Премини към съдържание

Рейка на Carisma 1.6, 16V, 90 HP, 1997


GMM

Препоръчано мнение

Здревейте колеги.

Един въпрос.

Каква е рейката не долупосочената Carisma, японска или френска на рено?

Carisma 1.6, 16V, 90 HP, 1997.

Вече се усеща силно чукане във волана при дупки и павета.

Знам че рейките на Рено са жалка история с някалви полиестерни втулки и т.н.

 

Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здревейте колеги.

Един въпрос.

Каква е рейката не долупосочената Carisma, японска или френска на рено?

Carisma 1.6, 16V, 90 HP, 1997.

Вече се усеща силно чукане във волана при дупки и павета.

Знам че рейките на Рено са жалка история с някалви полиестерни втулки и т.н.

 

Благодаря предварително!

Хай де бе колеги отговаряйте, че и аз имам същия проблем

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хай де бе колеги отговаряйте, че и аз имам същия проблем

Ми забършете рейките с един парцал и прочетете какво пише по тях бре.. :lamp:

Не знам дали са Френски, но със сигурност не са Японски, щом вече са се разтропали... :D

На моят 20 годишен Галант рейката е Японска и още не се е разтропала, а от 15 години се кара само по нашите "хубави" пътища...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера се прибирах от Виена и забелязах нещо много обезпокояващо. Като се размина с кола по магистралата от завихрянето колата хваща друга посока и трябва постоянно да коригирам траекторията леко с волана за да върви направо. Като сеене по пътя. След няколкостотин километра се уморих от това нещо. Колата е много нестабилна на пътя. А в комбинация и със страничен вятър положението е страшно. Не мога да я удържа на пътя. Страх ме бе да карам с повече от 110-120 км. Никога преди не съм имал подобен проблем с другите ми коли. Не знам на какво се държи това.

Имал ли е някой подобен проблем? Някой знае ли причината?

Редактирано от tmintov
Правопис! Колега, пишете грамотно!!!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера се пребирах от Виена и забелязах нещо много обезпокояващо. Като се резмина с кола по магистралата от завихрянето колата хваща друга посока и трябва постоянно да корегирам траекторията леко с волана за да върви напараво. Като сеене по пътя. След няколко стотин километра се уморих от това нещо. Колата е много нестабилна на пътя. А в комбинация и със сраничен вятър положението е страшно. Не мога да я удържа на пътя. Страх ме бе да карам с повече от 110-120 км. Никога преди не съм имал подобен проблем с другите ми коли. Незнам на какво се дъжи това.

Имал ли е някой подобен проблем? Някой знае ли причината?

Това е лошо.............проверете дали има голям "мъртъв" във волана като го клатиш наляво-надясно .................вдигнете колата и вижте отпред гумите дали се клатят аксиално и радиално........Рейката ти по всяка вероятност е холандска ,но по принцип всички рейки се рециклират ,така че не е необходимо да се търси рейка.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,първо се убедете, че е кормилна рейка.Чукането точно във волана може да не е непременно от нея.Аз имах подобен проблем,даже пусках тема.Оказа се пластмасовата втулка,която свързва тръбата от кормилния вал горе до каренцата долу при педалите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е лошо.............проверете дали има голям "мъртъв" във волана като го клатиш наляво-надясно .................вдигнете колата и вижте отпред гумите дали се клатят аксиално и радиално........Рейката ти по всяка вероятност е холандска ,но по принцип всички рейки се рециклират ,така че не е необходимо да се търси рейка.........

 

 

Има мъртъв ход и то не малък. Като изгася колата да не работи помпата на сервото и започна да мърдам ляво-дясно се усеща стабилем луфт и тропане.

Благодаря DJ. Мисля, че всичко е ясно. Трябва да се ремононтира.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...