Премини към съдържание

Лостче на чистачките?


sodar

Препоръчано мнение

Да има представа някой как се разглобява лостчето на чистачките?

Имам предвид самото лостче, някъде около регулатора на времето на предните чистачки или около пускателя на задната чистачки.

Искам да стигна до контактите, които очевидно се намират там някъде вътре, но ме е страх да дърпам прекалено силно и не знам...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...
  • Отговори 50
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

И аз се интересувам как се разглобява. Бутона за пръскалката на задното стъкло май е сдал багажа.

Също така не мога да разбера как се включват дългите светлини - от лявото лостче нали (ама неще - само премигват); предполагам, че като се дръпне назад при включени фарове превключва къси/дълги. Въпроса е ако е така къде се намира релето и лесно ли се оправя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз се интересувам как се разглобява. Бутона за пръскалката на задното стъкло май е сдал багажа.

Също така не мога да разбера как се включват дългите светлини - от лявото лостче нали (ама неще - само премигват); предполагам, че като се дръпне назад при включени фарове превключва къси/дълги. Въпроса е ако е така къде се намира релето и лесно ли се оправя.

 

При включени къси светлини - лоста за мигачите/левия/ назад

- леко назад - дългите светят, докато го държиш /светлинен клаксон/

- по-силно назад - прещтраква и остава на дълги светлини

Релето ти е наред, щом присветват

По скоро имаш проблем с ключа

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди малко му се ядосах и го напънах по-яко и открих топлата вода. Трябвало е да го направят напред като, при нормална кола... :D

 

Сега остана това на задната чистачка - то с отделна помпа ли е? Имам предвид да има предпазител или нещо друго или 99.95% е в бутона?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди малко му се ядосах и го напънах по-яко и открих топлата вода. Трябвало е да го направят напред като, при нормална кола... :D

 

Сега остана това на задната чистачка - то с оделна помпа ли е? Имам предвид да има предпазител или нещо друго или 99.95% е в бутона?

 

Отделно моторче с помпа - може и то да е. Предпазителя е един и за двете помпи. Но може и запушена дюза, и прекъснат маркуч

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като го натисна нищо не става. Авно ще трябва да се поровичка под капака да се намери тая помпа и да се провери дали работи и дали отива ток до нея.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като го натисна нищо не става. Авно ще трябва да се поровичка под капака да се намери тая помпа и да се провери дали работи и дали отива ток до нея.

 

 

Само ако знаеш къде е наврянаааа. На самия съд за течността на чистачките е. Пробвай някой да натисне бутона при включен контакт, а ти слушай при мотора. Чува се, ако работи

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Провери моторчетата, скапани да и вероятно са изгорели.

Намират се на казанчето както каза колегата.

За да стигнеш до него, най лесно е да свалиш предна дясна гума и да свлиш подкалника и воала.

Някой гениален инжинер е решил да сложи моторчетата на това място изложени на суровите метеорологични влияния, на калта водата и прахта.

Моите и двете бяха корозирали, това за предното стъкло се държеше още, но за задното се беше скапало.

За ремонт не стават, за нови такива, уви трудна работа, но аз намерих алтернатива, която е малко смешна.

След дълго търсене установих, помпичките от мицубишито удивително приличат на тези от Daewo Tico.

Съответно си купих две нови такива и така си карм вече 2 години без проблем.

Правят малко по-малък дебит, но е достатъчен.

Проблемът е само в захващането към казанчето, но там малко трябва да се импровизира.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Провери моторчетата, скапани да и вероятно са изгорели....

 

А може и от морга да намери казанче с помпа /помпи/ от каквато и да е кола - стават, стига да им намери място. Даже на едно Пежо монтирах казанче в багажника, само дръпнах нов кабел. Абе варианти много

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно ще подлежи на някакъв по-сериозен ремонт от моя страна, но както ми го обяснихте май няма да е много скоро. Исках да го замеря, но ако е така завряно...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моето лостче за чистачките някой го е къртил и явно не е знаел как става. Сега, от време на време като боравя с него, си изкача под натиска на пружинката на бутона за задното стъкло, така че внимавай да не увиснеш като мен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има секундно лепило за тези цели. Всяко над 30ст./бройката ще ти свърши работа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как със секундно бре човек, то това се върти да си пускам задната чистачка, ако го лепна как ще пускам бърсалото отзад?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Там където се захваща и където е трябвало да се държи. Не ти казвам да го заливаш с кофата отгоре.

 

 

П.С. Ако може преди това да го снимаш разглобено, че ми е интересно какво има вътре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще го снимам, но чак в четвъртък, че апаратчето ми е командирковка до тогава. Просто казано - му се чудех как се захваща и защо изкача, ама така и не разбрах, може наистина да има нещо, което да се залепи ама, ако го капна в основата да не изкача, ще спре да функционира въртенето. Така живи и здрави в четвъртък само ме подсети, че телефон ми е много калпав няма да стане с него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То не е ли нещо като капачка и само да се нанизва отгоре. Идеята е да се залепи по средата, където прави контакт с превключвателя, който завърта или там където му е бил щифта на който се е дъжало.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е много прав.Държи се на нещо като щифтове и като го капнеш от двете страни няма да имаш проблем.Освен това ще продължи да работи.Моето излизаше по същия начин и така реших проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега пак да питам за това копче, което мие задния прозорец:

Като се натисне само пръскалката ли се задейства или помпата + задната чистачка? (при мен нищо не става);

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега пак да питам за това копче, което мие задния прозорец:

Като се натисне само пръскалката ли се задейства или помпата + задната чистачка? (при мен нищо не става);

 

Пръска вода, докато го държиш натиснато, чистачката тръгва и прави още 4 - 5 маха, след като го пуснеш

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С две думи чистачката трябва да работи и проблема най-вероятно е в бутона (или в релето което управлява помпата и чистачката, но тя си работи);

@Pepper преди да го залепиш, поразгледай го хубаво и ако можеш дай някакви предложения как да разглобя моето без да го чупя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С две думи чистачката трябва да работи и проблема най-вероятно е в бутона (или в релето което управлява помпата и чистачката, но тя си работи);

@Pepper преди да го залепиш, поразгледай го хубаво и ако можеш дай някакви предложения как да разглобя моето без да го чупя.

 

Ако задната чистачка не тръгва от бутона, независимо, че не пръска вода, проблема може да е и в бутона.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето и обещаните снимки. Ако не се вижда, добре ще направя пак. Относно закачането, не съм сигурен, тъй като моето явно е счупено. Предполагам, че е имало две краченца, които като нахлузиш капачката, щтракват. Намират се отгоре и отдолу на лостчето, на снимката ясно се вижда лоста, че е равен на тези места, там минават тези крачета. Опитах се да снимам и капачката отвътре, но почти нищо не се вижда. Утре по светло пак ще пробвам няколко снимки.

post-1579-1228415889_thumb.jpg

post-1579-1228415910_thumb.jpg

post-1579-1228415928_thumb.jpg

post-1579-1228415944_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...