Премини към съдържание

Mitsubishi Pajero 3.2 Did


Препоръчано мнение

Здравейте, скъпи колеги! Благодаря ви много за съветите. Купих английското пажеро, даже се прибрах до България на ход с него. Много приятно си пътувах без никакви проблеми, само дето от време на време влизаше в авариен режим ( зелените лампички на колелата спират да светят и започва да мига лампата на централния диференциал), но като рестартирам двигателя всичко се оправя и след малко пак се получава същото. Като влезе в авариен режим не се чува нищо да трака, затова си помислих, че може би от мигането на лампите на предния мост дава грешка и затова се получава това. Мисля да отида до сервиза на мицубиши в Русе да го прегледат. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, скъпи колеги! Благодаря ви много за съветите. Купих английското пажеро, даже се прибрах до България на ход с него. Много приятно си пътувах без никакви проблеми, само дето от време на време влизаше в авариен режим ( зелените лампички на колелата спират да светят и започва да мига лампата на централния диференциал), но като рестартирам двигателя всичко се оправя и след малко пак се получава същото. Като влезе в авариен режим не се чува нищо да трака, затова си помислих,blush:

Центр. диф се управлява с вакуум помпа , разположена под пода, до шоф. седалка...........тя генерира вакуум и по един маркуч отива до вакуум мембраната , която вече издърпва лосчето.............виж пътищата на вакуума, виж и мембраната...........ако трябва и механично я дръпни ивиж дали се движи и дали щрака вътре в дифа.............

Възможно е обаче проблема да е електрически - най често на тия Паджерата се зацапват контактите на лоста за превкл. на различните задвижвания вътре в купето.........за целта трябва да се разглоби централната конзола м/у двете седалки и да се стигне до този лост с конкактите ......почистете ги и вижте дали ще има ефект..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, скъпи колеги! Благодаря ви много за съветите. Купих английското пажеро, даже се прибрах до България на ход с него. Много приятно си пътувах без никакви проблеми, само дето от време на време влизаше в авариен режим ( зелените лампички на колелата спират да светят и започва да мига лампата на централния диференциал), но като рестартирам двигателя всичко се оправя и след малко пак се получава същото. Като влезе в авариен режим не се чува нищо да трака, затова си помислих, че може би от мигането на лампите на предния мост дава грешка и затова се получава това. Мисля да отида до сервиза на мицубиши в Русе да го прегледат. :icon_blush:

Здравей,честито...... :icon_thumbup: ,и аз имах сащия проблем,като светне лапичката и не можеш да превключваш на режимите 4Х4 и т.н.Просто трябва да свалиш раздатката одгоре на нея има едно квадратно капаче,под него има елекромотор (не е вакум както колегата казва) който движи една ос напред и назат.има три забни колела с диаметър не по голям от 1,5 см.Трябва да намерш и човек които рабира от механиката,и да ги нагласи понеже в момента не са в точната позиция и дава грешка,работа за 10 мин....Проблема идва от неправилно првлючване в режим 4Х4........ ПРИ МЕН не е светнала вече 2год. и всичко работи перфектно.УСПЕХ

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,честито...... :icon_thumbup: ,и аз имах сащия проблем,като светне лапичката и не можеш да превключваш на режимите 4Х4 и т.н.Просто трябва да свалиш раздатката одгоре на нея има едно квадратно капаче,под него има елекромотор (не е вакум както колегата казва) който движи една ос напред и назат.има три забни колела с диаметър не по голям от 1,5 см.Трябва да намерш и човек които рабира от механиката,и да ги нагласи понеже в момента не са в точната позиция и дава грешка,работа за 10 мин....Проблема идва от неправилно првлючване в режим 4Х4........ ПРИ МЕН не е светнала вече 2год. и всичко работи перфектно.УСПЕХ

Това е по старата система, която се е влагала до 04. 2005 година.............след това е с вакуум.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прав си.При мен е с електромотор,джипката е 2004год.

Редактирано от naskokoew
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравейте,колеги!Моят джип е 2002г. и след засядане на двете леви гуми и лягане по корем от ляво нямам бавни скорости и лампата на средния диференциал постоянно мига.От къде може да търся дефекта?Предполагам,че неправилно съм превключил лоста за бързи и бавни скорости в екстремната ситуация. :help:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Здравей,честито...... :icon_thumbup: ,и аз имах сащия проблем,като светне лапичката и не можеш да превключваш на режимите 4Х4 и т.н.Просто трябва да свалиш раздатката одгоре на нея има едно квадратно капаче,под него има елекромотор (не е вакум както колегата казва) който движи една ос напред и назат.има три забни колела с диаметър не по голям от 1,5 см.Трябва да намерш и човек които рабира от механиката,и да ги нагласи понеже в момента не са в точната позиция и дава грешка,работа за 10 мин....Проблема идва от неправилно првлючване в режим 4Х4........ ПРИ МЕН не е светнала вече 2год. и всичко работи перфектно.УСПЕХ

 

Здравей май и при мен е същия случай само че при мен се появява само когато го карам на 2Н.

