Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Mitsubishi Pajero 3.2 Did


Препоръчано мнение

Здравейте, скъпи колеги! Благодаря ви много за съветите. Купих английското пажеро, даже се прибрах до България на ход с него. Много приятно си пътувах без никакви проблеми, само дето от време на време влизаше в авариен режим ( зелените лампички на колелата спират да светят и започва да мига лампата на централния диференциал), но като рестартирам двигателя всичко се оправя и след малко пак се получава същото. Като влезе в авариен режим не се чува нищо да трака, затова си помислих, че може би от мигането на лампите на предния мост дава грешка и затова се получава това. Мисля да отида до сервиза на мицубиши в Русе да го прегледат. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, скъпи колеги! Благодаря ви много за съветите. Купих английското пажеро, даже се прибрах до България на ход с него. Много приятно си пътувах без никакви проблеми, само дето от време на време влизаше в авариен режим ( зелените лампички на колелата спират да светят и започва да мига лампата на централния диференциал), но като рестартирам двигателя всичко се оправя и след малко пак се получава същото. Като влезе в авариен режим не се чува нищо да трака, затова си помислих,blush:

Центр. диф се управлява с вакуум помпа , разположена под пода, до шоф. седалка...........тя генерира вакуум и по един маркуч отива до вакуум мембраната , която вече издърпва лосчето.............виж пътищата на вакуума, виж и мембраната...........ако трябва и механично я дръпни ивиж дали се движи и дали щрака вътре в дифа.............

Възможно е обаче проблема да е електрически - най често на тия Паджерата се зацапват контактите на лоста за превкл. на различните задвижвания вътре в купето.........за целта трябва да се разглоби централната конзола м/у двете седалки и да се стигне до този лост с конкактите ......почистете ги и вижте дали ще има ефект..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, скъпи колеги! Благодаря ви много за съветите. Купих английското пажеро, даже се прибрах до България на ход с него. Много приятно си пътувах без никакви проблеми, само дето от време на време влизаше в авариен режим ( зелените лампички на колелата спират да светят и започва да мига лампата на централния диференциал), но като рестартирам двигателя всичко се оправя и след малко пак се получава същото. Като влезе в авариен режим не се чува нищо да трака, затова си помислих, че може би от мигането на лампите на предния мост дава грешка и затова се получава това. Мисля да отида до сервиза на мицубиши в Русе да го прегледат. :icon_blush:

Здравей,честито...... :icon_thumbup: ,и аз имах сащия проблем,като светне лапичката и не можеш да превключваш на режимите 4Х4 и т.н.Просто трябва да свалиш раздатката одгоре на нея има едно квадратно капаче,под него има елекромотор (не е вакум както колегата казва) който движи една ос напред и назат.има три забни колела с диаметър не по голям от 1,5 см.Трябва да намерш и човек които рабира от механиката,и да ги нагласи понеже в момента не са в точната позиция и дава грешка,работа за 10 мин....Проблема идва от неправилно првлючване в режим 4Х4........ ПРИ МЕН не е светнала вече 2год. и всичко работи перфектно.УСПЕХ

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,честито...... :icon_thumbup: ,и аз имах сащия проблем,като светне лапичката и не можеш да превключваш на режимите 4Х4 и т.н.Просто трябва да свалиш раздатката одгоре на нея има едно квадратно капаче,под него има елекромотор (не е вакум както колегата казва) който движи една ос напред и назат.има три забни колела с диаметър не по голям от 1,5 см.Трябва да намерш и човек които рабира от механиката,и да ги нагласи понеже в момента не са в точната позиция и дава грешка,работа за 10 мин....Проблема идва от неправилно првлючване в режим 4Х4........ ПРИ МЕН не е светнала вече 2год. и всичко работи перфектно.УСПЕХ

Това е по старата система, която се е влагала до 04. 2005 година.............след това е с вакуум.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прав си.При мен е с електромотор,джипката е 2004год.

Редактирано от naskokoew
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравейте,колеги!Моят джип е 2002г. и след засядане на двете леви гуми и лягане по корем от ляво нямам бавни скорости и лампата на средния диференциал постоянно мига.От къде може да търся дефекта?Предполагам,че неправилно съм превключил лоста за бързи и бавни скорости в екстремната ситуация. :help:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Здравей,честито...... :icon_thumbup: ,и аз имах сащия проблем,като светне лапичката и не можеш да превключваш на режимите 4Х4 и т.н.Просто трябва да свалиш раздатката одгоре на нея има едно квадратно капаче,под него има елекромотор (не е вакум както колегата казва) който движи една ос напред и назат.има три забни колела с диаметър не по голям от 1,5 см.Трябва да намерш и човек които рабира от механиката,и да ги нагласи понеже в момента не са в точната позиция и дава грешка,работа за 10 мин....Проблема идва от неправилно првлючване в режим 4Х4........ ПРИ МЕН не е светнала вече 2год. и всичко работи перфектно.УСПЕХ

 

Здравей май и при мен е същия случай само че при мен се появява само когато го карам на 2Н.

