Премини към съдържание

Пистак


starshinata

Препоръчано мнение

Здравейте, при запалване на колата когато е влажно се чува виене, което предполагам е от пистовия ремък. Та ходих днес при един майстор и той ми каза, че най добре да сменя двата ремъка( пистов и климатичен)+ 2 ролки ( едната е доста голяма). Добре ли ме е посъветвал според вас?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен виенето е по-скоро от една от ролките, не може да е от ремък. Намери по-читав майстор, който да ти каже коя ролка точно е за смяна. Разбира се, можеш да смениш и двете ролки заедно с ремъците, но това го решаваш ти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен виенето е по-скоро от една от ролките, не може да е от ремък. Намери по-читав майстор, който да ти каже коя ролка точно е за смяна. Разбира се, можеш да смениш и двете ролки заедно с ремъците, но това го решаваш ти.

 

 

Той я набара хлопащата ролка, но не разбрах защо ми препоръча всичките тези неща да сменя( да не би да не може само ролката да се смени)?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Той я набара хлопащата ролка, но не разбрах защо ми препоръча всичките тези неща да сменя( да не би да не може само ролката да се смени)?

Може да се смени само свирещата ролка. Външните ремъци не са толкова важни, могат да се сменят и един по един, Въпрос на желание.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може да се смени само свирещата ролка. Външните ремъци не са толкова важни, могат да се сменят и един по един, Въпрос на желание.

 

 

Ясно, благодаря за бързият отговор!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може да се смени само свирещата ролка.

А ти смени ли твоята, или още чакаш... :D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А ти смени ли твоята, или още чакаш... :D

Ролката не беше за мен, а за един колега от Ямбол. Предполагам, че отдавна е сменена.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте колеги,синдрома е следния, паля колата и ако дам газ(преди колата да е загряла) до около 3500-4000 след отпускане на газта колата огасва. Трябва да изчакам добре да загрее и да си влезне в обороти от 700-800, след това всичко е ок. Мисля, че има нещо общо с малсената помпа понеже при минусови темп. лампичката на маслото свети докато колата не загрее хубаво(скоро съм сменил датчика). Вие как мислите, дали двата проблема са свързани.

п.п. Става въпрос за другата ми кола Мазда 626 1.8i '97

знам, че въпроса е за друг форум, но понеже там не можаха да ми отговорят се надявам тук на помощ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,синдрома е следния, паля колата и ако дам газ(преди колата да е загряла) до около 3500-4000 след отпускане на газта колата огасва. Трябва да изчакам добре да загрее и да си влезне в обороти от 700-800, след това всичко е ок. Мисля, че има нещо общо с малсената помпа понеже при минусови темп. лампичката на маслото свети докато колата не загрее хубаво(скоро съм сменил датчика). Вие как мислите, дали двата проблема са свързани.

п.п. Става въпрос за другата ми кола Мазда 626 1.8i '97

знам, че въпроса е за друг форум, но понеже там не можаха да ми отговорят се надявам тук на помощ.

Не даваш точно инфо.............когато запалиш мотора и той е студен, вдигат ли се оборотите на около 1500 ??Ако не , то най вероятно имаш проблем с моторчето на празния ход, тъй като то не подържа оборотите стабилни и когато мотора не е загрял става така, дадеш ли газ после гасне...........лампата на маслото ти светка, защото вероятно работи на по ниски обороти от 700 об./мин................това е също причина моторчето ти да не работи.............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не даваш точно инфо.............когато запалиш мотора и той е студен, вдигат ли се оборотите на около 1500 ??Ако не , то най вероятно имаш проблем с моторчето на празния ход, тъй като то не подържа оборотите стабилни и когато мотора не е загрял става така, дадеш ли газ после гасне...........лампата на маслото ти светка, защото вероятно работи на по ниски обороти от 700 об./мин................това е също причина моторчето ти да не работи.............

 

Като запаля колата оборотите са около 2000 и почват постепенно да падат. Ако не изчакам да паднат до 700-800 и подам газ, сякаш се задавя и огасва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А кой е модела на купето GE,GF или GW?

Тези мазди имат възможност за самодиагностика.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

GE!

 

Трябва да имаш тест букса зад акумулатора. Това е начина на тестване, като изпълниш връзките по картинката, даваш на контакт и почваш да засичаш миганията на светодиода,

по дългите светвания са десетицата на кода и по късите са единиците.

http://img16.imageshack.us/img16/7132/mazdat.jpg

http://img502.imageshack.us/img502/3478/mazda1.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да имаш тест букса зад акумулатора. Това е начина на тестване, като изпълниш връзките по картинката, даваш на контакт и почваш да засичаш миганията на светодиода,

по дългите светвания са десетицата на кода и по късите са единиците.

http://img16.imageshack.us/img16/7132/mazdat.jpg

http://img502.imageshack.us/img502/3478/mazda1.jpg

 

Мерси колега, слизам да го пробвам преди да седна да празнувам, утре ще кажа резултата.

Честит празник на всички!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи поне два пъти, прочети грешката за да е сигурно, ако нещо не е ясно питай.

Две по дълги светвания е двайсетица + три по къси е едениците дефакто 23 код.

Като кажеш кода ще ти дам и евентуалния проблем, иначе трябва да постна още 2-3 снимки.

За кодовете. Приятно изкарване на празника. :rulez:

Редактирано от Anatoli
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...