Премини към съдържание

2 въпроса: емблема / коректор


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

Имам 2 въпроса и се надявам да ми помогнете.

 

1. Скоро ми откраднаха малката емблемка от задния капак... :icon_censored: Остана само нещо като лепило с формата на емблемата... Поне са го направили така че нямам повреди. Въпросът ми е от къде мога да намеря такава и как е най-добре да я залепя?

 

2. Имам няколко малки петънца от ръжда по колата и малко по веждите над задните гуми. Искам да ги оправя, защото загрозяват Галанта. Казаха ми че понеже боята се води май хамелеон? не било лесно. Има ли начин да си ги оправя сам тези неща, защото са наистина на малка площ - колкото монета. Казаха ми следната процедура: шкурка, преобразувател, грунд, шкурка 2000 на водна баня и коректор. Имало коректори със същия цвят. От къде мога да купя такъв и добре ли ще стане? Някой има ли опит? Или да не си правя експерименти и да я водя на майстор - ама кой?

 

Благодаря ви предварително за съдействието!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наистина преди години имаше такива коректори, но май вече ги няма. Препоръчвам ти да отидеш при някой бояджия, защото боята ти е не само хамелеон, но и металик, т.е. върху боята имаш нанесен лак. За толкова малко петънце едва ли ще ти искат много пари.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Скоро ми се наложи да търся такъв "коректор", че цялата ми кола е в петна от чужди врати (тези хора как си отварят колите-направо не знам?), но нищо смислено не намерих. Продават нещо като фулмастер, който не може много да помогне. Има и нещо като пастел, но и той, като, че ли няма да ти свърши работа. Както казва Mitsubishi - старите лакове вече ги няма и по-добре иди на майстор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С лак за нокти същия цвят и водна шкурка, това ако е нещо съвсем малко, ако е по-сериозно бояджия. За боята - при повечето за да направят определен цвят трябва да се разбърка 100 грама минимум...

 

Ето и за емблемата:

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=8407

 

Вътре пише къде може да се намерят такива.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Проблема е, че бояджиите го таксуват, като цял детайл, който струва над 100 лева.

Има решение да се намери нова емблема от ливанските, които са малко по-големи и се залепва със силикон против дребни крадци.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колеги, ще препоръчате ли майстор, който ще свърши добре работата? И на разумна цена ако може :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако си в София, можеш да си вземеш коректор от Горубляне. Взимал съм, като лак за нокти е с четчица - идеален за малки драскотини. Стария ми Галант има разни драскотини, които много ме дразнеха. След минаването с коректора, трябва да се доближиш на 50см за да гизабележиш. Струва 3 лева, а номера на боята можеш да видиш на една плочка от долната страна на предния капак.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако си в София, можеш да си вземеш коректор от Горубляне. ...

 

Мерси колега, това звучи много добре. Само да ме ориентираш горе-долу къде точно на Горубляне, защото там има много паркинги, много коли, много нещо...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако идваш от МЕТРО и се движиш към центъра на Горубляне, подминаваш автоборсата, подминаваш разклона за Младост 3 и на 300 метра след него от лявата страна се намира магазинчето. Там са 2-3 магазина за авточасти и аксесоари и трябва да влезеш в последния!

 

http://img528.imageshack.us/img528/1188/69591893.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дали ще стане добре? :rolleyes:
Със коректор, абсурд...... :no2:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като за 3лв е екстра! По принцип в София е доста трудно да си опазиш колата от зажулвания и драскотини, пък като се появят трябва да останеш без кола за известно време, за да се пребоядисат дефектите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако идваш от МЕТРО и се движиш към центъра на Горубляне, подминаваш автоборсата, подминаваш разклона за Младост 3 и на 300 метра след него от лявата страна се намира магазинчето. Там са 2-3 магазина за авточасти и аксесоари и трябва да влезеш в последния!

 

Мерси много колега!

 

Аз за всеки случай реших да звънна в БС и да видя какво ще ми кажат. Ето:

 

1. Емблемката - 37 лева с доставка.

2. Коректора - 25 лева с доставка - 2 седмици.

 

И двете ги нямаха налични. Между другото ми казаха че имат нов телефонен номер на магазина: 9196 570 - качвам го ако на някой му трябва.

 

Ясно е че с коректор няма да стане като ново, но за някаква дреболия не ми се дава за пребоядисване на цял детайл. Разбира се, когато върху съответния детайл нещата надхвърлят някакви граници ще се дава на пребоядисване, то е ясно. Но за неща, които са 2x3 или 3x5mm и са без деформации просто не си струва според мен.

 

Някой знае ли свестен майстор, към когото мога да се обърна в бъдеще ако стане на въпрос за пребоядисване?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли свестен майстор, към когото мога да се обърна в бъдеще ако стане на въпрос за пребоядисване?
Аз знам един, ама ти е далече...... :D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Мерси много колега!

 

Аз за всеки случай реших да звънна в БС и да видя какво ще ми кажат. Ето:

 

1. Емблемката - 37 лева с доставка.

2. Коректора - 25 лева с доставка - 2 седмици.

 

И двете ги нямаха налични. Между другото ми казаха че имат нов телефонен номер на магазина: 9196 570 - качвам го ако на някой му трябва.

 

Ясно е че с коректор няма да стане като ново, но за някаква дреболия не ми се дава за пребоядисване на цял детайл. Разбира се, когато върху съответния детайл нещата надхвърлят някакви граници ще се дава на пребоядисване, то е ясно. Но за неща, които са 2x3 или 3x5mm и са без деформации просто не си струва според мен.

 

Някой знае ли свестен майстор, към когото мога да се обърна в бъдеще ако стане на въпрос за пребоядисване?

Само кажи като ти трябва и ще те заведа :icon_thumbup:

П.П. Много са добри! :icon_n_king:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само кажи като ти трябва и ще те заведа :icon_thumbup:

П.П. Много са добри! :icon_n_king:

 

Много ти благодаря Михти, ще се възползвам, ама нека се пооправи времето малко :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...