Премини към съдържание

Проблем с осветлението на таблото


Препоръчано мнение

Здравейте на всички. Значи появи се следният проблем, като натисна спирачка и със стоповете светва и осветлението на таблото.

Забелязах, че се появи този проблем след като днес минах през една голяма локва. Някой има ли идея каква може да е причината?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някъде някоя жица или клема се е умокрила яката. Чакай да изсъхне и да се оправи. После жиците, като отвориш капака горе в дясно ги виж, на мен не ми харесва там как са направени, или тези които влизат при предпазитлите (може да са едни и същи). Търси някъде там проблема. Ако нещо не е наред оправи го и после намотай хубаво с изолирна лента. Твоята няма ли кори отдолу?

Може и да е механичен прблем, при натискането на спирачката да закача нещо. Още един вариант: Няма достатъчно спирачна течност и ти святка лампата за това, ама жицата и не е закачена където трябва. Варианти много, трябва да отидеш на врачка или да я поразчарките и да видите от къде идва проблема. И внимавай много особено, ако някой друг ще го прави, да не ти подпали колата, като тества на късо :tok: . Виждал съм последствията от такъв майстор на 2-3 коли в най-добрия случай се стопява част от таблото с бушоните и някое реле, така че внимавай на кой ще дадеш да чагърка...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички. Значи появи се следният проблем, като натисна спирачка и със стоповете светва и осветлението на таблото.

Забелязах, че се появи този проблем след като днес минах през една голяма локва. Някой има ли идея каква може да е причината?

 

Би могло веригата на стоп светлините да е укъсила тази на габаритите и за това, като натиснеш стопа святка таблото . Погледни дали светят габаритите като натиснеш спирачката :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен беше така, не е проблем предполагам, защото се оказа изгоряла крушка на стоп-а. Разбрах от колегата цхе - това било нещо като примитивна сигнализация, че нещо по светлините не ти е наред. Смених крушката и се оправи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оправи се, крушката на десният стоп беше изгоряла. Сега всичко е ОК. Благодаря за съветите :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...