Премини към съдържание

Въпросче


Препоръчано мнение

Здравейте колеги!!! Имам едно въпросче спрямо Игал Талон 2,0 Турбо 400 коня 4Х4 или с други думи Мицубиши Еклипс (американска версия). Можете ли да ми кажете има ли някакав срок в който да трябва да му се плати акциза и да се регистрира в КАТ след докарването му? И ако има какъв е той? Благодаря предварително!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.segabg.com/online/new/articlene...043000040000201

http://www.pariteni.bg/News/2b7b82a7ec6de407ced.html

 

Въпросът е дали важи и за автомобили внос извън Европейския съюз.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От 01,01,2010 год. акцизът ОТПАДА. Законът е променен и влиза в сила от Нова Година. Справка: жена ми... /освен,че гледа Дискавъри и знае всичко :D , е и действащ митнически инспектор.../

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е отпада , но до колкото разбрах за колите над 163 коня - ще има данък - всяка година ще плащат по 22лв за кон - 200 коня - 4400 лв данък годишно :icon_crying: !!! Все пак трябва да си взимат пак парите от някъде , не може да си изгубят така тези приходи !!! Така разбрах аз !!! Ако не е така пишете , че да се зарадвам !!! Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е не Марто,това ми звучи супер налудничево,според мен няма как да го направят при положение,че трябва да се придържат към европейските закони.Знаеш,че и аз тръпна в очакване... :icon_thumbup: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е-е-е колеги аман от глупости...

 

Първо не съм чувал за Еклипс(Талон) - 400к.с. Както повечето знаем топ версията е 210к.с. AWD. ( от 1-ва до 3-та ген.)

Топ версията на 4-та генерация е с мощност 265к.с.

Така че и да се намери нещо с мощност, която ти спомена, то ще е силно модифицирано и по документи ще си бъде максимум 210(265) к.с.

 

Второ, мисля че акциза няма да отпадне за коли, които не са внос от ЕС. А и там имаш митнически сборове, за които да мислиш.

 

Но при условие че си решил наистина да караш такава кола, не мисля че акциза за 200 коня би те съборил много. Само около 5 хиляди лева май беше :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...