Премини към съдържание

Въпрос!


ivailo ivanov

Препоръчано мнение

  • Admin

За този катализатор си стана исторически въпрос. :)

Гърнеджиите отдавана знаят какво да правят.

Ако махат технологично само частта на катализатора, запазват сондите.

Знаят обема за изчисляване на налягането и слагат подходящ резонатор.

Пробиват на винт ламбдите и готово (не е с лекопласт). :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз винаги съм се чудел, дори да ги оставят сондите, като няма катализатор, ще засичат еднакви концентрации двете сонди - дали няма да даде грешка пак? В смисъл ЕКУ-то да реши, че катализатора е дал фира и да покаже, че е време за смяна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз винаги съм се чудел, дори да ги оставят сондите, като няма катализатор, ще засичат еднакви концентрации двете сонди - дали няма да даде грешка пак? В смисъл ЕКУ-то да реши, че катализатора е дал фира и да покаже, че е време за смяна.

А как се разбира дали/кога катализатора е дал фира или е тръгнал да заминава и е за смяна?? :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А как се разбира дали/кога катализатора е дал фира или е тръгнал да заминава и е за смяна?? :icon_blush:

С газ анализ. След катализатора не трябва да остават недоизгорели вещества като въглероден окис и сажди. Другия вариант е да се отвори и да се види дали стените на питата на катализатора са покрити със сажди. Иначе ламбда сондите засичат концентрация на кислород. Ако концентрацията на кислород ти е една и съща преди и след катализатора (при достатъчно загрял катализатор), очевидно катализатора не работи, понеже недоизгорели съединения винаги ще има. Според мен за да сложат две сонди по този начин, би трябвало да следят за това. Но това си е само мое предположение от обща култура.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...