Премини към съдържание

Space Star 1,8 Gdi 122 Коня


kotio

Препоръчано мнение

Здравейте,

 

от около 7 месеца карам звезда 1,8 GDI 122 коня мотор. колко би трябвало да гори звяра. сега в студа го засичах на извънградско и излезе 8.0 на сто а карах спокойно с около 100-120 без да я пържа. препоръчаха ми добвака от ратола за почистване на дроселова клапа и дюзи ,какво мислите

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези добавки са малко вятър работа, при мен не помогнаха и се наложи чистене на дюзите с ултразвук. Едни замърсени дюзи не знам до колко биха били причина за висок разход, при мен бяха причина за нестабилна работа при студен двигател, а не за повишен разход в движение. Дали е висок или нисък разходът е много относително, може да е нисък за амортизирана кола и висок за добре поддържана. Зависи къде си зареждал, колко е натоварена колата, състояние, масло, филтри, гуми и какви ли не още факти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма такава добавка която да ти изчисти едновременно и дюзите и дросела.....Пък и нито едното от двете неможе да ти вдигне разхода. А този разход как е засечен........по резервоара пълно пълно или по борд компютъра. Ако е по първия начин значи е много висок, ако е по втория е горе долу нормален.

 

П.С. Нещото което се сетих е че тези добавки при ГДИ-то се слагат само ако резервоара е гарантирано чист и в него няма утайки и боклуци......Иначе повярвай ми във Варна ще я дърпаш на въже от сервиз до сервиз.......в продължение на месеци. :icon_crying:

Редактирано от Milen_z
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен пълно-пълно ми е по-голям разхода с 0.2-0.3 отколкото по борд компютър. (със заводски предписаните гуми съм)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Спейс стар 1,8ГДИ на компа 9,8/10,0 с климатик без климатик 9,6.Карам колата сомо във Варна,мисля да отида до Пловдив за съвет за мен това не е нормално.Иначе всичко си е ОК

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина е само градско, може би трябва да почерпиш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разхода ми чувствитело падна с А98,и незнам защо неможе да се кара ГДИ с такъв бензин.До тук нямам проблем и мисля,че нетрябва да имам.Естествено колата бяга повече гори по малко,при мен с 0,8л.по малко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с 100 октановия на ЕКО.

А с него как върви пущината, но за чак толкова голяма разлика в разход на гориво не съм забелязал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...