Премини към съдържание

Седан - спортбак


dimy

Препоръчано мнение

Колеги като ходих в БС , ми казаха , че няма никаква разлика между 2-та модела , като ускорение , разход и обем . Аз съответно не им повярвъх ( се пак дизайна влияе до голяма степен) и се порових малко в нета , и излеза , че седана е по пъргавата верисия . За инфото съм ползвал autoweek.nl и catalog.auto.ru

Вие какво мислите по въпроса??? Любопитен съм какво пише и във книжките на колегите ? :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги като ходих в БС , ми казаха , че няма никаква разлика между 2-та модела , като ускорение , разход и обем . Аз съответно не им повярвъх ( се пак дизайна влияе до голяма степен) и се порових малко в нета , и излеза , че седана е по пъргавата верисия . За инфото съм ползвал autoweek.nl и catalog.auto.ru

Вие какво мислите по въпроса??? Любопитен съм какво пише и във книжките на колегите ? :icon_blush:

Не мисля, че ще усетиш разликата. Ако обаче ти трябва да качиш по-обемист багаж, то тогава Спорт-седана остава на зад, за разлика от Спортбека, окйто е по-добрият вариант за товарене.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В моята книжка пише само за седан версията. Но Васко е прав - и да има някаква разлика в динамика и разход, то тя е на хартия и няма да я усетиш. В един брой на Ауто Билд Германия бяха писали, че Лансър спортбек дизел ускорява от 0-100 за 9,3 сек. :icon_hmm: , което е по-добро от на седана.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Беше ми любопитно , иначе много ясно ,че няма да я усетим , така или иначе колата вече е поръчана ,пък и на живо дизайна на спортбека ми хареса повече от на седана. Но се пак аеродинамиката си оказва влияние и ми беше любопитно що от БС дават колите с еднакви показатели , а и някаде ми се мерна , че разликата между 2-те е 130 кг :o .Говоря за бензиновите.

Редактирано от dimy
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Беше ми любопитно , иначе много ясно ,че няма да я усетим , така или иначе колата вече е поръчана ,пък и на живо дизайна на спортбека ми хареса повече от на седана. Но се пак аеродинамиката си оказва влияние и ми беше любопитно що от БС дават колите с еднакви показатели , а и някаде ми се мерна , че разликата между 2-те е 130 кг :o .Говоря за бензиновите.

Ами то само от петата врата си с около поне 80кг в повече. После малко от задните колони и греди и си готов. От Б.С. не им се работи, а ти искаш да ти обясняват за някакви си разлики там. :giggle:

Тези които ти представят колата имат една единствена цел, а тя е да си купиш от тях :icon_rock: . Дали седан или бег е без значение.

И друго, тея ускорения, разходи и други подобни показатели, вобще не ги гледай.

Това са коли за разходка и работа.

Предразполагат за по-безотговорно шофиране но, за състезания не стават, макар че имат доста предимства от повечето параходи в техния клас. Спортното и динамично излъчване, са за заблуда на противника, но и това е част от битката за спечелване на клиенти. :icon_thumbup:

 

Със здраве и удоволствие да си я караш колата. :icon_thumbup:

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От месец и половина вече карам Спортбега,допреди това имах Рено Лагуна 95год.Бях поставил този въпрос във форума защотот се двоумях между Лансер и Корола.У Лансера ме смущаваше точно това ,че бавно набира,по тромав от старата ми Лагуна???Сега мога да ти кажа,че това е без значение.Комфорта,екстрите,возията,вида на автомобила те кара да се чувстваш друг човек.А и къде ще се ускоряваш,като няма пътища и зъдръстванията са адски.Що се отнася до момчетата в БС Пловдив Краси и Илия :worthy: няма такав екип като тях :mitsu-smiley: .Ако си поръчал Спортбег,задължително си сложи и парктроник.Аз се поциганих за 200-лв,и сега съжалявам жестоко.Аиде и като я вземеш безавариино каране :drag:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имаме Лагуна 97 г и Лансер Спортбек. Рядко ми се налага да карам Лагуната, но е голяма мъка....Е, вярно, че е дизел, а бижуто е бензин...

Та..Бижуто е на около 12 000 км и честно да ви кажа, започна да се отпушва след 7-8000 км. Не разбирам и не мога да дам супер компетентно мнение- но със сигурност колата , както се казва като чели се отпуши.

Иначе, количката си върви. И със сигурност, когато в багажника няма 5 сака с дрехи за морето, е доста по бърза. :icon_blush:

Знам, че не е тука мястото, но искам да ви питам: Като пуснете климатроника, усещате ли разлика в ускорението на колата?Става ли по тромава?Доколкото знам не би трябвало...но аз усещам разлика!

Колега, като си вземеш колата, карай я с кеф и и се радвай.

И все пак всички знаеме, че не купуваме състезателни коли, а както е казал Васето - за разходка и работа!Освен заради дизайна, при мене голяма роля в избора изигра и обема на багажника. Въпреки, че както ви казах - и този не ми стига...

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

borisli, специално нашите коли не могат да се похвалят с возия като че ли :). На мен в началото ми харесваше, защото стои по-спортно, но напоследък взе да ме дразни, защото заради шибаните пътища се получават вибрации... Споделям мнението ти за Краси и Илия обаче. Пичове отвсякъде и съм адски доволен от работата ми с тях. То оплакванията са повече към сервиза на БС. Направо човек да го е страх да си закара колата...

 

MiraBel, трябва ти повече мощност в излишък, за да не усещаш разликата, но при нашите няма как, особено CVT-то.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...