Премини към съдържание

Пирон в гумата ...


f18

Препоръчано мнение

Вчера ми се случи следнта тъпа БГ-случка - бях паркирал Лансера на уличката успоредна на парка "Заимов" - зад блоковете - близо до една поредица гаражни сервизчета, на място което си е точно удобно за паркиране, което не пречи на никого, където паркират редовно множество и различни коли и където съм паркирал старата си кола стотици пъти ...

Та като тръгнах, след констатиран лек шум задна дясна гума, открих че в нея има забит пирон (по точно остър болт). Явно някой злобар го е направил - такова забиване няма как да стане случайно.

Ходих после на гумаджия и той ми я залепи с вътрешна лепенка.

 

Въпросът ми към вас е доколко една такава вътрешна лепенка оправя нещата?

И доколко една такава гума може да бъде надеждна за вбъдеще ...

и (понеже съм манияк на тема гуми и сигурност) дали не е уместно да я заменя с друга ???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера ми се случи следнта тъпа БГ-случка - бях паркирал Лансера на уличката успоредна на парка "Заимов" - зад блоковете - близо до една поредица гаражни сервизчета, на място което си е точно удобно за паркиране, което не пречи на никого, където паркират редовно множество и различни коли и където съм паркирал старата си кола стотици пъти ...

Та като тръгнах, след констатиран лек шум задна дясна гума, открих че в нея има забит пирон (по точно остър болт). Явно някой злобар го е направил - такова забиване няма как да стане случайно.

Ходих после на гумаджия и той ми я залепи с вътрешна лепенка.

 

Въпросът ми към вас е доколко една такава вътрешна лепенка оправя нещата?

И доколко една такава гума може да бъде надеждна за вбъдеще ...

и (понеже съм манияк на тема гуми и сигурност) дали не е уместно да я заменя с друга ???

Бъди спокоен - ако е направено качествено, а най-вероятно е, гумата е като нова.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само да те успокоя, че не си първия! :D

Миналата година имах няколко изтъпления на човешка простотия и завист. Като се почне от хвърляне върху колата на зърна черно грозде до винтове в гумата.

Понеже още с докарването на колата я закарах на пастиране (аз така му казвам), което всъщност бе консервиране на боята под 3 пласта тефлон, само с едно миене отвратителните виолетови петна от грозде изчезнаха.

Винта бе така навит, че гумата да спадне след 10-15 км, но за щастие я усетих навреме и мисля, че не успях да съсипя гумата. Отидох при гумаджията и с един фитил (така му казват мисля) ми я оправиха без да я свалят и така си запазих баланса от Япония.

 

Това са рисковете да имаш нов автомобил в България. Хората вместо да почнат да работят повече, за да могат и те да си позволят такова удоволствие, се чудят как да ти скроят някой номер. Тава е да не забравиш, че живееш сред хора, които не знаят защо са се родили и интелектуалното им ниво позволява да измислят само простотии.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, нямаш никакви грижи, относно лепенката на гумата, която са ти поставили. За предпочитане са вътрешните лепенки, но студена вулканизация.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само да те успокоя, че не си първия! :D

Миналата година имах няколко изтъпления на човешка простотия и завист. Като се почне от хвърляне върху колата на зърна черно грозде до винтове в гумата.

Понеже още с докарването на колата я закарах на пастиране (аз така му казвам), което всъщност бе консервиране на боята под 3 пласта тефлон, само с едно миене отвратителните виолетови петна от грозде изчезнаха.

Винта бе така навит, че гумата да спадне след 10-15 км, но за щастие я усетих навреме и мисля, че не успях да съсипя гумата. Отидох при гумаджията и с един фитил (така му казват мисля) ми я оправиха без да я свалят и така си запазих баланса от Япония.

 

Това са рисковете да имаш нов автомобил в България. Хората вместо да почнат да работят повече, за да могат и те да си позволят такова удоволствие, се чудят как да ти скроят някой номер. Тава е да не забравиш, че живееш сред хора, които не знаят защо са се родили и интелектуалното им ниво позволява да измислят само простотии.

 

 

О, колега, колко си прав, адски прав. Завистлив народ и туй то си е. Като че ли сме им виновни , че караме нови коли , че си ги гледаме и светят. Напълно подкрепям думите ти ....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай.Миналата година на събирането в Пампорово ми се заби една голяма рапидка и гумата изспускаше.Залепиха ми я и до ден днешен не съм имала проблеми с нея.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...