Премини към съдържание

Неработещ Cruise Control


Maranello

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

Случи се нещо много странно с Лансера ми - нямаше ме седмица-две и като се прибрах бях неприятно изненадан да открия, че Cruise Control-а ми не работи. Натискам бутона On/Off, ефект - никакъв, изобщо не се включва.

 

Някакви идеи на какво може да се дължи това?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Случи се нещо много странно с Лансера ми - нямаше ме седмица-две и като се прибрах бях неприятно изненадан да открия, че Cruise Control-а ми не работи. Натискам бутона On/Off, ефект - никакъв, изобщо не се включва.

 

Някакви идеи на какво може да се дължи това?

Изобщо не се занимавай.... :) Може и лентовия кабел на волана да се е размазал или скъсал.

Газ в БС и после ни разкажи какво е станало. За какво караме нови коли :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, да, така и ще направя, Павка. По-скоро ми е адски любопитно какво може да се прецака на джаджата при положение, че колата две седмици си е кротувала на топло в подземния гараж, връщам се и не работи.

 

За БС се чудя дали да я карам на момента или да изчакам оставащите 2 000 км. до първа смяна на масла и филтри, че като ги знам с какво темпо работят...

Редактирано от Maranello
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, да, така и ще направя, Павка. По-скоро ми е адски любопитно какво може да се прецака на джаджата при положение, че колата две седмици си е кротувала на топло в подземния гараж, връщам се и не работи.

 

За БС се чудя дали да я карам на момента или да изчакам оставащите 2 000 км. до първа смяна на масла и филтри, че като ги знам с какво темпо работят...

По-добре я закарай сега, за да я погледнат на време. Според мене ако работи управлението на аудиото и телефона проблема е по-скоро софтуерен.

А маслото мож и после да ти го сменят, то не е болка за умиране.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наистина идеята на новата кола е БС да и се чудят какво и има а не ти, така че им е карай и после разказвай :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами тия в БС какво ли разбират,ще ти разглобят колата няма да открият проблема и за капак на всичко ще ти вземат някой лев за труд защото колкото и гаранционна да ти е колата според тях за труда трябва да плащаме като попове.Имам проблем когато е студена колата при стартирането ми потропва нещо,нямам идея какво е,та отивам в БС изчакваме колата да поизтине и им показвам потропването при стартиране.Вкарват колата в сервиза и ми казват ,че ще се обадят като остановят проблема.Обаждам се аз след три часа и ми казват, че ми е паднал акумолатора(който е на 11 месеца)и това била причината,което ми се стори много странно.Отидох да взема колата и приемчика ме посреща със думите "ключовете и серв.книжка са на касата платете и ще си ги вземете".На въпроса защо да плащам след като колата е гаранционна ми отговори че само частите са гаранционни,а труда се плаща.Платих 4.56 лв. за измерване на акумолатора и си взех колата.На другата сутрин потропването пак го имаше но нямах време да отида и да се разправям.Предстои ми смяна на масло и ще ги накарам да намерят проблема и да си го отстранят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами тия в БС какво ли разбират,ще ти разглобят колата няма да открият проблема и за капак на всичко ще ти вземат някой лев за труд защото колкото и гаранционна да ти е колата според тях за труда трябва да плащаме като попове.Имам проблем когато е студена колата при стартирането ми потропва нещо,нямам идея какво е,та отивам в БС изчакваме колата да поизтине и им показвам потропването при стартиране.Вкарват колата в сервиза и ми казват ,че ще се обадят като остановят проблема.Обаждам се аз след три часа и ми казват, че ми е паднал акумолатора(който е на 11 месеца)и това била причината,което ми се стори много странно.Отидох да взема колата и приемчика ме посреща със думите "ключовете и серв.книжка са на касата платете и ще си ги вземете".На въпроса защо да плащам след като колата е гаранционна ми отговори че само частите са гаранционни,а труда се плаща.Платих 4.56 лв. за измерване на акумолатора и си взех колата.На другата сутрин потропването пак го имаше но нямах време да отида и да се разправям.Предстои ми смяна на масло и ще ги накарам да намерят проблема и да си го отстранят.

Янко бе, ти си луд да им плащаш бе. Къв акомулатор, кви 5 лева????????????? Е*х ги в гадните педали.

И на мен се пробваха так преди време в БСП, ама стана "панаир".

На 20 000км ми беше износила предните гуми вътрешно до нула. Отидох и им казах да си оправят колата. Вкараха я на стенда и за 1 час я оправиха. После ми казаха да платя 86 лева за услугата. Дадох им парите и отидох в шоурума да се разправям с дилърите и шефа им.

Казах че след като си плащам реглажа искам нови гуми, защото тези са за хвърляне и то не по моя вина.

