Премини към съдържание

Цени на някои части?


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

От край време си търся Еклипс, 92-95 и просто искам да съм наясно какви са цените на някои от основните части- говорим за не оригинални части но не и боклуци.

Просто искам да си калкулирам възможните разходи по колата след като я купя.

 

Ако можете да ми дадете примерни цени на следните части:

-Амортисьори

-Ремъци- ангренажен, алтернаторен

-Филтри

-Накладки и дискове

-Съединител

-Стъкла- ако има нещо пукнато да го имам в предвид

-Лагери + главина

-Шарнири и там другите му неща по окачването

 

Мерси предварително, пък дано стана един от вас в скоро време:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми зависи на кой модел са, но не са скъпи .........е, разбира се ,зависи и коя модификация е, и какво изпълнение е ,

Моя Еклипс беше 2003 година Спайдер ,УС изпълнение , окачването е едно към едно с това на Галант Е5Х, или Галант А2, Е6х и т.н....... :D главини, полуоски, шарнири(макар че те вървят с носачите) накрайници и т.н. са все едно към едно с на Галант тези модели............ :D Сега ,за амортесиори, може да има разлика , но тя едва ли ще е конструктивна ,по скоро да е по твърдо,да са специални газо-маслени и т.н. така да , но иначе конструктивно ,мисля че са еднакви, поне външната им конструкция.............( защото може вътре да са различни конструкциите ,с оглед по стабилно окачване като цяло, но това теб може и да не те грее............) :D

Относно моторите, ми зависи с кой мотор си , ако е с 1.8-2.0 литровите мотори, ремъци има и те са като на другите ( Галант моторите) може да има някакви изменения ,но има и се продават , на моята мотора и беше рядко срещания в БГ (2.4 16 кл. мотор) и си имаше всякакви части за него......... :D Така че не се шашкай много относно частите............... :D

Проблема е по скоро в търговците ,например аз търсих лагер на главината аза моя Еклипс, и те ми обявиха една космическа сума от 660 лв. :icon_censored: а то е като на Галанта лагера ,и струваше 110-170 лв. КОйо...........това го правят нарочно ,щото като им кажеш Еклипс ,някак си звучи по тъшкарско по скъпо и те веднага ти скачат....... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

В зависимост от модификацията частите са същите като на Галант (с малки изключения).

Цените са ориентировачни и са на качествени продукти.

 

- Амортисьори - 150 лв (Koni, Kayaba, Tokico)

- Ремъци- ангренажен, алтернаторен - (Ангренажен - 100 лв. Federal Mogul, SUN, Mitsoboshi), Ролка - Koyo, NTN - около 80 лева.

- Филтри - Japan Parts - въздушен 30 лв., маслен 15 лв.

- Накладки и дискове - Накладки - предни, задни - 60 - 80 лв.

- Съединител - 280 - 350 лв.

- Стъкла- ако има нещо пукнато да го имам в предвид - (пукнато - рециклира се)

- Лагери + главина 160 - 200 лв (лагер - главина)

- Шарнири и там другите му неща по окачването - различно, но поносимо - (биалетка - 30 лв., шарнир 40 - 50).

 

Имай в предвид, че търговците като чуят Еклипс и веднага завишават цената. Някои от частите са съвместими с корейските Хюндай и са качествени.

Другото ти го е казал DJ Tymbi :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси пичове,

 

Успокоително звучи- аз в момента карам Опел Астра '95 2.0 16v и съм много доволен от цените на частите- като за Опел:)). И се бях стреснал че за Еклипс-а нещата ще са много по тежки но изглежда че хич не е зле положението:)

 

Ще се обадя като купим нещо :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Мерси пичове,

 

Успокоително звучи- аз в момента карам Опел Астра '95 2.0 16v и съм много доволен от цените на частите- като за Опел:)). И се бях стреснал че за Еклипс-а нещата ще са много по тежки но изглежда че хич не е зле положението:)

 

Ще се обадя като купим нещо :icon_thumbup:

 

 

Трудно ще намериш спортна кола на 10 години с добър двигател, съвета ми е : намери един ЕКЛИПС с проблемен двигател, аз ще ти продам отремонтиран двигател 4G63 DOHC 16V 150 коня на 10 000км. с документ. Правих го за моя Еклипс с оригинални части но после го смених с 4G63 Turbo - даже мога да ти го сменя безплатно.

-нови осн.и биелни лагери,сегменти,гарнитури,вложки,семеринги,шлайфана глава,паснати клапани. тел.0886144734 Варна 052379006

 

 

 

прередактирано от модератора.

Моля, пишете на кирилица. :icon_bye:

post-362-1138550458_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...