Премини към съдържание

Как се сваля дисплея на Спейс Стар


Препоръчано мнение

Здравейте,ако може някой да ми каже как се сваля дисплея на Спейс Стар 1,3.Има ли някаква тънкост,за свалянето не за оправянето.Предварително благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,ако може някой да ми каже как се сваля дисплея на Спейс Стар 1,3.Има ли някаква тънкост,за свалянето не за оправянето.Предварително благодаря.

Потърси с тъсачката или отвори на Спейс Стар от 5.06.08г.и прочети моето мнение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,ако може някой да ми каже как се сваля дисплея на Спейс Стар 1,3.Има ли някаква тънкост,за свалянето не за оправянето.Предварително благодаря.

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...ost&p=65375

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,ако може някой да ми каже как се сваля дисплея на Спейс Стар 1,3.Има ли някаква тънкост,за свалянето не за оправянето.Предварително благодаря.

Дърпаш първо задния капак нагоре той е на щипки,после и този над дисплея,след това дисплея е хванат с шравтове развиваш ги и вадиш буксите,не е сложно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дърпаш първо задния капак нагоре той е на щипки,после и този над дисплея,след това дисплея е хванат с шравтове развиваш ги и вадиш буксите,не е сложно.

 

Благодаря за конкретният отговор.Все още не съм го свалил защото ми се губи само един сегмент от часовника,но ако почнат и други ще го сваля.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за конкретният отговор.Все още не съм го свалил защото ми се губи само един сегмент от часовника,но ако почнат и други ще го сваля.

И това подлежи на ремонт

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След като махнеш задния капак (държи се на 4 щипки), развиваш 4-те винта, които държат предния капак и дисплея. Предния капак се държи и от две щипки, които откачаш с дърпане на капака нагоре. Откачаш двата куплунга (направих го без да откачам акумулатора. В описанието препоръчват, когато се правят такива неща, акумулатора да се изключи и да се изчака 1 мин.) и дисплея заедно с предния капак вече е в ръцете ти. Развиваш 4 винта, които държат дисплея към капака, след което разделяш пластмасовата му (на дисплея) от металната му част. Двете части остават свързани с два лентови кабела. От страната на пластмасовата част ще видиш около 80 спойки, наредени в права линия. Цялата платка е покрита с някакъв лак, който да я пази от влага, но пречи на запояването. С клечка за зъби го изстъргваш около въпросните спойки и след това ги презапояваш. Сглобяваш всичко и си готов. Мисля, че процедурата изисква известен опит за работа с поялник.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...