Премини към съдържание

Странно светване на индикатора за налягане на маслото


Ivo Ru

Препоръчано мнение

:icon_crying: Колеги, имам странен проблем. При каране на 4-та и 5-та с около 4000 оборота на двигателя след около 30-тина секунди (като ги достигна) ми светва индикатота за маслото. Само да пипна съединителя или малко да отнема гаста и изгася. Не ми вдига температурата на водата и нищо друго не усещам да се променя. Карам основно градско и там светва само преди да запаля. Днес в града я натиснах на 4000 оборота на 2-ра и не свети. Колата е Спейс Вагон 1996 година 2000 кубика. По нормалната логика налягането на маслото при ниски обороти трябва да е по-ниско. Нямам никакво обяснение на проблема. Маслото е на 3000 км. след смяна, Мотул полусинтетика 15W-50. На сондата е в норма и дори още е бистро. Дайте идея какво да правя, къде и как да диагностицирам проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_crying: Колеги, имам странен проблем. При каране на 4-та и 5-та с около 4000 оборота на двигателя след около 30-тина секунди (като ги достигна) ми светва индикатота за маслото. Само да пипна съединителя или малко да отнема гаста и изгася. Не ми вдига температурата на водата и нищо друго не усещам да се променя. Карам основно градско и там светва само преди да запаля. Днес в града я натиснах на 4000 оборота на 2-ра и не свети. Колата е Спейс Вагон 1996 година 2000 кубика. По нормалната логика налягането на маслото при ниски обороти трябва да е по-ниско. Нямам никакво обяснение на проблема. Маслото е на 3000 км. след смяна, Мотул полусинтетика 15W-50. На сондата е в норма и дори още е бистро. Дайте идея какво да правя, къде и как да диагностицирам проблема.

След като на високи обороти ти го прави и мотора е 4G63 то това значи най вероятно клапана на маслената помпа ..............кофти е проблема , но.........се прави...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пропуснал съм може би най-важното - индикатора е за нивото, а не за налягане на маслото. Но сега за мое най голямо съжаление пускам нова тема. Вчера угасна както пърполеше по малките улички и край. Нищо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...