Премини към съдържание

Готов е новият Lancer Evolution X


Препоръчано мнение

  • Admin

Mitsubishi Motors са решили да преизпълнят плана си от 24 нови модела за 2 години. След премиерата на новият Evo - Lancer Evolution IX днес от компанията съобщиха, че на Токийското автошоу през есента ще бъде представен и новият Lancer Evolution X. Двигателят ще бъде от с нов алуминиев блок на основата на 4G63. Това е принципно нов мотор с турбокомпресор със системата MIVEC. Мощноста ще бъде 350 к.с.

 

http://www.mitsubishibg.com/bigboss/evoX.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно изглежда машинката  :icon_rock:  :mitsu-smiley:  :icon_rock:

А за колко сек ще ускорява от 0 до 100?

6513[/snapback]

Все още събират смелост да я тестват... никой не смее да пробва за колко ще ускори...

това като рипне... няма удържане!

:hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical:

 

Има невероятна форма тази кола...

Айде Мakaveli, сменяй VIII-цата с X-ка! :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
Страхотно изглежда машинката  :icon_rock:  :mitsu-smiley:  :icon_rock:

А за колко сек ще ускорява от 0 до 100?

6513[/snapback]

 

Преди година се говореше, че тази кола ще ускорява за 9,9 сек........от 0 до 200 км/ч естествено. Като изчисленията са били за 590 Нм максимален въртящ момент и 1380 кг тегло - което е невероятно много. Ускорението от 0 до 100 км/ч е за 3,9 секунди :icon_rock: Освен алуминиеви сплави за двигателя се използват и много вълеродни и карабонови компоненти в купето. Също така се говореше, че това ще бъде прекият конкурент по динамични показатели на Porsche Carrera GT и Mercedes SLR McLaren.

Разбира се това не са потвърдени данни. Вероятно от Мицубиши ще направят по-достъпна за каране кола и като показатели, и като цена. Като казвам достъпна имам в предвид, че това "нещо" практически няма как да се кара от хора без специална подготовка :car:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

............аааа, абе то да си я имам, пък аз знам как да си я карам :D никакви подготовки не ми трябват....... :D :first:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
............аааа, абе то да си я имам, пък аз знам как да си я карам :D никакви подготовки не ми трябват....... :D  :first:

6526[/snapback]

 

:plane: аз преди няколко години имах удоволствието да покарам EVO VII :car:

След няколко километра пулса ми беше 200 :12w00t: след като слезнах от колата главата ми бучеше почти два часа след това :icon_n_walkman:

Да не говориме, че всичко в колата е различно. Аз си мислех, че скоростите се превключват нормално, а то било съвсем друга работа - иска си много ръчка..... :icon_doh:

С други думи измъчих и себе си и колата :icon_n_blusha: тя е направена да се кара много бързо и динамично, а аз слезнах от нея разтреперан като лист без да използвам и 20% от възможностите и :icon_box:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето още малко характеристики за EVO X:

Обем на двигателя 2498cc

4 клапана на цилиндър, четири цилиндъра редови

360hp / 7500rpm

345hp / 2800rpm

червена зона на оборотомера - 8700rpm

Скоростна кутия - 5 степенна /ръчна/

Спирачни дискове: предни 13,65"; задни 13"

:icon_thumbup:

 

а това са версии EVO X - 2

 

 

post-217-1119515154.jpg

 

 

и EVO X - 3

 

post-217-1119515181.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Водих предварителни разговори с Виктор (от Балканстар) да ми я заменят за IX като излезе за продажба но той каза че няма смисъл по-добре било да се изчака да се мине на X направо ;)

А след колко време ще излезе X един господ знае дано да е по скоро :)))))))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:good: :D АААААтакаааа, Макавели........ :good: :icon_thumbup: Това ще бъде невероятно..............ако трябва до Япония ще долетя да помогна да я пускат по бързо......... :D :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

ето и от мен още малко снимки за новото Evo X - Mitsubishi Concept Sportback :icon_rock:post-436-1131031283_thumb.jpg

 

 

 

post-436-1131031342.jpg

 

post-436-1131031384.jpg

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега!

 

И в тази тема се събраха доста снимки /само заглавието е за IX.../

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=1140

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега!

 

И в тази тема се събраха доста снимки /само заглавието е за IX.../

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=1140

 

да видях че има и друг раздел, но вече ги бях пост-нал тук :icon_doh: :icon_hmm:

ако все пак ако сметнат admin-ите нека да ги преместят в другата тема :good:

:( sorry, но аз съм съвсем пресен тук, :icon_blush: , но тва разбира се не ми пречи да съм big fan na mitsu :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

да видях че има и друг раздел, но вече ги бях пост-нал тук

ако все пак ако сметнат admin-ите нека да ги преместят в другата тема :good:

:( sorry, но аз съм съвсем пресен тук, :icon_blush: , но тва разбира се не ми пречи да съм big fan na mitsu

Няма да ги трия ........ :D нека красят форума............ :first:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е най-красивата кола на света :) Няма такава кола :))))))

Иска ли питане бре...........тук всички знаем коя е най красивата.......... :D даже в други форуми признават с половин уста че са я гледали часове наред и не могат да й се накефят..... :first: Кой сега е номер 1 :icon_thumbup:

А ти кво има да се чудиш...........шиквай твоето и взимай това, просто ще бъдеш ...............УНИКАЛЕН :first: :icon_thumbup: :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...