Премини към съдържание

Бордови компютър


KILL-JOY

Препоръчано мнение

Здравейте колеги :mitsu-smiley: ,

 

Гледах из форума, но не успях да намеря тема за бордовия компютър. Карам Каризма 1.8 GDI, 2000 г. и при мен това, което показва борд компютър е разхода на гориво, часа и едно пресечено с черта кръгче. Знам, че трябва да има и термометър, но при мен няма такъв. Чудех се дали датчикът е откачен, но нямам идея къде е.

Ако някой знае нещо, ще съм благодарен за малко помощ. :worthy:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Термометър има на бордовия компютър само на каризмите с климатик, на тия с климатроник се показва на диспея на климатроника външната температура. Май? :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Термометър има на бордовия компютър само на каризмите с климатик, на тия с климатроник се показва на диспея на климатроника външната температура. Май? :rolleyes:

Ами именно аз климатик нямам, правилно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С климатик е колата и знам, че по принцип на бордовия компютър има температура. За това ми е любопитно защо на моята няма. Прикачвам снимка, за да видите как изглежда. В горния ляв ъгъл би трябвало да е термометъра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз до колкото разбрах става на въпрос за модела след фейслифта, с големия дисплей на централната конзола (като на аватара на valboss)?

 

Вашите май не са такива.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за Каризмата след фейслифта, точно като на снимката на Valboss.

Днес гледах за датчик около радиатора, но не успях да намеря нищо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Просто я няма тази екстра.....Ако проблема беше в датчика на таблото щеше да изписва нещо от рода на -65гр. Това го пробвах на друга кола не точно Каризма, но това беше резултата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

А колата с оригиналното радио ли е?

 

Не знам защо нямаш термометър, но на оригиналното радио се намира бутона за боравене с борд компютъра и ако нямаш такова радио, ти отчита това което си гледал последно (р-д на гориво, оставащо гориво и др....)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Термометъра не е от тези екстри дето можеш да ги махнеш с бутона от радиото......Той си седи постоянно там, и щом го няма значи никога не го е имало, иначе няма начин да се скрие.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Имам въпрсо относно бордовия компютър. При мен температурата си е показва без проблем, но си смених радиото и сега не мога да сменя показателите на таблото (среден разход, оставащи километри и т.н.) става въпрос за каризма 1.8 GDI 2001година. Борд компютъра е на централната конзола. Освен копчетата за настойка на часовника има и 1 друг бутон в десния край, който е неактивен.

Въпроса ми е: този бутон използва ли се за нещо и как мога да сменя това, което показва на дисплея по друг начин освен с оригиналното радио.

Благодаря Ви.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

можеби имаш предвид http://prikachi.com/images/387/2857387t.jpgтози бутон?!

Служи за нулиране на показанията, среден разход гориво на сто километра. Трябва да го задържиш натиснат, повече от две секунди.

А как може да се смени показанието, без оригиналното радио, и аз не знам.:icon_n_ermm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

можеби имаш предвид http://prikachi.com/images/387/2857387t.jpgтози бутон?!

Служи за нулиране на показанията, среден разход гориво на сто километра. Трябва да го задържиш натиснат, повече от две секунди.

А как може да се смени показанието, без оригиналното радио, и аз не знам.:icon_n_ermm:

 

Да за него ставаше на въпрос. Благодаря все пак.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

можеби имаш предвид http://prikachi.com/images/387/2857387t.jpgтози бутон?!

Служи за нулиране на показанията, среден разход гориво на сто километра. Трябва да го задържиш натиснат, повече от две секунди.

А как може да се смени показанието, без оригиналното радио, и аз не знам.:icon_n_ermm:

 

 

За дисплея:

Пъха се ключът (не се завърта)

Натиска се и се държи безцветното копче под дисплея на компютъра - (reset-а)

Докато държим копчето, завъртаме ключа, така че да светнат индикаторите по таблото (не се запалва автомобила)

все още държейки натиснато безцветното копче, натискаме бутона в дясно - SET, с който се превключва между трите показания (среден разход, оставащи километри , средна скорост).

Избраното ще седи така докато не се смени отново по тази процедура.

 

Поздрави

Редактирано от redsxz
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пъха се ключът (не се завърта)

Натиска се и се държи безцветното копче под дисплея на компютъра - (reset-а)

Докато държим копчето, завъртаме ключа, така че да светнат индикаторите по таблото (не се запалва автомобила)

все още държейки натиснато безцветното копче, натискаме бутона в дясно - SET, с който се превключва между трите показания (среден разход, оставащи километри , средна скорост).

Избраното ще седи така докато не се смени отново по тази процедура.

Изпробвано, работи.:icon_clap:

Дали няма някакъв по-лесен начин, и в движение да се сменят?:icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Здравейте,

Днес се случи нещо мнооооооого странно. Дали от заметресението вчера :) или от проливните дъждове :icon_hmm: , не знам, но както съм писал по-горе на дисплея ми не показваше температурата (и така вече 3 години).

Както си карам днес сутринта, изведнъж се появиха градусите (странно) без да пипам абсолютно нищо. Помислих малко и се сетих че малко преди това минах през една голяма локва (не знам дали това не е повлияло нещо). Странното обаче е, че градусите се появиха и бяха 8, като постепенно започнаха да падат надолу. Преди да изгася колата бяха стигнали -6.

Ха сега някой може ли да даде предположение какво се случва. Явно има някъде датчик (или пък е откачен), но не е на мястото си.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отпред е някъде зад маската датчика.

 

Търсил съм го там хиляди пъти. Няма го.

След днешната случка си мисля, че е възможно просто жицата да е намотана някъде и да е мушната и сега от водата да се е получило нещо. Но дори не знам как би трябвало да изглежда този датчик.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://img42.imageshack.us/img42/6228/templq.png

 

Проследи го по кабела, ако не можеш да го намериш.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Проследи го по кабела, ако не можеш да го намериш.

 

То лошото е, че го няма кабела от пред. Ще е по-полезно да намеря точно от къде излиза от купето към коша.

Редактирано от KILL-JOY
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...