Премини към съдържание

Парктроник и Bluetooth в едно


Препоръчано мнение

Тъй като имам намерение да си поставям парктроник и от известно време оглеждам едно такова устройство, само че е нещо от рода /всичко в едно/. Пишат на указанията, че е с огледало, безжична връзка от датчиците има Bluetooth за връзка с телефон, че и УКВ трансмитер и други джаджи.

Предлага се в доста сайтове за електронна търговия, единия с въпросното устройство е този тук.

 

Че да питам колеги - дали някой е по запознат с тоя продукт или да не е някой ментак. Иначе успокояващото е че има и 12 месеца гаранция, но все пак който знае повече - ще съм благодарен да сподели. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хм,и на мен ми предизвика вниманието това нещо........ :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като имам намерение да си поставям парктроник и от известно време оглеждам едно такова устройство, само че е нещо от рода /всичко в едно/. Пишат на указанията, че е с огледало, безжична връзка от датчиците има Bluetooth за връзка с телефон, че и УКВ трансмитер и други джаджи.

Предлага се в доста сайтове за електронна търговия, единия с въпросното устройство е този тук.

 

Че да питам колеги - дали някой е по запознат с тоя продукт или да не е някой ментак. Иначе успокояващото е че има и 12 месеца гаранция, но все пак който знае повече - ще съм благодарен да сподели. :rolleyes:

 

 

Колега ползва такова устройство вече 3-4 месеца(може да не е същия модел)

 

Като цяло е доволен.Ето как го описа:

1. Разчита на звуковата индикация ....не гледа в огледалото и съответните цифрички

2. Добро сработване на датчиците

3. Понеже е безжична връзката между огледалото и централата - лесно за монтаж

 

говорили сме по GSM-а - връзката през Bluetooth-а и микрофончето е чудесна

 

За тези пари е супер :icon_thumbup:

 

П.С. На моя парктроник дисплея и пищялката останаха в празнината между калника и багажното отделение (така вече цяла година :icon_blush: )Затова пък, когато паркирам и писука пешеходците го чуват и се отместват ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...когато паркирам и писука пешеходците го чуват и се отместват ;)

 

хахах :) то и на големите камиони има такова :)

 

Аз си взех от стандартните китайски парктроници с 4 датчика и диспелйче/пускулче. (мисля, че $29.99 беше с доставката). Много съм доволен, дисплея го лепнах на тавана отзад, до третия стоп, че ме мързеше да опъвам кабели до отпред. Единствения проблем е, че цифрите ги гледам в огледалото и са ми наобратно... ама тъй или иначе основно по звуковата индикация се ориентирам. А има и едни квадратчета дето растат от малко зелено до голямо червено за всяка страна, в случай че не разчетеш цифрите или си глух. Та идеята ми беше, че ако не ти е толкова критично хендсфриито по-добре мини с по-евтиния вариант. А и предполагам това огледало няма "затъмняване".

 

Говоренето по телефона отвлича вниманието от пътя... не е добра идея попринцип.

 

едит: Добрата вест е, че на каризмата може без сваляне на бронята и дупчене по купето да се монтира, има конструкционни отвори на дъното на багажника. Аз за около 2 часа се справих.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги благодаря за отзивите и мненията. Наистина има и доста по-евтин вариант и е само парктроник и без другите неща. На същия принцип в огледалото. Обаче мисля че хендсфриито хич не е за подценяване като придобивка и то с дисплей за изписване на номера от който се звъни. Дали може да изписва и имена - едва ли. Ако обаче модела е сполучлив и работи кадърно си струва за тия пари.

 

Дори искам да помоля колегата pepes - можеш ли да провериш на твоя познат неговото дали е същото като модел. Щото нали е бил доволен от неговото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги благодаря за отзивите и мненията. Наистина има и доста по-евтин вариант и е само парктроник и без другите неща. На същия принцип в огледалото. Обаче мисля че хендсфриито хич не е за подценяване като придобивка и то с дисплей за изписване на номера от който се звъни. Дали може да изписва и имена - едва ли. Ако обаче модела е сполучлив и работи кадърно си струва за тия пари.

 

Дори искам да помоля колегата pepes - можеш ли да провериш на твоя познат неговото дали е същото като модел. Щото нали е бил доволен от неговото.

 

 

Ето ти линк към неговия модел.

Мисля че е същото....

Каза че на огледалото не стига една цифра за да се изпише целия номер който те търси - и съответно не може да направиш пренабиране след това.

 

Иначе е много накефен :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти линк към неговия модел.

