Премини към съдържание

Въпрос


Препоръчано мнение

Здравейте :mitsu-smiley: колеги. Искам да попитам някой дали се е опитвал да си боядише джантите на колата. Интересува ме най-вече подготовката. Търсих подобни теми с търсачката, но нещо не намерих очаквания резултат. Търсих и едно мнение което беше линк към някакъв чужд сайт, където един пич беше описал доста подробно, и със снимков материал даже, как направи оригиналните сиви джанти на червеното си ЕВО, черни с червен ръб. Някой ако може да ме опъти към тази тема ще бъда много благодарен. :worthy:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сам ли искаш да ги боядисваш или само да ги подготвиш за боядисване? В МАРГЕЛ преди 2 години за джанти 15ки ми взеха по 20 лева за самото боядисване, 10 лева за китване на джантите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм 100% сигурен, но мисля, че Емо си прави джантите така. Първо се минава на песъкоструйка, а после - прахово боядисване. Не можеш да го направиш сам. Опитай да се свържеш с него на лични Emil Dimitrov, модератор на редица раздели (със сигурност Колт)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За да се направи всичко качествено и резултата да е наистина впечатляващ и траен, първо трябва да се свали старата боя. Най-лесно и качествено става на песъкоструйка. Цените са м/у 15-25 лв на джанта. След това боядисването също е на цени м/у 80-160лв за комплект, в зависимост от боята и слоевете лак. които ще бъдат нанесени. Все пак почти сигурно е, че когато са втора употреба ще се наложи и допълнителна обработка, като китосване и т.н. Последните джанти , които купих 16" Алесио за 250лв, след всички прецедури, включително и леко изправяне , като крайна цена стъпиха близо 500, но станаха уникални, цвят светъл графит с едри метални частици.

Алтернативния и значително по-евтин вариант, стига да не сте си избрали специален цвят и да няма някакви поражения по джантите е, да се минат с 2 вида шкурка , за да се матират и после със спрей да се пръснат и след това лак. Недостатъка на този метод е, че покрутието не става особено трайно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип мисля да се опитам сам. Ако не се справя тогава евентуално ще потърся някой майстор.

 

Ако е за направи си сам :link:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако е за направи си сам :link:

 

 

От линка който си дал колега, разбирам че и ти сам си си пръснал джантетата. Искам да те попитам ако е така дали наистина покритието не е трайно, а също и материали на някоя определена марка ли си ползвал? Мойте джанти са Zender (сиво със черно) аз искам да ги направя целите черни. Как ще е най- добре да постъпя? Благодаря на всички за съветите и да се надяваме че до края на другата седмица ще сам ги направил вече и ще кача снимки да ви ги покажа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От линка който си дал колега, разбирам че и ти сам си си пръснал джантетата. Искам да те попитам ако е така дали наистина покритието не е трайно, а също и материали на някоя определена марка ли си ползвал? Мойте джанти са Zender (сиво със черно) аз искам да ги направя целите черни. Как ще е най- добре да постъпя? Благодаря на всички за съветите и да се надяваме че до края на другата седмица ще сам ги направил вече и ще кача снимки да ви ги покажа.

[/quot

зсравейте на всички.нов съм във форума но разбирам малко от пдготовка.

ако си ги правиш сам в домашни условия чети следните указания:

1:изправи джантите ако са криви

2:купи си малко шкурка-p 150,3мp p 240,2м.ошкури ги.

3:шприц(филер) във флакон(спрей),нанасяш 2-3 ръце от разстояние 30см с интервал 10 мн.съхнене 3ч при t25 -26 градуса.

4:след като е вече сух филера се шкури с вовна шкурка.p 800,p 1000.smirdex или 3м.

5:

измиваш,подсушаваш и обезмасляваш(антисил)

6:спрей за джанти(body,mipa)2-3 слоя от 30 см. интервал от 10 мн

7:след като покритието изсъхне нанасяш лак пак спрей от същото разстояние.материалите са около 25-30 лв.ако не се справиш сам иди при професионален бояджия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

зсравейте на всички.нов съм във форума но разбирам малко от пдготовка.

ако си ги правиш сам в домашни условия чети следните указания:

1:изправи джантите ако са криви

2:купи си малко шкурка-p 150,3мp p 240,2м.ошкури ги.

3:шприц(филер) във флакон(спрей),нанасяш 2-3 ръце от разстояние 30см с интервал 10 мн.съхнене 3ч при t25 -26 градуса.

4:след като е вече сух филера се шкури с вовна шкурка.p 800,p 1000.smirdex или 3м.

5:

измиваш,подсушаваш и обезмасляваш(антисил)

6:спрей за джанти(body,mipa)2-3 слоя от 30 см. интервал от 10 мн

7:след като покритието изсъхне нанасяш лак пак спрей от същото разстояние.материалите са около 25-30 лв.ако не се справиш сам иди при професионален бояджия.

 

Благодаря за отговора колега, точно от такъв имах нужда. Заслужено имаш :icon_drunk: от мен. Още утре ги започвам и ще прикача снимки щом са готови. :dj: :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....Искам да те попитам ако е така дали наистина покритието не е трайно, а също и материали на някоя определена марка ли си ползвал? .....

 

Ами за сега всичко си е на мястото, боята съм я взел от Метро ( при аксесоарите за автомобилите ).

Ако стане нещо и падне боята (засега се сържи - 5-6 пъти е мита безконтактно) пак ще напръскам със спрея, поне варианта който ползвам е нискобюджетен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...