Премини към съдържание

Вратичка за резервоара...


gepito-vt

Препоръчано мнение

Здравейте,колеги!

 

Вчера едно хлапе от една бензиностанция се опитвало да отвори вратичката преди да съм дръпнал лостчето.Бърках в жабката да си взема картата за намаление и докато го видя.....вече беше късно.Пластмасовата част на която е езичето,което освобождава вратичката е като разлепено и се вади.Някой може ли да ми даде съвет или описание как се сваля механизмът,за да се опитам да си го поправя?!

 

Поздрави на всички!

 

П.П.Писна ми от некадърни лапетии по бензиностанциите!Преди известно време искаха да ми наливат нафта а сега и това ..... :argue: :icon_n_furious:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Механизмът е на щипки .. Ако не се закопчава, значи ти е счупил щипките...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Утре сутринта ще огледам по-обстойно повредата,и какво може да се направи.

 

Благодаря на бате Марин и бате Вальо за съветите! :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, имате ли представа, как може да се закрепи временно спукан резервоар, в момента леко капе - дали ако се залепи с кит над и около местото където е прокапал ще издържи 1 месец? Или бензина ще разяде кит-а?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, имате ли представа, как може да се закрепи временно спукан резервоар, в момента леко капе - дали ако се залепи с кит над и около местото където е прокапал ще издържи 1 месец? Или бензина ще разяде кит-а?

Аз съм лепил метален резервоар с епоксидна смола и имаше ефект. Само трябва да се източи горивото и да се почисти добре. Ако пробива е по голям се маже с лепилната смес, после марля отгоре и пак лепилото. Това разбира се беше доста отдавна когато нямаше други химии. Сега може да се предлага и друго по подходящо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,колеги!

 

Вчера едно хлапе от една бензиностанция се опитвало да отвори вратичката преди да съм дръпнал лостчето.Бърках в жабката да си взема картата за намаление и докато го видя.....вече беше късно.Пластмасовата част на която е езичето,което освобождава вратичката е като разлепено и се вади.Някой може ли да ми даде съвет или описание как се сваля механизмът,за да се опитам да си го поправя?!

 

Поздрави на всички!

 

П.П.Писна ми от некадърни лапетии по бензиностанциите!Преди известно време искаха да ми наливат нафта а сега и това ..... :argue: :icon_n_furious:

Аз бих си купил механизма от някоя автоморга. Не вярвам механизма с вратичката да струва повече от 10-тина лева. Ако не се продават Каризми на части около Велико Търново, аз ти го подарявам този механизъм, пък на някоя от бъдещите клубни срещи ще почерпиш. Само си намери човек на който да го предам в София.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... Ако не се продават Каризми на части около Велико Търново, аз ти го подарявам този механизъм, пък на някоя от бъдещите клубни срещи ще почерпиш.....

 

Благодаря за жеста Данчо!Току що го отстраних проблема.....засега.Самото жило се води по една втулка,която държи(фиксира)жилото към самия механизъм за отваряне.Та тази втулка се беше извадила.Сед като я сложих на мястото й(тя си щраква в каналчето),всичко заработи.

Само не мога да си обясня,как аджеба е излязла от гнездото си тази втулка?! :dntknw:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гепи, коя е тази бензиностанция, че да внимавам, ако зареждам там?

 

Лукойл до телферите.

 

Мисля,че е крайно време да се видим и запознаем с тебе на по кафе.Все пак В.Търново не е толкова голям,нали!

Редактирано от gepito-v
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имам друг проблем. Не може да се отваря самата вратичка за резервоара... дърпам отвътре бутончето, чува се че прещраква (т.е. това дето колегата му се е отлепило си е здраво), но не отваря вратичката сама (трябва с помощта на някой). Като го отворихме видяхме, че една желязна джунджурия се е отлепила/счупила/паднала.. и не знам как трябва да е правилното й положение, та ще помоля някой с Каризма ГДИ '98 ако може да снима около резервоара (с отворена капачка, да се виждат щипките, които прищтракват и затварят) за да видя как трябва да се напасне, че въображението ми сега не стига... Благодарско предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, бръкна ли от вътрешната страна, през багажника - да видиш дали не се е откачило жилото?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, бръкна ли от вътрешната страна, през багажника - да видиш дали не се е откачило жилото?

Аз от там бях се засилил да бъркам,разглобих цялата пластмаса в багажника..........,но няма никакъв отвор.Варианта според мен е свързан с по-голяма гимнастика-със сваляне на броня и т.н.,сиреч отдолу.

 

А желязна джунджурия видях само на захващането на самата вратичка(нещо като кука),което служи за задържането и.В самия механизъм не видях метални елементи.Той се сваля като се бръкне между ламарината и пластмасата и се натиска леко,защото е на щипчици(както каза Марин).Има същата щипка и отвътрешната(обратната страна).След като се извади механизмът се преглежда,кое точно не му е наред.

 

Надявам се да съм бил полезен!

 

Поздрави на всички! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имам друг проблем. Не може да се отваря самата вратичка за резервоара... дърпам отвътре бутончето, чува се че прещраква (т.е. това дето колегата му се е отлепило си е здраво), но не отваря вратичката сама (трябва с помощта на някой). Като го отворихме видяхме, че една желязна джунджурия се е отлепила/счупила/паднала.. и не знам как трябва да е правилното й положение, та ще помоля някой с Каризма ГДИ '98 ако може да снима около резервоара (с отворена капачка, да се виждат щипките, които прищтракват и затварят) за да видя как трябва да се напасне, че въображението ми сега не стига... Благодарско предварително!

 

Ако скоро имаш път към централна България,с радост ще ти помогна,но за момента аз не мога да мръдна защото чакам радостта на живота ми до края на месеца! :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен/карам седан/, жилото минава между външната ламарина на калника и една друга тенекия, която е около гнездото на амортисьора. Образува се нещо като джоб - към 15 см широк и неизвестно/вероятно към 40 см/ дълбок......

Идеален е за криене на 2.5 л бира и два-три суджука.... :lol:

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А желязна джунджурия видях само на захващането на самата вратичка(нещо като кука),което служи за задържането и.

Точно!! На срещата я разгадахме и оправихме :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...