Премини към съдържание

Вибрация на купето


navara

Препоръчано мнение

:mitsu-smiley: Привет на всички, отново имам проблем, след като оправих карето вибрацийте по купето изчезнаха, появиха се след четери дни.Днес бях в сервиз препоръчан от мой познати, през цялото време висях на главите на майсторите и резултатът е нула.Тампоните са здрави.Според тях проблемът идва от тампоните на централната глава, те са два -еди в началото и друг в края на гредата.Тях съм ги сменял преди месец, защото бяха скъсани като купувах колата.Купих си ги както си му е реда от Балкан Стар, но очевидно гумата им е по мека от предните, защото на полусъдинител и при освобождаването му, двигателя проиграва около 10 градуса, предницата се повдига назад, а задницата пада на долу.Накарах да пристегнат всички, тампони, но уви проблемът си остана.Като се напъне колата с крик - двигателя явно се намества и вибрацията изчезва.Има шум в скоростанта кутия, но определено не е от там.При по високи обороти-около1200-1300 вибрацията изчезва.Сега ще я закачат на елкон за да проверят дали отчита оборотомера правилно и колко оборпта трябва да е когато е изкл. от скорост и не е в движение.В момента покозва около 800, според мен толкова са нормални, но знам ли.ще Ви бъда благодарен ако някой е имал подобен проблем или е чувал за такъв да сподели решението му.Колата е спейс стар 2004 година с двигател 1.9 DID.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: :mitsu-smiley: за да е мистерията още по пълна, след неуспешни диагностики и преположения, вечерта я настъпах по пътя за златни пасъци, държах високи обороти, рязко намаляване и и ускоряване по завойте, а след това вибрацията изчезна напълно, все едно че не я е имало.Колата пак върви мазно, мазно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Понякога се получават странни проблеми, които в последствие се оказват доста елементарни и дори смешни (не винаги за съжаление), имах подобен проблем с Фиестата наскоро, като минех през павета (например Дондуков) и почваше силно тропане някаде под краката ми, понякога силни вибрации на купето, направо мислех ,че колата ще се разпадне, после проблема изведнаж изчезваше, после пак се появяваше, абе една седмица се видях в чудо! Понеже колата е на преклонна вазраст и доста километри, реших че сигурно са си отишли тампоните на двигателя и той най-вероятно се измества понякога и затова вибрира и тропа. В крайна сметка се оказа , че гредата , върху която ляга двигателя, понеже има форма с нещо като улей по дължина (явно профила е такъв за механична здравина) , та в този улей , над които отгоре върху тампоните лежи двигателя , по незнайни причини беше влязло камъче, което вече нямаше как да излезе без външна намеса (заради двигателя които е над улея и почти го покрива отгоре) , е в крайна сметка повдигнахме леко двигателя със една щтанга и го извадихме това камаче :icon_clap: Та с две думи, явно в определени моменти камъчето се заклещваше някъде и при движение нямаше никакви проблеми, обаче при преминаване по павета се раздрусваше, освобождаваше се , и почваше да се търкаля в улея , следваше тропане, ама такова тропане ...., сякаш че нещо се е откачило и тропа по пода. Отгоре на всичко понякога проклетото камъче явно се заклещваше между двигателя и гредата и всичките вибрации от двигателя, през гредата та на купето (тампоните вече не деистват) тресеше здраво .... :icon_crying: Та при мен беше от такова дребно нещто, макар че това не значи , че и при теб е така, но знае ли човек .... в първия сервиз, в които отидох (при това на приятел) , ми казаха да хвърлям колата , че вече не ставало нищо от нея. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 години ...

Как да повдигна задницата на мицубиши спейс стар 1,3 99г ,продават ли се усилени пружини или могат да се ползват от друг модел на спейса ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Понякога се получават странни проблеми, които в последствие се оказват доста елементарни и дори смешни (не винаги за съжаление), имах подобен проблем с Фиестата наскоро, като минех през павета (например Дондуков) и почваше силно тропане някаде под краката ми, понякога силни вибрации на купето, направо мислех ,че колата ще се разпадне, после проблема изведнаж изчезваше, после пак се появяваше, абе една седмица се видях в чудо! Понеже колата е на преклонна вазраст и доста километри, реших че сигурно са си отишли тампоните на двигателя и той най-вероятно се измества понякога и затова вибрира и тропа. В крайна сметка се оказа , че гредата , върху която ляга двигателя, понеже има форма с нещо като улей по дължина (явно профила е такъв за механична здравина) , та в този улей , над които отгоре върху тампоните лежи двигателя , по незнайни причини беше влязло камъче, което вече нямаше как да излезе без външна намеса (заради двигателя които е над улея и почти го покрива отгоре) , е в крайна сметка повдигнахме леко двигателя със една щтанга и го извадихме това камаче :icon_clap: Та с две думи, явно в определени моменти камъчето се заклещваше някъде и при движение нямаше никакви проблеми, обаче при преминаване по павета се раздрусваше, освобождаваше се , и почваше да се търкаля в улея , следваше тропане, ама такова тропане ...., сякаш че нещо се е откачило и тропа по пода. Отгоре на всичко понякога проклетото камъче явно се заклещваше между двигателя и гредата и всичките вибрации от двигателя, през гредата та на купето (тампоните вече не деистват) тресеше здраво .... :icon_crying: Та при мен беше от такова дребно нещто, макар че това не значи , че и при теб е така, но знае ли човек .... в първия сервиз, в които отидох (при това на приятел) , ми казаха да хвърлям колата , че вече не ставало нищо от нея. :rolleyes:

Това ми напомня, за един случай с руски автомобил, на който нещо постоянно хлопало около задния мост. Оказало се, че руснак шегобиец заварил тел в кухина на купето, а за нея закачил гайка. Та след многократни прегледи и разглобявания стигнали до нея. дано не е нещо такова и при теб :icon_hmm:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...