомплект 33 да си купя акумулатор Варта Силвър.Казах им,че ми трябва 63 ампера с ляв плюс и ми казаха,че нямат в магазина,но до 2 часа могат да доставят.В последствие се оказа,че нямат в наличност и аз съответно започнах да търся по други места.Звъннах в Аутоплюс и ми казаха,че по каталог го давали 70ампера.Някой кара ли с толкова голям акумулатор?Не знам като габарити дали ще се смести дори и ако махна "легена".Та чакам и предложения от къде да намеря акумулатор,защото и в Аутоплюс нямаха.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Опитай във София Експорт, незнам къде се намира в София, но там със сигурност продават и Варта.

А за това дали да сложиш по-голям акумулатор, аз не бих го направил. От опит ти казвам, че на коли на които са сложени по големи акумулатори от предписаното от завода производител, рано или късно или се опича статора на генератора или изгаря някой диод от основните в диодния блок.

Просто генератора не може да произведе толкова ток, за да достигне напрежение което би достигнал със нормален акумулатор. И всичкото защото реле-регулатора на напрежение в генератора, е със стойности около 14,4 волта(примерно), да ама понеже акумулатора ти е по голям, съответно му трябва повечко ток за да стигне това напрежение генератора по време на работа, генетарора работи по-дълго време на максимален режим и грее повече. После вече се досещаш сам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дани, аз съм с 70А Варта блу нещо си и нямам проблеми, но и нямам музика... ;)

А колкото до легена, изрязах му само задната стена откъм пасажерската седалка и заспа...наистина 70А е с 1см по-дълъг...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дани, аз съм с 70А Варта блу нещо си и нямам проблеми, но и нямам музика... ;)

А колкото до легена, изрязах му само задната стена откъм пасажерската седалка и заспа...наистина 70А е с 1см по-дълъг...

И аз вече съм с такъв. :drinks: :good:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Вижте понякога какво се случва от много бас! :concert: :dj:

http://store.picbg.net/pubpic/36/EE/c9e278490e2a36ee.jpg

http://store.picbg.net/pubpic/C9/4A/ef09043a0b85c94a.jpg

Сега трябва да мисля с какво да го залепвам,а и по някакъв начин да го позиционирам.Мисля ябълката също да я лепна. :tok:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отиди някъде където сменят автостъкла, да ти го залепят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мда, има специално лепило за тези огледала мисля. Аз имах такъв случай с предния ми автомобил и пробвах да го лепя с какво ли не и все падаше. Докато накрая не си купих от специалното им лепило :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...