Премини към съдържание

Въпрос за Space Wagon


vladin79

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

Баща ми отскоро се сдоби със Space Wagon, 1991 г., двигател 4G63, 1997 cm3, бензин, 5-степенна ръчна скоростна кутия.

 

Инсталирах си програмата CAPS версия 3.41, но никъде в нея не мога да намеря този модел.

 

Някой знае ли, дали изобщо в тази програма има списък на частите за този модел или аз не търся както трябва?

 

Освен това, търсих на много места, но никъде не можах на намеря информация за VIN-а на колата. Той изглежда така:

 

JMBLND04WMZ––––––

 

Ако някой може да ми каже дали това е валиден номер и повече информация за тази кола, ще съм много признателен.

 

Благодаря ви предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

CAPS най-вероятно не си я инсталирал както трябва.

 

Виж тук

http://www.detali.ru/cat/mi/mi2.dll

 

 

Дай целия номер, за да видим дали е валиден, защото има чек суми

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е целия номер:

 

JMBLND04WMZ501132

 

Като отворя горния линк ми казва, че страницата не може да бъде открита.

 

Когато напиша номера в CAPS ми излиза следното съобщение за грешка:

 

#OE 108 Data under inquiry not traced. : C:\wincaps\PASEN\SHARYO.IDX

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не ти е инсталиран CAPS правилно.

Иди на http://www.detali.ru/ и от там щракни вляво на Mitsubishi - същия линк е, но през тяхната страница работи.

 

Иначе номера си е верен и се декодира - 08.90 г производство. GLX-I, 2WD...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията.

 

Пише, че сайта имал списък с IP адреси, от които е забранен достъпа и затова не ме пуска. Влязох през прокси и всичко си излезе.

 

А относно CAPS, ако е инсталирана правилно, ще ми излезе ли информация за колата, ако въведа VIN-а в програмата?

 

Инсталирах я от този сайт:

 

http://www.stealth316.com/2-wincaps.htm

 

Може би не е пълна версия.

 

Знаете ли откъде мога да си изтегля и да си инсталирам нормална работеща версия?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, от моя сайт http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Mitsubish.../--Caps--/caps/

 

Трябва ти Евро версията. Разархивираш и това е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Взех да се ровя из CAPS, но забелязах, че има несъответствия с действителността.

 

Например, запалителната бобина в CAPS е дадена една продълговата, а като я гледах в колата е една квадратна. Освен това, като търсих номера на бензиновата помпа, в CAPS ми дава един номер, а в по-горния сайт за същата помпа ми дава друг номер, като и двата номера не мога да ги намеря никъде като резервна част.

 

Някой знае ли защо се получават такива несъответствия и къде точно е истината?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Особена грешка няма.

Ако гледаш Fuel Tank - Fuel Pump Assy за MPI - там си дава еднакви номера: MB527444

 

Ако гледаш Fuel Pump секцията, в detali.ru неправилно дава, че имаш такава и някакъв номер, а в CAPS дава No Data - което е, че нямаш такава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако гледаш Fuel Tank - Fuel Pump Assy за MPI - там си дава еднакви номера: MB527444

 

Това в кой раздел го гледаш? В 13-040 ли? Ако е в него, не е правилно, защото под номера на раздела пише "EXCEPT IN-TANK TYPE FUEL PUMP", т.е. този раздел не се отнася за потопени в резервоара помпи, каквато се оказа, че е на колата.

 

За потопени помпи е раздел 13-010 ("IN-TANK TYPE FUEL PUMP").

 

Като гледам в CAPS ми излиза Fuel Tank - Gauge Unit - MB527563, а като гледам в detail.ru, за същата част ми дава номер MB530383.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дааааа, грешката е вярна :)

 

Оказа се, че когато разглеждам някой раздел, изобщо не съм обърнал внимание, че има две страници и аз гледам само първата и избирам грешния компонент, а трябва да гледам компонентите, които са за MPI.

 

Сега наистина всичко си дойде на мястото и дори намерих квадратната запалителна бобина за MPI :)

 

Благодаря на колегата BAlexandrov, че за пореден път ми отвори очите :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...