Премини към съдържание

Проблем в комуникацията кабелен - безжичен рутер


Препоръчано мнение

Рутера е нов, с две антени работи от 3 дена. Лаптопа го тествам в същата стая, сигнала е отличен. Просто незнам откъде не се разбира с лаптопа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Постоянно ли е така? Ако включиш лаптопа с кабел към рутера как е? Някакви програми да правят трафик, торенти?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами досега, не бях забелязвал да ми прави подобни мизерии, но май се оказва от торентите. Изключих юторента, и отворих да видя cmd-прозорчето всичко течеше с 1ms отогвор. Сигурно е био торента, сега му угасна и батерията, а зарядното е в колата по стечение на обстоятелствата, утре ще го тествам пак и ще пиша пак.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е да е от това - претоварва се рутерчето - смотано си е. Трябва да ограничиш броя едновременни връзки. Другата вероятност е да е от интернет доставчика ти - да препълваш ъплоуд или даунлоуд канала. Пробвай първо да ограничиш ъплоуда и с вървящ пинг следи как се променя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега, смотано си е ама за толкова пари - това е!

По проблема конкретно: оправи се, след като дръпнах шалтера на торент задачите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега, смотано си е ама за толкова пари - това е!

По проблема конкретно: оправи се, след като дръпнах шалтера на торент задачите.

Напълно е възможно да имаш вирус, който да ти пълни канала и самите торенти да са капката, която да прелива чашата (образно казано). Според мен не е нормално торенти да товарят толкова 54 mb kaнал... има и страничен трафик.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем нормално е - торентите колко им пуснеш - толкова заемат :icon_blush: и като брой едновременни връзки, и като брой пакети, и като трафик...

Редактирано от BAlexandrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,аз имах същият проблем като вашият,доставчикът ми беше до миналата седмица БТК-ADSL. Реших да направя генерална реформа, че ми омръзна да се бъзикaт с мен, да плащам голяма такса и да не получавам нищо насреща. :icon_crying:

Решението на проблемът е следният:

1.Смяна на интернет доставчика от бтк на cooolbox (свалям филми със скорост 4,5мб.)Пакетът е;интернет,телевизия+телефон 37лв.

2.Закупуваш си нов рутер с две антени, но от "N" серията задължително, който струва 45лв.

3.Отиваш при специалист по IT-технологии, да ти ги синхронизира рутера и лаптопа.

Откакто направих тези промени се родих,и като включа лаптопа през две стени , веднага хваща безжичната връзка и е държи докато аз не я прекъсна, желая ви успех колеги. :icon_dance:

п.п. Сложи си парола на рутера, задължително заключи го. :icon_thumbup: :mitsu-smiley:

Редактирано от tmintov
Правопис!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,аз имах същият проблем като вашият,доставчикът ми беше до миналата седмица БТК-ADSL. Реших да направя генерална реформа, че ми омръзна да се бъзикът с мен, да плащам голяма такса и да не получавам нищо насреща. :icon_crying:

Решението на проблемът е следният:

1.Смяна на интернет доставчика от бтк на cooolbox (свалям фюлми със скорост 4,5мб.)Пакетът е;интернет,телевизия+телефон 37лв.

2.Закопуваш си нов рутер с две антени, но от "N" серията задължително, който струва 45лв.

3.Отиваш при специялист по IT-технологий, да ти ги синхронизира рутера и лаптопа.

Откакто направих тези промени се родих,и като влюча лаптопа през две стени , веднага хваща безжичната връска и е държи докато аз не я прекъсна, желая ви успех колеги. :icon_dance:

п.п. Сложи си парола на рутера, задължително заключи го. :icon_thumbup: :mitsu-smiley:

 

