Премини към съдържание

Разход на Спейс стар 1.8gdi градско


Препоръчано мнение

Здравейте,бих желал малко разяснение.Някъде във форума прочетох,че градския разход на спейс стар 1.8ГДИ нормално е 8/8.5 на 100

а аз немога да го сваля под 9.5на 100.Когато купих колата преди 10 дни компа показваше 7.9/100 та качвам се аз и хоп 10.2/100.Минал съм 240км.занулих като заредих наблюденията ми са само по компа.С оригиналния касетофон съм !Часовника бяга с един час напред колкото и да го сверявам. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има голямо значение в какви обороти се кара и как се кара. Между 2100 и 2500 оборота мисля че би трябвало да е най-икономичен двигателя. Също има значение състоянието на горивната система свещите и колекторите какво е. Мисля че разхода е напълно приемлив. Часовника би трябвало да се сверява по RDS-а на радиото, обсъждано е как се изключва тази функция.

 

Не вярвай на компа. Моя показва 0.5-0.6 л. отгоре. Зареждай пълно-пълно и тогава смягай разхода

 

По-принцип го смята горе-долу точно. Има значение размера на гумите и от там скоростта с която си мисли че се движи колата. Може да се провери с GPS например дали километража отчита вярно при конкретния размер гуми.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата се кара сутрин 3-5 километра и вечер 3-5 километра нормално е разхода да е висок.

Колата не достига нормална температура на работа на двигателя или двигателя не работи като GDI.

При мен се е получавал разход и над 10.

При загряла кола съм падал и под 8 разход градско като карам до 2 500 оборота и съвсем лек натиск

върху педала на газта(което е от най-голямо значение за разхода :D :D :D )

 

А за часовника пробвай това:

 

"Здрасти, часовника ти е в режим CT сверява се по RDS-а на радиостанцията на която работи в момента. Този режим може да се изключи :

1. Изключваш радиото като натискаш кръглото копче (VOLUME).

2. Натискаш бутон 4 и докато го държиш включваш отново от VOLUME-то.

3. Готово, CT-то изгасва, сега си сверяваш часовника.

 

PS: Понякога не става, не знам защо, мисля че трябва да се задържат и двата бутона за няколко секунди докато не изгасне CT-то. Спомням си че си играх половин ден докато успя да го изключа тоя режим."

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...