Стана скандал и се оказа, че приемчика и служителката на касата не знаели, че услугата е по гаранция защато колата е нова и съм изпълнил всички изисквания за контролни прегледи на колата след като съм я купил.

Извиниха ми се за грашката и ми върнаха парите до стотинката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Васе нямах време да се разправям тогава,а след това ми звънят от БС,правели анкета дали съм доволен от сервиза,казах им че не съм и им обяснявам случая и те ме питат защо не отида пак,казвам им че не мога да намеря време да оставя колата за един ден да си я оправят,но преди да отидя ще се обадя на изп.директор,веднага почнаха да ме разубеждават да не го правя,а да отида директно и да търся незнам си кой и той ще ми съдйства.Та се чудя не дай боже да се развалят примерно скорости кво правим(те са гаранционни ами труда сигурно 500 лв.за смяна).За кво ми е тая гаранция при положение че си плащаш за всичко

 

П.С. Акумолатора и той е в гаранция и ако е заминал да си го сменят.Ако има оттечка да я намерят и отстранят

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Васе нямах време да се разправям тогава,а след това ми звънят от БС,правели анкета дали съм доволен от сервиза,казах им че не съм и им обяснявам случая и те ме питат защо не отида пак,казвам им че не мога да намеря време да оставя колата за един ден да си я оправят,но преди да отидя ще се обадя на изп.директор,веднага почнаха да ме разубеждават да не го правя,а да отида директно и да търся незнам си кой и той ще ми съдйства.Та се чудя не дай боже да се развалят примерно скорости кво правим(те са гаранционни ами труда сигурно 500 лв.за смяна).За кво ми е тая гаранция при положение че си плащаш за всичко

 

П.С. Акумолатора и той е в гаранция и ако е заминал да си го сменят.Ако има оттечка да я намерят и отстранят

Изобщо не разбирам за какъв труд говориш при възникнал проблем на гаранционна кола и как въобще си се навил да плащаш за такова нещо.....

Ако сменяш дискове или накладки или пък крушка примерно...ОК тогава ще ти начислят труд, обаче за дефект по колата??!?!?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не разбирам за какъв труд говориш при възникнал проблем на гаранционна кола и как въобще си се навил да плащаш за такова нещо.....

Ако сменяш дискове или накладки или пък крушка примерно...ОК тогава ще ти начислят труд, обаче за дефект по колата??!?!?!

Както писах нямах време да се разправям защото колата вися почти цял ден при тях а имах работа.Но при следващо ходене няма да им дам и 1 ст.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както писах нямах време да се разправям защото колата вися почти цял ден при тях а имах работа.Но при следващо ходене няма да им дам и 1 ст.

То не да им дадеш, а трябва да им искаш на тея скапаняци. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Само да споделя, че открих откъде идва проблема с Cruise Control-а. Оказа се, че причината е в калпавия бензин на OMV. Постоянно зареждам там и в момента, в който инцидентно заредих на Еко всичко се оправи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само да споделя, че открих откъде идва проблема с Cruise Control-а. Оказа се, че причината е в калпавия бензин на OMV. Постоянно зареждам там и в момента, в който инцидентно заредих на Еко всичко се оправи.

Стига дее.. Как така бензина ще влияе върху сruise-а??? Според мен май е съвпадение твоето зареждане на друга бензиностанция и "оправянето" на проблема. И все пак до БС не отиде ли да погледнат и да ти кажат на какво се дължи това?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само да споделя, че открих откъде идва проблема с Cruise Control-а. Оказа се, че причината е в калпавия бензин на OMV. Постоянно зареждам там и в момента, в който инцидентно заредих на Еко всичко се оправи.

Може, може. На OMV бензина е ЛЕШ. Аз съм писъл за моите проключения с OMV бензин, някъде из темите в раздела.

Еко е ОК ама нещо ми гори повече от него. От лятото на сам, зареждам само на Шел и Петрол обикновен 95 и всичко е ОК. Колата си върви много добре и двигателя не се чува. :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може, може. На OMV бензина е ЛЕШ. Аз съм писъл за моите проключения с OMV бензин, някъде из темите в раздела.

Еко е ОК ама нещо ми гори повече от него. От лятото на сам, зареждам само на Шел и Петрол обикновен 95 и всичко е ОК. Колата си върви много добре и двигателя не се чува. :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock:

Горивата са доста зле като цяло :( Айде, че нафтата ни е калпава, калпава е, но на един колега му замръзна бензина....ей това вече е крещящо. В никакъв случай обаче няма връзка с круиза на колата.

Инъче определено съм най-доволен от ЕКО и Ромпетрол

Редактирано от Pavkata JPN
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Важното, е че вече има универсално решение за всички проблеми с колите ни!!! :icon_doh: И то е: Когато имаш някакъв проблем - сменяш веригата бензиностанции!!! :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...