Премини към съдържание

Въпрос за имобилайзер на Space Star


Препоръчано мнение

Здравйте, от другата седмица ще ставам собственик на Space Star 2001 г. дизеловия двигател който е 102 к.с. Въпроса ми е слдният: знаете ли този модел и година имат ли вграден имобилайзер, защото от автокъщата от която ще го взема незнаят има или няма колата имобилайзер. Аз самия незнам как да проверя ако има някаде лампичка или нещо коато да подсказва? Гледайки ключа нищо не издава има ли в него чип или не.

 

Другото, което бих искал е да питам каде мога да обслужа колата в Пловдив освен в сервиза ма Мицубиши, че там ще ми резнат главата. Искам пак хората да разбират не става въпрос в някой гаражен сервиз кадето ще видят колата за първи път и ще кажат давай тука ще се справим. Трябва да сменя масло, ролки и ремък все пак искам да съм спокоен. Благодаря на всички които биха ми помогнали аз също като вас съм фен на марката Мицубиши. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За имобилайзера - не знам, но за обслужването нямаш проблеми! Има двама майстори, накоито спокойно можеш да си повериш колата в Пловдив - Milen_z и батко ми Марин (Mario64) Той е в Стамболийски, но то си е като квартал на Пловдив.... И третият вариант е Ратола. Където и да отидеш - можеш да си спокоен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За имобилайзера - не знам, но за обслужването нямаш проблеми! Има двама майстори, накоито спокойно можеш да си повериш колата в Пловдив - Milen_z и батко ми Марин (Mario64) Той е в Стамболийски, но то си е като квартал на Пловдив.... И третият вариант е Ратола. Където и да отидеш - можеш да си спокоен.

 

Благодаря rosko може да потърся Milen_z защото на този етап няма да взимам винетка и затова Стамболийски ще отпадне ако имаш телфон на Milen_z да се свържа с него ще съм ти благодарен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има имобилайзер - чип в пластмасовата част на ключа. Пробвай да запалиш - ако успееш - всичко е наред. После завий хубаво пластмасовата част на ключа с алуминиево домакинско фолио. Ако пак запали, пипано е нещо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря rosko може да потърся Milen_z защото на този етап няма да взимам винетка и затова Стамболийски ще отпадне ако имаш телфон на Milen_z да се свържа с него ще съм ти благодарен.

Виж този линк, той е профила на Milen_z http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showuser=473

Аз имам същия автомобил 2002г. има имобилайзер.Доволен съм много от него. Успех със смяната на консумативите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията относно имобилайзера аз също си мисля че трябва да има понеже колата е все пак 2001 година. Като отида да слагам аларма ще питам там да проверят момчетата и да си кажат мнението... когато имам отговор ще пиша за да помогна и на друг ако търси подобна информация след време :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всички автомобили след 1995г. имат чип(имобилайзер) в ключа. Дубликат на ключа с чипа в него правят само оторизирани специалисти. За Пловдив http://www.kluchar-bg.com/ При програмираето на нов ключ има възможност да се изтрият старите ключове които са останали в стария собственик и да се запишат само новите в компютъра на колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всички автомобили след 1995г. имат чип(имобилайзер) в ключа. Дубликат на ключа с чипа в него правят само оторизирани специалисти. За Пловдив http://www.kluchar-bg.com/ При програмираето на нов ключ има възможност да се изтрият старите ключове които са останали в стария собственик и да се запишат само новите в компютъра на колата.

Ключ+нарязване+убочение приблезително 140лв от Дарс Ауто

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оригинален ключ в Ратола струваше около 60лв. Нарязването е около 15-20лв. И после обратно в Ратола програмирането е безплатно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Благодаря за съветите за ключа. Аз отидох да питам тук: http://www.kluchar-bg.com/ защото това беше първия отговор за изработка на автомобилни ключове и знаете ли каолко пари ми искаха ми 170 лв. :icon_doh: разбира се ключа беше оригинален. Ше видя за Ратола както казва Милен, защото имам само един ключ и трябва да си направя за вбъдеще още един задължително. :)

Редактирано от Стефан Чешмеджиев
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...