Можеш ли да ми кажеш къде си ходил или ако не е толкова сложно да си го погледна и аз.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей май и при мен е същия случай само че при мен се появява само когато го карам на 2Н.

Можеш ли да ми кажеш къде си ходил или ако не е толкова сложно да си го погледна и аз.

http://media.snimka.bg/s1/0230/026704156.jpg?r=0

 

http://media.snimka.bg/s1/0230/026704158.jpg?r=0

 

Ето за това става въпрос.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте колеги,мойто Паджеро е наводнявано и има горе доло същия проблем. При превключване от 2H на 4H или 4HLC или 4LLC нищо не се случва само мигат лампичките на предните колела и ако оставя така да мигат предните колела по някое време изгасват всичките колела и започва да мига само да мига лампичката на раздатката в средата дето е оранжева. Та къде да търся проблема. Паджерото е 2005 г. 3.2 DI-D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Здравейте колеги,мойто Паджеро е наводнявано и има горе доло същия проблем. При превключване от 2H на 4H или 4HLC или 4LLC нищо не се случва само мигат лампичките на предните колела и ако оставя така да мигат предните колела по някое време изгасват всичките колела и започва да мига само да мига лампичката на раздатката в средата дето е оранжева. Та къде да търся проблема. Паджерото е 2005 г. 3.2 DI-D

И аз имам същия проблем :|

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,мойто Паджеро е наводнявано и има горе доло същия проблем. При превключване от 2H на 4H или 4HLC или 4LLC нищо не се случва само мигат лампичките на предните колела и ако оставя така да мигат предните колела по някое време изгасват всичките колела и започва да мига само да мига лампичката на раздатката в средата дето е оранжева. Та къде да търся проблема. Паджерото е 2005 г. 3.2 DI-D

Темата е малко стара но все пак..........имате проблем с някой от бутоните /датчиците на раздатката, които следят в кое положение се намира тя,отгоре са на раздатката и са 5 на брой, трябва да ги свалите един по един и да ги замерите,като внимавате, че има едни съчми,които сса под тях и ппадат и се губят.....ако една я няма, системата не работи ...... те имат склоннност да работят когато не са натоварени , т.е. през тях да не протича по висок ток, и когато ги мерите с мултицет, си работят, но когато са във веригата да не работят.....

Жълтата лампа мига, защото ви показва че отчита грешка ЕКУ-то на раздатката.........не е лошо да се прочетат грешките и тогава да се предприеме ремонт......

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте, макар и малко встрани от темата и аз на свой ред искам да споделя за следния проблем:

Колата е Паджеро 3,2 DID 2005 г., ръчни скорости. При включен режим на малкия лост 4LLC, при голямо натоварване /изкачване на много стръмен терен или спускане по такъв/ се получава някакво силно пукане отдолу /приблизително където е раздатъчната кутия/, при което колата като че ли за миг изключва от скорост. Дори при едно спускане направо си изключи и се наложи спиране със спирачки. При изкачване, въпреки пукането, на тласъци продължава движение, но се притеснявам да я натоварвам. Един приятел ми каза, че този модел имали някаква вградена защита на раздатката, която сработвала при големи натоварвания, с цел предпазване от авария или чупене. Друг пък ми каза, че вероятно става въпрос за разтеглена верига на раздатката. Проверихме втулките на лостовете и са о.к. Ще съм благодарен, ако някой има информация за това, което може и да не е проблем, но може и да е. Предварително благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип избягвам каквито и да е маневри при включен 4LLС, защото знам, че не е желателно - притеснителното е, че пукането се появява при движение в права посока, както при изкачване, така и на спускане. Може ли някой да ми препоръча сервиз по този повод?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип избягвам каквито и да е маневри при включен 4LLС, защото знам, че не е желателно - притеснителното е, че пукането се появява при движение в права посока, както при изкачване, така и на спускане. Може ли някой да ми препоръча сервиз по този повод?

Само на 4LLC ли се чува ? На 4H примерно има ли го този проблем или не?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само на 4LLC ли се чува ? На 4H примерно има ли го този проблем или не?

Да, появява се само при 4LLC, до сега не съм го забелязвал при друг режим, но там колата не съм я натоварвал чак толкова. За първи път се появи при едно много стръмно спускане, където просто оставихме джипа сам да се спуска, без спирачки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Колеги, Здравейте и от мен. Преди месец си купих и аз Мицубиши Паджеро 2000г. 3.2 DID. И при мен го има същия проблем със мигащата светлина на Раздадката на таблото и при потегляне зелените колела угасват и започва да мига оранжевата лампичка. Всичко си работи без проблем; 4H, 4HLC, 4LLC а също така и постоянно е зашперен задния мост и не иска да се разблокира дори и като натискам копчето. Моля ако някой е имал такива или подобни проблеми да помага с каквато информация може. Благодаря предварително :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...