Премини към съдържание

Изгоря нещо ама какво ?


r1der

Препоръчано мнение

Привет на всички!

Днес си прокарвах кабелите за усилвателя на каризмата, и след като направих всичко остана свързването на едно зелено кабелче което върви с кабела с чинчовете който е от сидито към усилвателя. Понеже не намерих никъде да пише REM , REMOTE и т.н. или отделен зелен кабел, реших да го свържа към едно кафяво кабелче което излизаше от буксата за СД-то. Незнаех дали е то, и реших само да пробвам, та ако нестане да търся други варианти. Въобще не ми дойде на ума че това може да е фаза и не го изолирах. Вкарах СД-то обратно в таблото и дадох на контакт след което угаснаха лампите на тавана (които като отвориш вратата и светят) и сд-то не се включи (учевидно е станало късо в следствие на допиране на кабела с корпуса). Проверих предпазитела на сидито- здрав е!

Та въпроса ми е какви могат да са последствията и кое е изгоряло? В най-добиря случей ако е предпазител, бихте ли ми казали къде се намира?

Благодаря предваритело!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това вероятно е захранване от осветлението - само тогава да светят копчетата на радиото или нещо такова - най-вероятно предпазител за осветлението в купето - отваряш кутията и търсиш наред. Ако не си опекъл CD-то на някой пин от конектора за усилвателя трябва да има +12V при вкючване. Другия вариант е за захранването на антената. Добре е назад да се пусне микрофонен/коаксиален кабел (този за звука);

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Наскоро и аз имах същия проблем. При мен обаче освен че не светеха лампите и не работеше цд-то, ми се нулираше и компютъра. Имам предвид показателите за изминали километри, среден разход. Проблема се оказаха 2 предпазителя в двигателния отсек. Намират се в кутията от страната на акумулатора. Смних ги и сега всичко е ок :) Дано съм помогнал :)

 

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро и аз имах същия проблем. При мен обаче освен че не светеха лампите и не работеше цд-то, ми се нулираше и компютъра. Имам предвид показателите за изминали километри, среден разход. Проблема се оказаха 2 предпазителя в двигателния отсек. Намират се в кутията от страната на акумулатора. Смних ги и сега всичко е ок :) Дано съм помогнал :)

 

 

Поздрави!

 

Да, също и на мен - на кутията са осочени кои са точно предпазителите. И успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...