Премини към съдържание

Проблем с радиото и часовника на Спейс Стар


Препоръчано мнение

Здравейте манияци,

Някой може ли да ми помогне със следния проблем: часовника на таблото ми постоянно се променя. Мисля, че беше нещо от станциите. Има един надпис СТ, който май трябваше да се махне, но не мога да сетя как се правеше. Ако някой може да помогне много ще съм му благодарен. Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здравейте,манияци. Някой може ли да ми помогне със следния проблем.Чесовника на таблото ми постоянно се променя.Мисля ,че беше нещо от станциите. Има един надпис СТ който май трябваше да се махне ,но не мога да сетя как се правеше.Ако някой може да помогне мног ще съм му благодарен.Благодаря.

Здрасти, скоро взех за жена ми същата кола, а съм с мицубиши от доста време...

Имаме същия проблем, но само с часовника - двата горни сегмента гаснат, и се връща назад, носамо часовата цифра. Казаха ми, че може би дисплея не контактува добре. Събирам сили да го разглобя, но засега се оправя с потупване. Като цяло на тия холандски сглобки им куцат пластмасите, така че е възможно и твоя проблем да е подобен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, часовника ти е в режим CT сверява се по RDS-а на радиостанцията на която работи в момента. Този режим може да се изключи :

1. Изключваш радиото като натискаш кръглото копче (VOLUME).

2. Натискаш бутон 4 и докато го държиш включваш отново от VOLUME-то.

3. Готово, CT-то изгасва, сега си сверяваш часовника.

 

PS: Понякога не става, не знам защо, мисля че трябва да се задържат и двата бутона за няколко секунди докато не изгасне CT-то. Спомням си че си играх половин ден докато успя да го изключа тоя режим.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Здрасти, часовника ти е в режим CT сверява се по RDS-а на радиостанцията на която работи в момента. Този режим може да се изключи :

1. Изключваш радиото като натискаш кръглото копче (VOLUME).

2. Натискаш бутон 4 и докато го държиш включваш отново от VOLUME-то.

3. Готово, CT-то изгасва, сега си сверяваш часовника.

 

PS: Понякога не става, не знам защо, мисля че трябва да се задържат и двата бутона за няколко секунди докато не изгасне CT-то. Спомням си че си играх половин ден докато успя да го изключа тоя режим.

 

Колеги, и аз не мога да се оттърва от СТ - то.Моля, някой да помогне, с радио-касетофон оригинален на Мицубиши съм, модел РН-1000. Моето радио не се изключва от VOLUME-то, а си има POWer, "Натискаш бутон 4" -кой е бутон 4?

А относно изчезващи символи- след презапояване на ВСИЧКИ спойки на дисплея, крепеха се само на лака май, проблемът изчезна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, и аз не мога да се оттърва от СТ - то.Моля, някой да помогне, с радио-касетофон оригинален на Мицубиши съм, модел РН-1000. Моето радио не се изключва от VOLUME-то, а си има POWer, "Натискаш бутон 4" -кой е бутон 4?

А относно изчезващи символи- след презапояване на ВСИЧКИ спойки на дисплея, крепеха се само на лака май, проблемът изчезна.

Привет!Бутон 4 е от бутоните "1 2 3 4 5 6" на които се запаметяват станциите на радиото,говоря за радиото което се вкл. и изкл. от VOLUME-то,твоето е явно е различно :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет!Бутон 4 е от бутоните "1 2 3 4 5 6" на които се запаметяват станциите на радиото,говоря за радиото което се вкл. и изкл. от VOLUME-то,твоето е явно е различно :icon_crying:

Е привет, но пази ли някой спомени за този касетофон, как да махна проклетото СТ :please:

Не искам да сменям касетофона, защото компа си ме слуша и дава верни данни за всичко, само часовника ме яде непрекъснато, особено ако пускам FM- трансмитера.Какви ли не комбинации пробвах, не и не!В ръководството за Спейс Стар, което имам свалено няма тези настройки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен не се получи. :icon_crying:

Направих всичко написано точка по точка и СТ изчезна,

но уви само временно.

При следващото пъхане на ключа и палене на автомобила, СТ пак си беше там.

Но тогава забелязах че и направените настройката на баланса и …… са се загубели.

Според мен при изваждането на ключа се прекъсва захранването към моето касетофонче и се рестартира.

 

Моля дайте мнение дали правилно разсъждавам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Искам да попитам тук, за да не притеснявам някого на лични, какво кара въпросното СТ на радиото да се включи само след месец каране изключено и то по време на движение, след слушане на FM-трансмитер например? Много е досадно, караш в задръстване на околовръстното за Симеоновско шосе, бързаш и изведнъж виждаш някакъв час , който ти проваля всичките планове.Ужас!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От откачане на акумулатора например.....При смяната на скоростната кутия. Махни го пак и няма да имаш проблеми. :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От откачане на акумулатора например.....При смяната на скоростната кутия. Махни го пак и няма да имаш проблеми. :icon_dance:

Благодаря, но го направи 500 км след това.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 години ...

Здрасти, часовника ти е в режим CT сверява се по RDS-а на радиостанцията на която работи в момента. Този режим може да се изключи :

1. Изключваш радиото като натискаш кръглото копче (VOLUME).

2. Натискаш бутон 4 и докато го държиш включваш отново от VOLUME-то.

3. Готово, CT-то изгасва, сега си сверяваш часовника.

 

PS: Понякога не става, не знам защо, мисля че трябва да се задържат и двата бутона за няколко секунди докато не изгасне CT-то. Спомням си че си играх половин ден докато успя да го изключа тоя режим.

 

Благодаря! И при мен не се получи от първия път. Успях, когато бях дал само на контакт и задържах натиснати и двата бутона - №4 и ОN (volume)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...