Премини към съдържание

Спешно - съединител


Gancho_

Препоръчано мнение

Здравейте. Моля помагайте спешно, че колата остана на улицата, да знам накъде да я дърпам.

От Русе съм, преди половин час ми се стори, че съединителя ми се държи странно. Имах работа за половин час, като се върнах - запалих, но вече съединителя ми бе много зле. Опитах да включа скорости - ама не би! Отворих капака, имаше доста голяма локва масло. Може да има и други такива теми, попрегледах форума, но не видях никъде тема за изтичане на масло. Моля ви, може и телефон да ми дадете - ще звънна да не пишете, че знаете как е със тегленето. Благодаря.

Колата е каризма 96 година 1,8 бензин

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не се лъжи да купуваш нови помпички, освен ако твоите не стават за нищо. Сменят им се гумичките и стават като нови.

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=1257

 

Ако няма от къде да ги намерите драсни едно ЛС до DJ-я сигурно ще се навие да прати.

За тегленето намираш двама да бутнат и на първа в движение... :icon_n_bash:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, би ми се искало да е така просто, но в тъмното ми се стори, че тече от пред на капака, но все пак е тъмно. Утре ще погледна по-добре. Сега дилемата ми е - майстора с гумичките по помпите, е на същото отстояние спрямо къщи и не знам накъде да поемам:-))))))))) Дали ще се оправя, снимките който видях от предния пост са на казанче под капака, а четох че има и в купето, къде ли е моето?:-))))))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Под капака са и двете помпички и резервоарчето, маслото е изтекло сигурно от долната помпичка.

Ако ще правиш опити тип "направи си сам", ако сложиш новите гумички неправилно може да ги повредиш, или да не връща маслото и съединителя да остане натиснат.

Третия вариант е да ги свалиш от колата и да ги занесеш на майстора. Сега колата къде е ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вече е пред къщи, ей сега ходих да си я прибера. Ти от къде си? Утре на светло ще я поогледам, ами до там ми стигат знанията. :-)))) Не съм и мислил сам да правя помпичката - аз да мога да я сваля сам, ще се радвам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По-вероятна причина е да има не добре стегната тръбичка, или проблем с пробката за обезвъздушаване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То тогава нямаше да изтече на веднъж, но е възможно.

Утре на светлото ще види от къде е изтекло.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, видях, ама пусти и леви ръце - като разбутам лостчето което влиза в помпата на съединителя, от маншончето тече. Сега ще търся да видя как се сваля тази помпа, предполагам, че е от гумено уплътнение. Ех, Русе, Русе - град на ограничените възможности..

Благодаря на всички заинтересовали се от моя проблем. Лека и доходна!

Приемам още съвети. Това, че стана светло и видях, че тече масло - не оправи проблема.. Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Даваш номер на рама. Мирослав ти изпраща едно ремонтно комплектче с куриер. Сменяте, обезвъздушавате и готово. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моля, оставете ми номер на телефон, ако не успея да сваля помпата до довечера - имам роднина който поназнайва, да я погледне и той. Няма да открием топлата вода предполагам, но все пак ако е това - да се обадя за въпросното комплектче.

 

А иначе номера на рамата ми е:XMCLNDA2ATF018121

 

 

БЛАГОДАРЯ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

е видях ама пусти и леви ръце като разбутам лостчето което влиза в помпата на съединителя от маншончето тече сега ще търся да видя как се сваля тази помпа предполагам че е от гумено уплътнение,ех русе русе град на ограничените възможности,благодаря на всички заинтерисовали се от моя проблем,лека и доходна,приемам още съвети,това че стана светло и видях че тече масло не оправи проблема,благодаря

 

 

22.50 без ДДС е ремонтния комплект за долната помпа на съединителя(Ратола). Пиши ми на ЛС , ако я искаш , за да се разберем как да ти я изпратя:)

 

Поздрави ! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ако не успея да сваля помпата до довечера имам роднина който поназнайва, да я погледне и той,няма да открием топлата вода предполагам,
Колега ! Като свалите помпата, огледайте хубаво работното цилиндърче, на добра светлина......Ако има вътре язвички, най добре си търси нова помпа.....Ако повърхноста е огледално гладка, тогава става само с гумички......
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, свалих я тази помпа - не съм бил толкова ляв, или това е елементарно(30-50 лв. при майстор). Дадох я в една фирма, занимаваща се с гумени уплътнения - казаха че нямало проблем(ей от това най-много ме е страх) към до час ставало. Благодаря за предложенията. Ако не стане - ще се възползвам, просто исках да станат по-бързо нещата. Благодаря.

 

 

Сега, някъде четох, че поставянето било по трудно. Има ли нещо което трябва да знам, моля за бърз отговор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички.

Имам съединител вече. Само за обезвъздушаването се притеснявам, че не стана така лесно, ама се надявам, да съм се справил. Ако идвате към Русе - имате почерпка.

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички.Имам съединител вече.Само за обезвъздушаването се притеснявам, че не стана така лесно ама се надявам да съм се справил.Ако идвате към Русе имате почеррпка.Благодаря

Бързо давай адреса и се приготви за събота.. :drive:

Ще дойдем към 12.00 часа, с два автомобила - осем души сме.. :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бързо давай адреса и се приготви за събота.. :drive:

Ще дойдем към 12.00 часа, с два автомобила - осем души сме.. :yes3:

Човека живее в хотел Рига, на последният етаж. :P ама асансьорът в момента е повреден.... :lol:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Е сега видях поста, съжалявам. 0889201636 Росен

 

Само да не е миналата събота:-)))))))

А ти видя ли,кой ти пише?На 27 февруари същият(valboss)като че ли пътуваше в обратната посока :icon_hmm: ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...