Мисля че е същото....

Каза че на огледалото не стига една цифра за да се изпише целия номер който те търси - и съответно не може да направиш пренабиране след това.

 

Иначе е много накефен :icon_rock:

 

Благодаря ти пак. :icon_clap: Ми то модела е точно същия. А щом е накефен, значи и аз ще съм назад с 150-160 лв. :icon_blush: Хм това че на дисплея не му достигало място е много озадачаващо. А дали може да изписва имената от телефонния указател и да не би да има някаква памет и да е необходимо тия 200 номера да се вкарат. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти пак. :icon_clap: Ми то модела е точно същия. А щом е накефен, значи и аз ще съм назад с 150-160 лв. :icon_blush: Хм това че на дисплея не му достигало място е много озадачаващо. А дали може да изписва имената от телефонния указател и да не би да има някаква памет и да е необходимо тия 200 номера да се вкарат. :rolleyes:

 

Не си е играл да ги въвежда...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има парктроници, които се проектират на предното стъкло заедно със скоростта. Един колега преди продаваше такъв, горе-долу същите пари е. Само че трябва да се види кой е производителя и да се намери от къде да се купи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето намерих темата за въпросното чудо на техниката:

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=10774

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То това като го гледам си е обикновенна светодиодна индикация и не мисля, че ще се вижда добре на слънце. Най малкото трябва да има поне някакво отразяващо проценти от светлината фолио. То по този начин всеки може да си обърне огледално екрана на GPS и да се проектира картата в/у стъклото. Нека колегата каже дали се вижда добре в/у стъклото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Той май го продаде, защото няма сензор за скоростта. Диодите предполагам ще са по-силнички с голяма насоченост на потока, това за навигацията трябва да има доста сериозна подсветка или проектор на :mitsu-smiley: ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За този, който се проектира на стъклото - аз имам същия и бях взел два тогава. Мога и още да докарам, но доставката е много скъпа и трябва да са няколко броя.

Вижда се достатъчно ясно и на слънце и вечер като яркостта сама се променя - има си светодиод и на по-светло свети по-силно. Датчика за скоростта се настройва и така го направих да ми показва реалната скорост по GPS, защото установих, че километража ми показва твърдо около 7% по-висока скорост от реалната. Има и две предупреждения и леко пиука аз съм ги настроил на 60 и 140 :icon_angel:

PS Само не съобразихме че трябва спийд сензор и се оказа че при мен има даже два, а при него няма...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Работата става сериозна.....

С тези системи 3в1 ще се окаже ,че покрай един паркроник може да се инсталира и микровълнова фурна за притопляне на сандвичи :giggle:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Работата става сериозна.....

С тези системи 3в1 ще се окаже ,че покрай един паркроник може да се инсталира и микровълнова фурна за притопляне на сандвичи :giggle:

 

Мноого е сериозна работата с джаджичката "всичко в едно". И за микровълнова фурна не знам, ама ако му добавят да има и антирадар в огледалото - те тогава става доста сериозно.

Шегуваме се, но това са все полезни неща.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е, че колкото повече неща, толкова повече вероятността да се прецака нещо... :( и накрая хвърляш цялото...

 

Хв1 не винаги е добра идея... ама ако вкарат антирадар в огледалото ще се замисля... :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относително евтин парктроник без датчици, доставката е 12 долара до БГ. Общо към 60 долара.Цената му сега е в канадски долари. Ето го

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

Банда,прочетох темата и понеже и аз съм се замислил да сложа една такава джаджа че ми писна с това паркиране (от София съм),някой може ли да ми каже къде могат да монтират това "чудо" на техниката.Ако може да прочета мнения специално за модела за който се говори в началото на темата от хора които го имат.В смисъл добър ли е,има ли проблеми някакви с него и т.н..Благодаря ви предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Банда,прочетох темата и понеже и аз съм се замислил да сложа една такава джаджа че ми писна с това паркиране (от София съм),някой може ли да ми каже къде могат да монтират това "чудо" на техниката.Ако може да прочета мнения специално за модела за който се говори в началото на темата от хора които го имат.В смисъл добър ли е,има ли проблеми някакви с него и т.н..Благодаря ви предварително.

Здравей колега, ако имаш предвид мен /щото аз бях отворил питането/, то не съм си го купил и за отзиви не мога да кажа. Но не че не ми харесваше, а просто излезнаха други финансови приоритети и така. Цялата комбинация на устройството ми се струва доста добра, но ако някой друг го има да си каже.

А пък за монтажа мисля, че всеки би се справил и сам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...