Премини към съдържание

Grandis Warning Tones


Препоръчано мнение

Здравейте , пиша ви във връзка с отвратителния ми проблем който ме сполетя преди месец . Имах проблеми с акомулатора отчиташе ми 20 напрежение като нормалното би следвало да е в рамките на 15 сменихме го(не чр много ги разбирам но така ми казаха).Сега обаче при стартирването на двигателя и при падането на стрелката на обортомера под 2 и 1000 оборота се чува някакъв предупердителен звук(от рода на 4 пъти цък-цък) :D . Та мисълта ми беше ако някой се е сблъсвал с подобно нещо дали ще може да ме насочи къде да търся проблема или ..... къде може да е?? :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А и другото което е пимерно си карам на 4 та и спра да натискам педала на газта оборотите падат до 2 и без да подавам газ колата продължава да си варви сама с 20 , а преди се давеше ................ Плииз Хелп!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А дали причината е била в акомулатора?

 

След смяната на моя акомулатор,трябваше да навътря около 50 км в града за да ми се настрои наново компютъра.Данеби от това да ти прави така?Аз не разбирам много,нека специалистите да кажат,може и да греша.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Aми всъщност не е била там, защото след смяната продължава да се чува този звук.

Редактирано от jolly_roger
използвайте препинателни знаци и главни букви, където трябва!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , пиша ви във връзка с отвратителния ми проблем който ме сполетя преди месец . Имах проблеми с акомулатора отчиташе ми 20 напрежение като нормалното би следвало да е в рамките на 15 сменихме го(не чр много ги разбирам но така ми казаха).Сега обаче при стартирването на двигателя и при падането на стрелката на обортомера под 2 и 1000 оборота се чува някакъв предупердителен звук(от рода на 4 пъти цък-цък) :D . Та мисълта ми беше ако някой се е сблъсвал с подобно нещо дали ще може да ме насочи къде да търся проблема или ..... къде може да е?? :icon_crying:

Нищо не разбрах............

Каква е колата, разбрах че е Грандис , но мотора й???........

2. Какво 20??? Напрежението ли е 20 Волта? как го замерихте, и при изгасен мотор ли или при запален мотор...........

3. кога дава 15 и какво е това 15.......???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не разбрах............

Каква е колата, разбрах че е Грандис , но мотора й???........

2. Какво 20??? Напрежението ли е 20 Волта? как го замерихте, и при изгасен мотор ли или при запален мотор...........

3. кога дава 15 и какво е това 15.......???

Ами при запален мотор.Как го проверихме ?С волтметъра мотора е 2.4 ,166 хп ,бензчи.А това 20 става въпрос за 20 километра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

3.По принцип напрежението трябва да е 15 волта :)

По принцип, напрежението трябва да е 15 волта, когато искаш да си повредиш акумулатора чрез презареждане.

Щом колата върви, без да бучи, гасне и скърца, карай си я без да я пипаш много-много.

 

п.п. Колега, влагай повече старание при изписване на думите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом колата върви, без да бучи, гасне и скърца, карай си я без да я пипаш много-много.

:D Това, че бензина в резервоара намалява е нормално! :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами при запален мотор.Как го проверихме ?С волтметъра мотора е 2.4 ,166 хп ,бензчи.А това 20 става въпрос за 20 километра.

Провери си волтметъра дали ти показва точно, я батерийка, я самия уред нещо , и го замери пак,.............

1. При изгасен мотор и читав акумулатор ,без вкл. консумативи напрежението трябва да е 12.5-12.8 Волта,

2. При запален мотор и работа на празен ход, както и при високи обороти, трябва да е не повече от 14.1Волта...........

Ако в началото напрежението е там някъде ,а след известен пробег се е вдигнало и т она 20 Волта е много лошо и не го карайте повече докато не отстраните проблема а той по всяка вероятност е в алтернатора..........

Ако сте го карали известно време така, то очаквайте после след оправянето му, да имате аномалии със запалването , празния ход, и т.н. тъй като при този мотор има ел. дросел който управлява и празния ход...........

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...