Cooolbox, предлагат доста стабилна връзка. Интернета им е софийски на ITD Network, обслужването и подръжката е на ниво. Аз ги ползвам от близо година. На торенти минавам 10мб на за сваляне( на кабел ). За настройка на рутера е нужно да влезете в рутера през някой браузър(в книжката на рутера е посочено как), сменяте юзъра и паролата за влизане в рутера, за да не влизат злонамерени маймуни. На Wireless-a задавате криптировка, име под което да се вижда мрежата и парола. Това е напълно достатъчно, за да си ползвате първоначално нета. На лаптопа(компютъра) трябва да сложите настройките на default, без да пишете IP и другите данни. Така автоматично ще си вземе IP, което ще даде рутера. Ако има проблеми или съмнения за сигурността, добавянето на филтър по MAC адрес е достатъчно. Но през WiFi скоростта е по-ниска от колко директна връзка с кабела. Моя рутер е TP-LINK N серия с 2 антени и през WiFi достигам до 2.5 download, през кабела минавам 10.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обърни внимание като се свърже безжично каква е скоростта на връзката, защото 2 - 2.5 правя и аз без да имам N. Може би лаптопът ти не го поддържа?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обърни внимание като се свърже безжично каква е скоростта на връзката, защото 2 - 2.5 правя и аз без да имам N. Може би лаптопът ти не го поддържа?

Честно казано, много си прав.. картата на лаптопа ми е скапана, но аз лаптопа не го ползвам почти. Карам си с настолния комп и се вързах директно с кабелче :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За настройка на рутера е нужно да влезете в рутера през някой браузър(в книжката на рутера е посочено как), сменяте юзъра и паролата за влизане в рутера, за да не влизат злонамерени маймуни. На Wireless-a задавате криптировка, име под което да се вижда мрежата и парола. Това е напълно достатъчно, за да си ползвате първоначално нета. На лаптопа(компютъра) трябва да сложите настройките на default, без да пишете IP и другите данни.

Брях тез маймуни бе, не знаят ли, че в рутера банани нема...:D

Само да добавя, трябва да се обърне внимание на вътрешната LAN и външната WAN мрежа, да не са с еднакви адреси, че става конфликт.

Редактирано от scr
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обърни внимание като се свърже безжично каква е скоростта на връзката, защото 2 - 2.5 правя и аз без да имам N. Може би лаптопът ти не го поддържа?

Аз ползвам само безжична връзка,свалям със 4,5;5,0 мб. скорост-рутера ми е N серия .Когато си купих рутера си носех и лаптопа, да ги синхронизират три умни глави се бореха за синхрона половин час , но стана супер.Не е толкова лесно колкото го описвате, иска си майстор по IT. :icon_thumbup:

Поздрави! :icon_bye:

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега се сетих:

 

Един съсед един път ми вика

- Абе ти нали разбираш от компютри? Я ела да ми видиш видеото на телевизора, че нещо не му хваща антената...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ПРИВЕТ КОЛЕГИ!ИМАМ НУЖДА ОТ ПОМОЩ ,ПРЕДИ ДВА МЕСЕЦА СИ СМЕНИХ ДОСТАВЧИКА НА ИНТЕРНЕТА С НОВ (СТАРИЯТ МИ БЕШЕ БТК) И КОГАТО ОТИДОХ ДА СИ ПРЕКРАТЯ ДОГОВОРЪТ С БТК РАЗБРАХ, ЧЕ СА МИ ГО БИЛИ ПОДНОВИЛИ С НОВ АВТОМАТИЧНО БЕЗ ДА МЕ ПРЕДУПРЕДЯТ ОЩЕ ЗА ЕДНА ГОДИНА :icon_crying: И СЕГА СЪМ ПРЕД СВЪРШЕН ФАК, ИМАМ ДВА ДОСТАВЧИКА НА ИНТЕРНЕТ.

МОЛБАТА МИ Е, АКО НЯКОЙ ИМА ЖЕЛАНИЕ ДА МУ ПРЕХВЪРЛИЯ ЕДИНИЯТ МИ ДОСТАВЧИК(БТК)ADSL НА НЕГОВО ИМЕ ЩЕ ГО ВЪЗНАГРЯДЯ С 1ОО ЛВ. :) ЗА ПОВЕЧЕ ИНФОРМАЦИЯ ПИШЕТЕ МИ НА ЛС. ДОГОВОРЪТ Е ЗА ЕДНА ГОДИНА. :help:

 

Big Boss: Не пиши с главни букви - виж си Caps/Lock

Редактирано от Big Boss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега при наличие на Cooolbox в Пловдив едва ли някой ще се накаже с БТК :icon_censored: На тях им дай само да лъжат хората и да правят празни обещания :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...