Премини към съдържание

Ламбда сонда


bobibp

Препоръчано мнение

Каризма ТД'97 год., има ли Ламбда сонда?

И ако има - възможно ли е ако тя е прецакана, при ниски обороти да накъсва леко колата като се подава постоянна газ

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!!!

Имам следния въпрос :

От 2-3 месеца насам горе долу веднъж в месеца ми светва ламбда сондата.Това по никакъв начин не се отразява на вървенето на колата,нито на оборотите.Всичко си изглежда нормално.Рових се из форума,четох това-онова,правих процедурата с откачането на клемата + на акумулатора/вече 2 -ри път/.Да,верно,след нулирането на комп.си изгасва и така......до следващия път.

Какво ще ме посъветвате?......Не намирам за нормално постоянно да нулирам т.нар."грешки",ами ако се окоже че всъщност не са такива?

Освен да отида някъде да ги разчетат......ама и Милен и Пламен са ми еднакво далеч.

Опасна ли е процедурата с откачането на клемата?

Колата е Каризма 1,8 16V- 1996 г.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След като се нулира и след време пак ти светва, то проблема си остава. Трябва да се закачи на MUT-а и да се разчете.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каризма ТД'97 год имали Ламбда сонда? и ако има възможно ли е ако тя е прецакана при ниски обороти да накъсва леко колата като се подава постоянна газ

Няма............

По скоро са вакуми проблемите ти..............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Konstantin Patev,

 

провери си първо щекера на ламбда сондата дали прави добър контакт. Имах го същия проблем и се оказа счупена контричка на щекера. Лесно е - отваря се от мястото до шофьора страничния панел на централната конзола. 2-3 болтчтеа или винтчета- забравих :icon_hmm: Поглеждаш къде отдолу влиза кабела и намираш съединеието в един зелен щекер. При мен беше там проблемчето.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не бъркате ли като свързвате показанието на индикатора за Check Endgine само с това на ламбда сондата? Може да е друго.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

milenjs,

 

разбира се, че може и друго да е. При мен обаче описанието съвпада напълно- няма разлика във вървежа, няма колебание на обороти и др. просто лампата светва и после загасва сама. Някой път за секунди, друг път за минути.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Konstantin Patev,

 

провери си първо щекера на ламбда сондата дали прави добър контакт. Имах го същия проблем и се оказа счупена контричка на щекера. Лесно е - отваря се от мястото до шофьора страничния панел на централната конзола. 2-3 болтчтеа или винтчета- забравих :icon_hmm: Поглеждаш къде отдолу влиза кабела и намираш съединеието в един зелен щекер. При мен беше там проблемчето.

Какви ламбди сонди на дизела на Рено ви бъркат ..................

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

DJ,

 

прочети внимателно. :icon_blush:

Темата я почва колега с дизел, а после има въпрос от втори колега с бензин 1.8i 16V. :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...