Премини към съдържание

Проблем с тоците!


Препоръчано мнение

Здравейте,имам голям проблем с тоците.Отключвам си колата с алармата както си му е реда,влизам,слагам панела,тръгва музиката,давам на контакт,завъртам и...тока изчезва някъде!След това докато не откача клемата на акумулатора не се оправя...Първоначално мислих,че е от лош контакт,но се оказа,че не е от това.Друг път пък в движение както си карам тока изчезва и се появява все едно реле го пуска и спира...Започва като мигач да се чува и лапичката за абс-а започва да мига точно като тази на мигача.Просто не знам от какво е...И този проблем се появява когато си поиска...Давайте идеи какво може да бъзика така колата... :icon_censored:

Редактирано от DaNy SHaDy
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,имам голям проблем с тоците.Отключвам си колата с алармата както си му е реда,влизам,слагам панела,тръгва музиката,давам на контакт,завъртам и...тока изчезва някъде!След това докато не откача клемата на акумулатора не се оправя...Първоначално мислих,че е от лош контакт,но се оказа,че не е от това.Друг път пък в движение както си карам тока изчезва и се появява все едно реле го пуска и спира...Започва като мигач да се чува и лапичката за абс-а започва да мига точно като тази на мигача.Просто не знам от какво е...И този проблем се появява когато си поиска...Давайте идеи какво може да бъзика така колата... :icon_censored:

 

Почисти добре клемите и полюсите на акумулатора.

Провери минусовия кабел как е свързан към купето на автомобила.

Провери кабела, който свързва двигателя и купето/ шасито/.

Провери плюсовия кабел как е свързан към блока на предпазителите.

Провери плюсовия кабел как е свързан към стартера.

Смени акумулатора със друг за проба.

Остава контактния ключ, но там е по-сложно.

 

Прилича на лоша връзка.

Редактирано от Peter G
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще ги направя тези неща.Мерси!Тази вечер ми го направи отново този отвратителен номер...Едвам съм я прибрал до нас,защото не може да се форсира(като спре тока и стрелката на оборатомера като "чистачките" на dj-ските усилватели)По едно време се пооправи,но от време на време все едно гаснеше и се палеше пак сама,като се включат перките и ми премигват светлините...Не знам просто от какво може да е.

Редактирано от DaNy SHaDy
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем. Оправи се с нови клеми, въпреки че старите изглеждаха ОК. Търси проблема в тази област, която ти описа колегата по-горе.

Редактирано от shades
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем. Оправи се с нови клеми, въпреки че старите изглеждаха ОК. Търси проблема в тази област, която ти описа колегата по-горе.
А точно така ли ти правеше колата,все едно реле ти спира и пуска тока и се чува като мигач?Това най-много ме притеснява...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А точно така ли ти правеше колата,все едно реле ти спира и пуска тока и се чува като мигач?Това най-много ме притеснява...

 

Обикновено става така - когато има лоша връзка, и протече висок ток, поради нарушена контоктна повърхност напрежението прекъсва. Тогава токът рязко намалява и по-слабия ток пак протича.Наново обаче се включват можните консуматори - ABS-а например, тока пак нараства и така всичко се повтаря. Но все пак това е предположение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...все едно реле ти спира и пуска тока и се чува като мигач...

Ако алармата ти има вграден имобилайзър, е възможно той да прави проблем с такива симптоми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

аз имах същият проблем, при който се получаваше ефекта със стрелката на оборотомера

оказаха се .... клемите на акумулатора

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А точно така ли ти правеше колата,все едно реле ти спира и пуска тока и се чува като мигач?Това най-много ме притеснява...

Абсолютно същия проблем беше. Видях, че си решил проблема с шкурката, но те съветвам да ги смениш. Оригиналните са доста кофти, а повечето по магазините се цепят много бързо. Пичовете в Ратола Пловдив ме светнаха да си взема месингови и оттогава заспа работата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...