Премини към съдържание

Кой автоматик?


lacky_boy

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

Искам да си купя Галант комби АВТОМАТИК. На пазара има с 2.0 и 2.5 V6 двигатели. Какъв ще ми препоръчате, въз основа на вашия опит?

Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Искам да си купя Галант комби АВТОМАТИК. На пазара има с 2.0 и 2.5 V6 двигатели. Какъв ще ми препоръчате, въз основа на вашия опит?

Благодаря.

Това за двигателя е много относително.Зависи какви са ти нуждите и възможностите.След като си решил да е автоматик,гледай да е типтроник.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Определено колегите са прави - търси типтроник. Особено ако избереш 2.5 двигател. Обикновената автоматична кутия май не е разчетена правилно за този двигател. Доста колеги имат проблем с този двигател и обикновения автомат. Виж 2.0 двигател и обикновения автомат е по-друго нещо. Карам точно такава комбинация вече 2-ра година и никакъв проблем не ми е дала. Пък и не съм чул колега с 2.0 и обикновен автомат да се оплаче от каквито и да било проблеми. Но все пак избора е изцяло твой :) Виж тук, но не е лошо и цялата тема да прочетеш.

Редактирано от Brigadiro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещата които ще товаря са леки (торти и бонбони) и то не в големи количества. Не търся скорост, а удобство. Инвалид съм и друго освен автоматик не мога да карам. Имам Каризма 1.6 и съм много доволен от нея. Интересува ме, ако си харесам някой Галант, да взимам ли предвид двигателя (2.0 или 2.5) или, ако ме грабне да го грабна и аз?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От почти 3 години карам Галант автоматик с двигател 2,0. Прекрасен автомобил, с напълно достатъчен двигател /моят е с 8 клапановия 4г63 и е 109к.с./. Сега съм пред покупка отново на такъв но от ЕА серията и отново ще се спра на двулитровият двигател, защото обслужването е доста по-лесно, а и самата подръжка е по-евтина. И още нещо - газификацията може да е доста по-евтина. Е, липсват някои екстри, но не е болка за умирачка. След 2001г, и на малкия мотор се слага тиртроник, но е доста рядко срещан - предимно в Швейцария.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещата които ще товаря са леки (торти и бонбони) и то не в големи количества. Не търся скорост, а удобство. Инвалид съм и друго освен автоматик не мога да карам. Имам Каризма 1.6 и съм много доволен от нея. Интересува ме, ако си харесам някой Галант, да взимам ли предвид двигателя (2.0 или 2.5) или, ако ме грабне да го грабна и аз?

За теб специално ще ти отива Галант ЕА2А/W след 2000 година, където се снабдява и с втоматик типтроник, твърде вероятно е тази комбинация да е и с оптитронното табло,което е доста добра комбинация...........вероятно ти няма да ползваш полуръчния режим на работа, но все пак тази кутия е изчистена от болежките на F4АD кутията( по старата) която се внедрява в Галантите до 99 година............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За теб специално ще ти отива Галант ЕА2А/W след 2000 година, където се снабдява и с втоматик типтроник, твърде вероятно е тази комбинация да е и с оптитронното табло,което е доста добра комбинация...........вероятно ти няма да ползваш полуръчния режим на работа, но все пак тази кутия е изчистена от болежките на F4АD кутията( по старата) която се внедрява в Галантите до 99 година............

Със сигурност е така, но не ми е по възможностите. Търся по скоро около 1998г.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност е така, но не ми е по възможностите. Търся по скоро около 1998г.
Колега, щом не ти е по възможностите, по добре се откажи от Галанта като вариант и си карай Каризмата...

Галанта е скъпа за поддръжка кола .. Много е красив, много е удобен и комфортен , но е и много усложнен като окачване и често дава дефекти, които са скъпи за отстраняване...

Прочети тази тема, :link: и си прецени сам, но моят съвет е, ако търсиш кола с повече товарна площ, насочи се към Рънър или Вагон...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...