Можеш ли да ми кажеш къде си ходил или ако не е толкова сложно да си го погледна и аз.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей май и при мен е същия случай само че при мен се появява само когато го карам на 2Н.

Можеш ли да ми кажеш къде си ходил или ако не е толкова сложно да си го погледна и аз.

http://media.snimka.bg/s1/0230/026704156.jpg?r=0

 

http://media.snimka.bg/s1/0230/026704158.jpg?r=0

 

Ето за това става въпрос.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте колеги,мойто Паджеро е наводнявано и има горе доло същия проблем. При превключване от 2H на 4H или 4HLC или 4LLC нищо не се случва само мигат лампичките на предните колела и ако оставя така да мигат предните колела по някое време изгасват всичките колела и започва да мига само да мига лампичката на раздатката в средата дето е оранжева. Та къде да търся проблема. Паджерото е 2005 г. 3.2 DI-D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Здравейте колеги,мойто Паджеро е наводнявано и има горе доло същия проблем. При превключване от 2H на 4H или 4HLC или 4LLC нищо не се случва само мигат лампичките на предните колела и ако оставя така да мигат предните колела по някое време изгасват всичките колела и започва да мига само да мига лампичката на раздатката в средата дето е оранжева. Та къде да търся проблема. Паджерото е 2005 г. 3.2 DI-D

И аз имам същия проблем :|

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,мойто Паджеро е наводнявано и има горе доло същия проблем. При превключване от 2H на 4H или 4HLC или 4LLC нищо не се случва само мигат лампичките на предните колела и ако оставя така да мигат предните колела по някое време изгасват всичките колела и започва да мига само да мига лампичката на раздатката в средата дето е оранжева. Та къде да търся проблема. Паджерото е 2005 г. 3.2 DI-D

Темата е малко стара но все пак..........имате проблем с някой от бутоните /датчиците на раздатката, които следят в кое положение се намира тя,отгоре са на раздатката и са 5 на брой, трябва да ги свалите един по един и да ги замерите,като внимавате, че има едни съчми,които сса под тях и ппадат и се губят.....ако една я няма, системата не работи ...... те имат склоннност да работят когато не са натоварени , т.е. през тях да не протича по висок ток, и когато ги мерите с мултицет, си работят, но когато са във веригата да не работят.....

Жълтата лампа мига, защото ви показва че отчита грешка ЕКУ-то на раздатката.........не е лошо да се прочетат грешките и тогава да се предприеме ремонт......

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте, макар и малко встрани от темата и аз на свой ред искам да споделя за следния проблем:

Колата е Паджеро 3,2 DID 2005 г., ръчни скорости. При включен режим на малкия лост 4LLC, при голямо натоварване /изкачване на много стръмен терен или спускане по такъв/ се получава някакво силно пукане отдолу /приблизително където е раздатъчната кутия/, при което колата като че ли за миг изключва от скорост. Дори при едно спускане направо си изключи и се наложи спиране със спирачки. При изкачване, въпреки пукането, на тласъци продължава движение, но се притеснявам да я натоварвам. Един приятел ми каза, че този модел имали някаква вградена защита на раздатката, която сработвала при големи натоварвания, с цел предпазване от авария или чупене. Друг пък ми каза, че вероятно става въпрос за разтеглена верига на раздатката. Проверихме втулките на лостовете и са о.к. Ще съм благодарен, ако някой има информация за това, което може и да не е проблем, но може и да е. Предварително благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип избягвам каквито и да е маневри при включен 4LLС, защото знам, че не е желателно - притеснителното е, че пукането се появява при движение в права посока, както при изкачване, така и на спускане. Може ли някой да ми препоръча сервиз по този повод?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип избягвам каквито и да е маневри при включен 4LLС, защото знам, че не е желателно - притеснителното е, че пукането се появява при движение в права посока, както при изкачване, така и на спускане. Може ли някой да ми препоръча сервиз по този повод?

Само на 4LLC ли се чува ? На 4H примерно има ли го този проблем или не?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само на 4LLC ли се чува ? На 4H примерно има ли го този проблем или не?

Да, появява се само при 4LLC, до сега не съм го забелязвал при друг режим, но там колата не съм я натоварвал чак толкова. За първи път се появи при едно много стръмно спускане, където просто оставихме джипа сам да се спуска, без спирачки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Колеги, Здравейте и от мен. Преди месец си купих и аз Мицубиши Паджеро 2000г. 3.2 DID. И при мен го има същия проблем със мигащата светлина на Раздадката на таблото и при потегляне зелените колела угасват и започва да мига оранжевата лампичка. Всичко си работи без проблем; 4H, 4HLC, 4LLC а също така и постоянно е зашперен задния мост и не иска да се разблокира дори и като натискам копчето. Моля ако някой е имал такива или подобни проблеми да помага с каквато информация може. Благодаря предварително :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...